نمناک سبک زندگیخانه داری چگونه اوضاع آشپزخانه را مدیریت کنیم
آشپزخانه تمیز ، اوضاع آشپزخانه
آشپزخانه در خانه عمدتاً محل کار است شخص خانه دار مدت زمان زیادی را در آشپز خانه صرف تهیه غذا می کند از این رومهم است که به درستی اوضاع آشپزخانه را مدیریت کنید.

چگونه می توان اوضاع آشپز خانه را مدیریت کنیم

مهم نیست چقدر کار دارید یا آشپزخانه تان کوچک باشد یا بزرگ ,همچنین مهم نیست چه امکانات و وسایلی در آشپزخانه دارید. کارهایی وجود دارد که لازم است قبل از خواب انجام دهید. می دانید چگونه می شود وقتی از خواب بیدار می شوید احساس خوبی داشته باشید؟

در این مقاله چند نکته ی مهم هست که در صورت رعایت آن ها می توانید امیدوار باشید که روز خوبی در آشپزخانه داشته باشید.

*ظرف ها را شسته و آشپزخانه را تمیز کنید. حتما خودتان هم حدس می زنید که اولین نکته ای که به شما می گویم همین تمیز کردن آشپزخانه است. شما اشتباه نمی کنید. تمیزکاری آشپزخانه اولین کاری است که لازم دارید انجام دهید.

 تمیز کردن آشپزخانه در شب خیلی راحت تر از 7-8 ساعت بعد است که خورده های غذا به ظروف چسبیده اند و لایه ی چربی روی گاز سفت شده است. همچنین تمیز بودن آشپزخانه در صبح حس خوبی به شما می دهد.

 

شب ظرف ها را شسته، گاز را تمیز کنید. مواد غذایی را در یخچال مرتب کنید. و زباله ها را بیرون ببرید. اگر می خواهید که صبح خوبی در آشپزخانه شروع کنید حتما باید ظرف ها را بشویید. تلمبار کردن کوهی از ظروف نشسته در ظرفشویی نه تنها بدترین منظره ی دم صبح را می سازد بلکه تمیز کردن آن ها را هم سخت تر می کند.

چگونه همیشه آشپزخانه تمیز داشته باشیم

*کف زمین آشپز خانه را جارو کنید. فراموش نکنید که آشپزخانه یکی از مکان هایی است که مدام رفت و آمد در آن اتفاق می افتد. شما و دیگر اعضای خانواده مدام در آن رفت و آمد می کنید و هر آشغال و خرده ریزی در آن باشد می تواند به دیگر نقاط خانه هم برده شود.

 حتما هر شب قبل از خواب آشپزخانه را جارو کنید تا کارهایتان روی هم جمع نشوند. همچنین فراموش نکنید که اگر شب آشپزخانه را جارو نکنید بعدا مجبور می شوید تمام خانه را از آشغال های داخل آشپزخانه تمیز کنید.

 *خالی کردن سطل زباله سطل زباله منبع میکروب و بوی بد و کثیفی است. این سطل اگر پر باشد تمام پشه های خانه را به خود جذب کرده و بوی بدی ایجاد می کند. همچنین هر چه بیشتر این سطل در جای خود بماند وضعیت بدتری پیدا می کند. در نتیجه خالی کردن آن قبل از خواب یکی از کارهایی است که هرگز نباید فراموش کنید.

* حوله ها ی آشپز خانه را عوض کنید. اگر ظروف را با یک حوله خشک کرده اید یا روز شلوغی داشته اید و مدام از حوله استفاده کرده اید قبل از خواب آن ها را به ماشین لباسشویی انداخته و یک حوله ی جدید جای آن ها بگذارید. حوله ی خیس بوی بدی ایجاد می کند و استفاده مجدد از آن نیز از نظر بهداشتی اصلا درست نیست چرا که حوله خیس و مرطوب محل تجمع میکروب ها خواهد بود.

*پیش بینی کردن و آماده سازی صبحانه اول صبح بیشترین انگیزه و انرژی را برای انجام کارها دارید پس بهتر است آن را صرف انجام کارهای بیهوده نکنید. سعی کنید همیشه صبحانه ی خود را از شب قبل تدارک ببینید تا صبح زود سریعتر بتوانید آن را خورده و به کارهایتان برسید. مثلا اگر چای تمام شده یا نان در خانه ندارید آن ها را بخرید. یا اگر قصد دارید برای صبحانه عدسی بخورید مواد لازمش را آماده کنید.

چگونه اوضاع آشپزخانه را مدیریت کنیم

چگونه اوضاع آشپزخانه را مدیریت کنیم
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 6
برگرفته از 7ganj.ir-/ر
این مطلب مفید بود ؟ 6 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف