نمناک بهداشت و سلامتتازه های سلامت اگر نافتان را تمیز نکنید چه اتفاقی می افتد؟
تمیزی ناف ، رعایت بهداشت ناف
رعیات بهداشت و تمیزی ناف مانع از بروز و رشد عفونت های قارچی خطرناک می شود. آیا می دانید که وقتی ناف شما بوی بد و یا خارش شدید دارد نشانه ی چیست و چه باید کرد؟

اگر نافتان را تمیز نکنید چه اتفاق هایی می افتد

ناف چیست :ناف چیز خاصی نمی باشد ولی بندناف هنگام به دنیا آمدن نوزاد که به مادرش وصل است بریده می شود و اینجاست که اهمیت تمیزی ناف احساس می شود چرا که هر نوع عفونت یا قارچی که در ناف مادر وجود داشته باشد به نوزاد نیز منتقل خواهد شد.اکنون حقایقی را در مورد ناف که شما از آنها باید اطلاعات داشته باشید را ذکر می کنیم؟

تمیزی ناف

نکاتی در رابطه با تمیز کردن ناف

همزمان با اینکه ما رشد می کنیم ناف بسته به اینکه هنگام به دنیا آمدن چگونه بریده شده است شکل می گیرد اکثر ما به ندرت پیش می آید که در حین حمام کردن ناف خود را بشویم

انباشته شدن ضایعات کثیف در ناف ممکن است باعث عفونت شدید قارچی شود البته قابل ذکر است که نیاز نیست شما هر روز به حمام بروید و آن را شستشو دهید .

شما به دانستن حقایقی درباره اهمیت تمیزی ناف دعوت می کنیم:

1.در ناف یک انسان معمولی حدود 65 نوع باکتری زندگی می کند در حقیقت از انباشته شدن صابون و سلول های مرده ،عرق و ... به وجود آمدند

2.هم مردان و هم زنان هر دو در طی زمان با انباشته شدن ضایعاتی در نافشان عفونت های قارچی خود را توسعه می دهند کودکان نیز اگر مادرشان در زمان فارغ شدند در نافشان عفونت قارچی داشته باشد ممکن است که ناف کودکان آنها هم عفونت کند

تمیزی ناف

خطری برای زنان باردار اگر ناف شان تمیز نباشد

3.اگر ناف شما مبتلا به سرخی ،خارش بیش از حد ،بوی بد ،درد شدید، و ...شد ممکن است که دچار عفونت های قارچی شده باشید در این شرایط فورا به پزشک خود مراجعه کنید.

4.شما می توانید ناف خود را با گوش پاک کن تمیز کنید قبل از تمیز کردن ناف با گوش پاکن می توانید یک یا دو قطره الکل را بر روی گوش پاک کن بچکانید و سپس استفاده کنید فراموش نکنید که یک یا دو قطره الکل ،بیشتر از حد مجاز باعث آسیب رسانی می شود.

5.واکنش هر شخصی در مقابل خارش گرفتن ناف خاریدن آن می باشد این کار بسیار اشتباهی می باشد که ممکن است هر شخصی آن را انجام دهد توصیه می شود که در هنگام خارش ناف به پزشک مراجعه کنید.

6.باکتری ها درناف زندگی می کنند ولی اکثر آنها هیچ خطری برای بدن ایجاد نمی کنند.

7.اگر متوجه شده که نافتان ازسلولهای مرده ،عرق ،صابون و ... انباشته شده است فورا آن را شستشو دهید.

تمیزی ناف , خارش و رنگ خطرناک ناف کدام است؟

اگر نافتان را تمیز نکنید چه اتفاقی می افتد؟
:
امتیاز : 4 تعداد رای : 43
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ف.ن
این مطلب مفید بود ؟ 34 9
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف