نمناک تکنولوژیتبلت و موبایل اولین تلفن همراه در ایران متعلق به که بود؟ + عکس
تلفن همراه ، اولین تلفن همراه در ایران
شاید برایتان جالب باشد که بدانید اولین تلفن همراه در ایران متعلق به چه کسی بوده است؟ حتی مشتاق به دیدن شکل ظاهری آن باشید؟ با ما همراه باشید.

اولین تلفن همراه وارد شده به ایران

تلفن همراه جزو آن دسته از کالاهایی است که چند دهه اخیر شیوه و رفتار زندگی بشر را دستخوش تغییراتی شگرف کرده است و وسیله ارتباطی موثری برای استفاده کنندگان محسوب میشود.شاید در بعضی از فیلم های سیاه و سفید قدیمی تلفن های همراه عجیبی را دیده باشید و هر بار این سؤال برایتان پیش آمده که این تلفن ها چه نسبتی با موبایل های امروزی داشتند؟آیا هر دو به یک منظور استفاده می شوند یا نه؟ در ادامه تصویری از اولین تلفن همراه موجود در ایران را مشاهده می کنید که با تلفن های همراه امروزی کاملآ تفاوت دارد.
اولین تلفن همراه موجود در ایران متعلق به ناصرالدین شاه بوده است.  شکل و شمایل این تلفن همراه که در سال 1230 تولید شده است، به تلفن های همراه امروزی شباهتی ندارد.
این تلفن همراه در سفرها همراه ناصرالدین شاه بوده و در زمان نیاز به کابل های کشیده شده بین راه وصل و با مخاطب مورد نظر تماس تلفنی برقرار می شده است. این تلفن دارای راهنمای فارسی بوده و ساخت کارخانه «البیس» شهر زوریخ می باشد.

اولین تلفن همراه در ایران

اولین تلفن همراه در ایران

اولین تلفن همراه در ایران متعلق به که بود؟ + عکس

اولین تلفن همراه در ایران متعلق به که بود؟ + عکس
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 164
برگرفته از ایسنا - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 149 15
نظر کاربران
شب رو

شب رو

این ادعا از ابتدا تا انتها نادرست و بی‌پایه است. روشن نیست که منظور این وبسایت از تاریخ ۱۲۳۰ هجری شمسی است یا هجری قمری ولی حتی اگر این تاریخ هجری شمسی هم در نظر گرفته شود تاریخ ادعایی تولید این تلفن ۲۴ سال پیش از ثبت اختراع تلفن توسط الکساندر گراهام بل در دوم ژوئن سال ۱۸۷۵ میلادی مصادف با ۱۲ خرداد ۱۲۵۴ شمسی است. تلفن محلی (و نه راه دور) حتی در ایالات متحده نیز تا سال‌های پایانی سلطنت ناصرالدین شاه به مرحله تولید و خدمات تجارتی محدود نرسیده بود. تلفن راه دور نیز تا دههٔ دوم قرن بیستم، یعنی دوران احمدشاه قاجار و رضاشاه پهلوی به مرحلهٔ تولید تجاری نرسید.

پاسخ دادن 9 3
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف