نمناک اخبارسیاست اهانت توئیتری دیپلمات ساپورت پوش اروپایی!
ساپورت ، اهانت ساپورت پوش
پس از حجاب نامتعارف «ماریچه اسخاکه» در ایران، این بار سخنان این نماینده هلندی پارلمان اروپا در صفحه توئیترش خبرساز شده است.
تاریخ انتشار : 19 خرداد 1394

 ماریچه اسخاکه، سیاستمدار هلندی و نماینده پارلمان اروپا  است که چندی پیش  به ایران سفر کرد و به خاطر حجاب نامتعارفش در دیدار با رئیس مجلس شورای اسلامی سوژه رسانه های داخلی و خارجی شد. البته این کار وی از نظر حسین شیخ الاسلام مشاور امور بین الملل رئیس مجلس، تعمدی و از سر شیطنت نبوده است:اقدام وی را نمی توان عمدی دانست؛ چرا که اگر اینگونه بود می توانست به هنگام عکس گرفتن نزدیک رئیس مجلس کشورمان بایستد، اما او از دور با رئیس مجلس سلام کرد. 

نماینده پارلمان در ایران

 
این نخستین بار است که اسخاکه با چنین پوششی در دیدارهای رسمی ظاهر می شود. وی اکثرا در صحن علنی پارلمان اروپا، از پوششی شبیه به کت و دامن استفاده می کند؛ در حالی که در ایران با ساپورت ظاهر شده است!

نماینده پارلمان در ایران
تفاوت پوشش از دولت تا مجلس
 
جالب اینجاست که برخلاف لباس این نماینده اروپایی در دیدار با رئیس مجلس این نحوه پوشش اسخاکه در دیدار با وزیر امور خارجه تغییر کرده و شکل دیگری به خود گرفته است. حال سوال اینجاست که چرا این اصول دیپلماتیک در مجلس به وی یادآوری نشده است. حمید رسایی در صفحه شخصی خود نظر رئیس مجلس در رابطه با این بی احترامی را اینگونه روایت می کند:... به آقای لاریجانی هم ابتدا به مزاح گفتم ظاهرا نمایندگان پارلمان اروپا را بعد از خرید از بازار تهران به ملاقات شما آورده بودند و بعد گفتم این رفتار آنها برخلاف عرف و ضوابط دیدارهای دیپلماتیک و توهین آمیز است. ایشان هم اشکال را وارد می دانست و کوتاهی تیم تشریفات را قبول داشت البته معتقد بود که آنها مواضع خوبی در جلسات داشتند. اینکه چرا این نمایندگان اروپایی حداقل های آداب دیپلماتیک را رعایت نکردند و نمی توان آن را عمدی ندانست...
 
نماینده پارلمان در ایران
 
نماینده پارلمان در ایران
 
 
رفتارهای غیر دیپلماتیک سایر اعضای هیئت پارلمانی و سابقه اسخاکه در تلاش برای توسعه تحریم ها علیه ایران دلیل دیگر توهین آمیز بودن رفتار این عضو پارلمان اروپا است. در این دیدار یکی دیگر از اعضای پارلمان اروپا با کوله پشتی اش در برابر رئیس مجلس ظاهر شد و با وی دست داد. 
 
نماینده پارلمان در ایران
توهین توئیتری
اسخاکه  پس از بازگشت به کشورش در صفحه شخصی اش در توئیتر ظن عمدی بودن نحوه لباس پوشیدندش را تقویت کرده است. وی دیروز در توئیترش نوشته:نحوه پوشش ما تنها تفاوتمان نیست... چرا به مردم اجازه ندهیم خودشان تصمیم بگیرند؟ کامنت های این مطلب مبهم اسخاکه نشان می دهد که ایرانی ها روی خوشی به کنایه وی نشان نداده اند. یکی از کاربران نوشته است:«منظورت از انتخاب چیه؟ تو در ایران نبودی که ارزش های وسترن خودت را بیاوری. تو فقط یک ماموریت سیاسی داری! این کاربر در کامنت دیگری در اعتراض به عمل اسخاکه می نویسد:«ایرانیان به قواعد دیپلماتیک دیگران احترام می گذارند. تو هم باید همین کار را بکنی. این یک قانون در کشور ماست.
 
اهانت نماینده پارلمان

 

اهانت توئیتری دیپلمات ساپورت پوش اروپایی!

اهانت توئیتری دیپلمات ساپورت پوش اروپایی!
:
امتیاز : 4.1 تعداد رای : 27
برگرفته از مهر-/ف
این مطلب مفید بود ؟ 22 5
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف