نمناک اخبارسیاست حواشی جنجالی حضور اوباما برای اولین بار در هیروشیما + تصاویر
اوباما ، یادبود قربانیان هیروشیما
حضور رئیس جمهور آمریکا باراک اوباما و دسته گلش برای سالگرد قربانیان حمله اتمی آمریکا در هیروشیما به این شهر، خشم مردم ژاپن را برانگیخت و انتقادات فراوانی را سبب شد.
تاریخ انتشار : 8 خرداد 1395

دسته گل اوباما برای قربانیان بمب اتم آمریکا در ژاپن

رییس جمهور آمریکا امروز بدون عذرخواهی از 200 هزار قربانی بمب اتم در ژاپن، کنار یادبود آنان در هیروشیما، گل گذاشت.

بر این اساس، حضور باراک اوباما در هیروشیما، در سالگردِ حملۀ اتمی آمریکا به این شهر، خشم مردم ژاپن را برانگیخت و انتقادات فراوانی را سبب شد.
 
اوباما بدون توجه به این که آمریکا، با داشتن 7 هزار و 650 کلاهک هسته ای آماده نصب روی موشک و ثبتِ هزار و 54 مورد آزمایش هسته ای، بزرگ ترین تهدید اتمی برای جهان به شمار می رود، در مقابل تندیس یادبود قربانیان حملۀ اتمی آمریکا به هیروشیما، خواستار "جهانی بدون سلاح هسته ای" شد.
 
اوباما سپس دفتر بازدید کنندگان از پارک صلح در شهر هیروشیما را امضا کرد و خواهان جهانی مبتنی بر صلح شد، این در حالی است که دستکم در قرن حاضر، آمریکا، عامل و مسبب بزرگ ترین جنگ های بین المللی بوده است.
 
اوباما نخستین رئیس جمهور آمریکا به شمار می رود که از بنای یادبود قربانیان هیروشیمای ژاپن بازدید می کند.
 
یادبود قربانیان هیروشیما
 
دسته گل اوباما برای قربانیان حمله اتمی هیروشیما 
 
منتقدان بازدید اوباما از یادبود قربانیان هیروشیما، دولت آمریکا را دارای "حافظه ای گزینشی" مبتنی بر سیاست یک بام و دوهوا ارزیابی و تاکید کردند که سیاست آمریکا بر پایۀ بازدارندگی هسته ای استوار است و چنین کشوری نمی تواند، ادعای پایان دادن به انباشت سلاح های هسته ای را مطرح کند.
 
انتقاد از این بازدید اوباما، به ژاپنی ها محدود نشد، بلکه آمریکایی ها نیز با انتقاد از اوباما، بمباران اتمی هیروشیما و ناکازاکی را ضرورتی اجتناب ناپذیر برای پایان دادن به جنگ دانستند.
 
آمریکا، در روز ششم آگوست 1945، با بمباران اتمی شهرهای هیروشیما و ناکازاکی، 100 هزار ژاپنی را در یک لحظه کشت و آمار قربانیان تشعشعات هسته ای، تا پایان این سال، به بیش از 200 هزار نفر رسید. 

حواشی جنجالی حضور اوباما برای اولین بار در هیروشیما + تصاویر

حواشی جنجالی حضور اوباما برای اولین بار در هیروشیما + تصاویر
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 4
برگرفته از باشگاه خبر نگاران-/ر
این مطلب مفید بود ؟ 4 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف