در این مطلب جالب کلیپ های جالبی را برایتان گردآوری کرده ایم که مطمئنا با دیدنشان بی حوصلگی در اوقات بیکاری معنایی در ذهنتان ندارد.

کارهای جالبی که در اوقات بیکاری حالتان را عوض می کند

اوقات بیکاری زمان ارزشمندی است برای یافتن استعدادهای نهان خود یا شناخت توانمندی هایی از ذهن و روح و جسم مان که از آن ها بی خبریم. بعلاوه می توان با استفاده از شیوه های گوناگون از اوقات بیکاری برای التیام روح و جسم و رفع خستگی و ناخوشی استفاده کرد.

بی بهره گذاشتن اوقات بیکاری، دست ردی است به فرصتی که خداوند و طبیعت او در اختیار ما گذاشته اند. مهم این نیست که ما کدامین راه از فرصت های اهدایی خداوند را استفاده کنیم، مهم این است که اوقات بیکاری ما راهی باشد برای بهتر شدن ما. این بهتر شدن می تواند در نقطه از چگونگی وجودی مارا ارتقا دهد.

اوقات بیکاری

کارهای لذت بخش در اوقات بیکاری

سلامت و شادابی جسم و روح، ارتقای سطح اندیشه و اطلاعات، بهبود و افزایش مهارت های فردی، آشنایی با شگفتی های جهان و از همه مهم تر آشنایی بیشتر خداوند و به دست آوردن خشنودی او، از جمله ویژگی هایی هستند که می توان به جای عادت بی ثمر “وقت گذرانی” به کار برد. وقت گذرانی مزیتی ندارد و تنها آدمی را به بیراهه یا سکون می کشاند. روح و جسم آدم را تحت تاثیر خود ضعیف می نماید و عقل را کوچک می کند.

ما در اینجا کلیپ هایی را در اختیارتان قرار می دهیم که در زمان بیکاری و بی حوصلگی آنها را بکار گیرید تا حس خوبی بهتان دست دهد.

 

 سرگرمی های جالب با اسپینر و بادکنک  

کارهای جالب برای زمانی که بی حوصله اید  

کارهای جالب و دیدنی برای سرگرمی

سرگرمی های جالب 13 ثروتمند مشهور

و اما موفق ترین آدمها هم واقف هستند که زندگانی فراتر از خوردن، خفتن و کار کردن است و تصوراتشان از سرگرم بودن چیز دیگری است، هر آدمی نیاز دارد هر از گاهی زمانی را به خودش اختصاص دهد و از آن لذت ببرد، انتخاب یک تفریح برای اوقات فراغت تان و بهره وری بیش تر از این زمان به شما کمک می کند تا موفق تر باشید.

نواختن یک ساز، به عنوان مثال، می تواند خلاقیت و مهارت های تحلیلی تان را برانگیزاند و مهارت های حرکتی تان را بهبود ببخشد.

در این جا سرگرمی های 13 آدم بسیار موفق آورده شده است تا قدری الهام بگیرید:

سرگرمی های جالب در اوقات بیکاری

ریچارد برانسون شطرنج بازی می کند

برانسون به خاطر جنبه ی ماجراجویی اش معروف است، و احتمالا تصاویر بسیاری از پایه گذار گروه ویرجین را در حال کایتینگ و آویزان بودن بر فراز دریاهای آزاد دیده اید. ولی شاید تفریح مورد علاقه اش بیشتر یک فعالیت ذهنی باشد.

او در بلاگ ویرجین می نویسد ’من فکر می کنم شطرنج بهترین بازی در جهان است‘. ’این بازی عالی ترین جنبه های ورزش های مختلف– تدابیر، برنامه ریزی، شهامت و ریسک پذیری – را تلفیق می کند، به علاوه می توانید در هنگام بازی یک فنجان قهوه بنوشید و غالبا گفت وگوی مهیجی داشته باشید! ‘

برانسون می گوید احتمالا صدها بازی در عمرش انجام داده باشد، او به تلگراف می گوید بعدازظهرهای حضورش در جزیره ی نکر دایم در ساحل و غالبا در حال شطرنج بازی با فرزندان اش سپری می شود.

سرگرمی های جالب در اوقات بیکاری

جک دورسی پیاده روی می کند

در 2011، وقتی دورسی برای اولین بار به صورت تمام وقت به هدایت توییتر و اسکویر پرداخت، به حاضرین کنفرانس Techonomy 2011 گفت که، برای انجام تمام و کمال آن، برای هر روز یک تم قرار داده است. این کار او را قادر ساخت تا با از میان برداشتن عوامل حواس پرتی، به سرعت وظایف روزانه را بازیابی کند و دوباره بر آنها متمرکز شود.

دورسی گفت شنبه های اش را به پیاده روی مختص کرده است.

سرگرمی های جالب در اوقات بیکاری

مریل استریپ بافتنی می بافد

این بازیگر که به خاطر بازی اش جایزه نیز گرفته است می گوید عاشق بافتنی است، و حتی می گوید شالی که در فیلم ’تردید‘ به دورش بوده است را با دست خود بافته است.

استریپ تصدیق می کند بخش اعظمی از زمان اش را به بافت ست می پردازد و این سرگرمی را درمان گر می داند:’برای من فرصتی را فراهم می آورد تا افکارم را جمع کنم و (زندگی) خیالی ام را درک کنم… یک جور تخلیه است.‘

در واقع، بسیاری از چهره های مشهور، بویژه بازیگرانی که زمان زیادی برای تلف کردن بین برداشت ها دارند، عاشق بافتنی انجام دادن در اوقات فراغت شان هستند. این فهرست، جولیا رابرتس، رایان گاسلینگ، و کریستینا هندریکس را شامل می شود.

سرگرمی های جالب در اوقات بیکاری

بیل گیتس بریج بازی می کند

گیتس تعدادی سرگرمی دارد که آنها را قدیمی می داند، این میلیاردر به وب سایت ردیت گفت ’بازیکنی مشتاق بریج است‘.

او همچنین عاشق تنیس بازی کردن است، و وقت گذراندن با فرزندان اش را وقت گذرانی و سرگرمی مطبوعی می داند.

سرگرمی های جالب در اوقات بیکاری

جورج دبلیو بوش نقاشی می کشد

جمله ی زیر عکس:خودنگاره ای از رییس جمهوری پیشین امریکا جورج دبلیو بوش

کاشف به عمل آمد که رییس جمهوری پیشین امریکا یک نقاش توانمند است، او بیش از 50 توله سگ، مناظر طبیعی متعدد، و حداقل 30 تن از رهبران دنیا را کشیده است.

بوش پس از ترک کارش در 2009 نقاشی را برگزید و یک ماه را در فلوریدا سپری کرد و از یک نقاش اهل جورجیا نقاشی آموخت.

سرگرمی های جالب در اوقات بیکاری

تام هنکس ماشین های تایپ آنتیک جمع آوری می کند

همان گونه که بیزنس اینسایدر پیش تر گزارش کرده بود، این بازیگر و فیلم ساز از 1978 به جمع آوری ماشین های تایپ قدیمی پرداخته است، او هر روز از یکی از ماشین های تایپ استفاده می کند چون عاشق صدا، احساس و دوامی است که تایپ با این دستگاه ها به او دست می دهد.

او برای نیویورک تایمز می نویسد ’هر آن چه بر یک ماشین تایپ، تایپ می کنید با شکوه به گوش می رسد، کلمات با انفجارهای کوچکی با صدای شوک شوک شوک شکل می گیرند. یک یادداشت تشکر با همان ابهتی طنین انداز می شود که یک شاهکار ادبی. ‘

سرگرمی های جالب در اوقات بیکاری

سرگئی برین در جست وجوی آدرنالین است

بناین گذار گوگل، در اوقات فراغت اش، دوست دارد جسم اش را به هر طریقی که می تواند به چالش بکشد، از اسکیترهاکی، التیمیت فریزبی، ژیمناستیک، و چتربازی گرفته تا بندبازی در ارتفاع.

سرگرمی های جالب در اوقات بیکاری

مریسا مایر شیرینی پزی می کند

مدیرعامل یاهو به مجله ی سانفرانسیسکو می گوید که همیشه عاشق شیرینی پزی بوده است.

او می گوید ’فکر می کنم به این خاطر عاشق شیرینی پزی هستم که بسیار وابسته به علم هستم. بهترین آشپزها شیمی دان ها هستند.‘ او برای شیرینی پزی رویکردی عملی برگزید، و صفحات الکترونیکی گسترده ای را برای تحلیل دستور تهیه ی کاپ کیک و خامه ی روی آنها ایجاد کرد.

او می گوید ’سرگرمی های من حقیقتا مرا در کارم بهتر می کنند.‘ ’آن ها به من کمک می کنند روش های خلاقانه ای برای نگریستن به چیزها پیدا کنم.‘

سرگرمی های جالب در اوقات بیکاری

استیو وازنیک سوار بر یک رانک ، پولو بازی می کند

ظاهرا سگ وی پولو یک چیز واقعی است، و بنیانگذار اپل، با یکی از تورنمنت های اصلی ورزشی دنیا، یعنی جام رقابتی واز، نام جام جهانی سگ وی پولو، هم نام است. این بازی در 4 مرحله انجام می شود، و 5 بازیکن در هر تیم تلاش می کنند یک توپ لاستیکی را از سد دروازه بان حریف عبور دهد.

وازنیک به کوارتز می گوید ’سگ وی پولو تنها چیزی است که تقویم ام را به خاطرش خالی می کنم‘.

سرگرمی های جالب در اوقات بیکاری

تیم گان هنر را جرعه جرعه می نوشد

مشاور و میزبان ’پروژه ی مد‘ به نیویورک تایمز گفت که یکشنبه ها را در موزه ی متروپولیتن می گذراند – ’اساسا تا زمانی که موزه درشرف تعطیل شدن است آن جا می مانم.‘

کت و شلوار به تن می کند – ’می خواهم به خوبی آماده باشم‘ – و برای رسیدن به آن جا از پارک سنترال عبور می کند.

او ادامه می دهد ’من عاشق پر و پا قرص هنر هستم‘. ’ابتدا به گالری یونان و روم می روم. اشیاء مختلفی را برای تمرکز بر آنها انتخاب می کنم. سفری به متروپولیتن می تواند بسیار هیجان انگیز باشد. نقاشی هایی در آن جا وجود دارد که من را به وجد می آورد. احساس شعف می کنم.‘

سپس به سوی سالن ایوان می رود نوشیدنی و میان وعده ای میل می کند و آی پدش را بیرون می آورد و جست وجوی آن چه دیده است می پردازد. ’در مورد مقوله ی روم باستان سیری ناپذیر شده ام.‘

سرگرمی های جالب در اوقات بیکاری

وارن بافت یوکللی می نوازد

به استناد فوربس، عشق مدیرعامل برکشایر هاتاوی به یوکللی بیش از چند دهه قدمت دارد.

بافت غالبا از استعداد موسیقیایی اش بهترین استفاده را می کند و آلات موسیقی را به باشگاه کودکان اهدا کرده است و کلاس هایی برای شان ترتیب داده است، و اجراهایی به نفع خیریه برگزار کرده است.

سرگرمی های جالب در اوقات بیکاری

آنجلینا جولی به جمع اوری سلاح می پردازد

همان گونه که بیزنس اینسایدر پیش تر گزارش داده بود، جولی دیگر بازیگر هالیوودی است که سرگرمی منحصر به فردی دارد:او با خانواده اش چاقو جمع می کنند.

جولی به مجله ی wmagazine می گوید وقتی کودک بوده مادرش او را با خنجر آشنا کرده است، و این سرگرمی را به پسرش مدوکس نیز منتقل کرده است. او می گوید تیغه ی چاقوهایی که به پسرش می دهد کُند هستند تا به خودش آسیبی نرساند، و خریدهای خنجرشان همواره ’با بحث هایی در زمینه ی خشونت همراه بوده است.‘

در مصاحبه ی دیگری با کانن اوبراین، جولی مهارت اش را با چاقوی پروانه ای به نمایش گذاشت و تشریح کرد که شیدایی اش در زمینه ی سلاح با تاریخچه ی آنها در ارتباط است:’همیشه یک چیز جالبی در مورد آنها وجود دارد.‘

سرگرمی های جالب در اوقات بیکاری

لری الیسون کشتی رانی می کند

وقتی چارلی رز با مدیر ارشد فناوری و مدیرعامل اسبق اوراکل در مورد اعتیادش به بردنِ جام مسابقات قایق های بادبانی امریکا مصاحبه کرد، الیسون در جواب گفت، ؛اهل دود نیستم، ولی قایق سواری می کنم”.

همان طور که بیزنس اینسایدر پیشتر گزارش کرده بود، الیسون وقتی در 1966 در 22 سالگی به کالیفرنیا نقل مکان کرد مدت کوتاهی دوره ی قایق سواری گذراند، و در 25 سالگی نخستین قایق اش را خریداری کرد، یک قایق مسابقه ای 10.36 متری.

اوقات بیکاری خود را با این کارهای جالب پر کنید + فیلم

اوقات بیکاری خود را با این کارهای جالب پر کنید + فیلم : امتیاز : 3 تعداد رای : 15
این مطلب مفید بود ؟96
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ ل
نظرات
وبگردی