نمناک فرهنگ و هنرموسیقی اولین آهنگ مجاز یاس در فیلم چارسو منتشر شد
یاس ، خواننده رپ
اولین اثر رسمی و مجاز یاس خواننده رپ ایران، به صورت تیتراژ فیلم سینمایی چارسو ساخته فرهاد نجفی که از بهمن ماه سال 92 اکران آن آغاز شده است، منتشر شد.
بازدید : 8,595 نفر

 باشروع مرحله اول توزیع پوسترهای فیلم سینمایی چارسو در تهران و شهرستان ها، نخستین حضور رسمی یاس، یکی از چهره های مطرحی موسقی رپ فارسی که در این فیلم به عنوان خواننده یکی از قطعات فیلم حضور دارد، در بازار رسمی محصولات فرهنگی کشور منتشر شد.

در این فیلم که کارگردانش فرهاد نجفی است و بهمن ماه سال 92 در سینماهای کشور اکران شده است، یاس با یک قطعه مجاز حضور دارد و این اثر به نوعی نخستین قطعه رسمی این خواننده در بازار مجاز ایران است.
اولین آهنگ رسمی یاس
هر چند اواخر سال 1385 آلبومی 8 قطعه ای از مجید غفوری با نام نگو دیره منتشر شد که در یکی از قطعه های آن بخش هایی به سبک رپ توسط یاس خوانده شده بود. آن زمان، شایعاتی در مورد مجوز نداشتن این آلبوم یا مجاز شدن موسیقی رپ شکل گرفت که در نهایت با تایید رسمی مجاز بودن این آلبوم توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران، بر طرف شد.
حال پس از سالها، یاس با حضور رسمی در یک فیلم سینمایی بار دیگر توانسته مجال حضور در فضای رسمی هنری کشور را پیدا کند؛ اتفاقی که ظاهرا خود این خواننده به رغم پیشنهادهای فراوان از سوی مسئولان و برخی تهیه کننده های حوزه موسیقی کشور، چندان رغبتی به آن ندارد و دوست دارد هویت آثارش همچون روال چند سال گذشته ادامه پیدا کند.
ظاهرا در روزهای آینده قرار است این خواننده قطعه ای جدید را در فضای مجازی منتشر کند که در آن پاسخ قاطعی به تمام صحبت ها و زمزمه های مجاز شدنش در رسانه ها خواهد داد.
پیش از این مدیر کل دفتر موسیقی وزارت ارشاد درباره مجوز دار شدن رپ به موسیقی ما گفته بود:سیاست گذاری های کلان دفتر موسیقی به هیچ وجه بر این اساس نیست که تعیین کنیم موسیقیدان ها چه خطی مشی ای را پیش ببرند. ما برخلاف دوره های قبل کار کارشناسی انجام می دهیم و برخورد و نظارت های مد نظر ما کاملا کارشناسی شده پیش خواهد رفت. لذا دفتر موسیقی امروز رسما از طریق سایت موسیقی ما اعلام می کند آمادگی بررسی آثار این حوزه را دارا هستیم.
وقتی دفتر موسیقی امروز روی برخی سبک ها مثل رپ کار کارشناسی انجام می دهد و و موضوعی را به این شکل مطرح می کند، نشان دهنده دوره جدیدی در فرهنگ موسیقی کشور است. ما به دنبال پاک کردن صورت مسئله نیستیم و می خواهیم کمک کنیم به بالندگی و بلوغ موسیقی ایرانی واعلام می کنیم که هر هنرمندی برای این بلوغ و بالندگی ایده ای دارد، قطعا از کمک و همراهی و همفکری دوستان استفاده خواهیم کرد.
در فیلم سینمایی چهاسو محمدرضا فروتن و نیوشا ضیغمی سوگل طهماسبی، کوشان بهرامی، رضا بادامچی، رها شیرازی، روشا ضیغمی، زری ولدبیگی، المیرا ژیانفر، هوشنگ سالک، رضا سخایی و حمید یراقچیان به عنوان بازیگر  ایفای نقش می کنند.

اولین آهنگ مجاز یاس در فیلم چارسو منتشر شد

اولین آهنگ مجاز یاس در فیلم چارسو منتشر شد
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 58
برگرفته از موسیقی ایرانیان-/ف
این مطلب مفید بود ؟ 51 7
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف