نمناک سرگرمیگوناگون اولین دختر بی حجاب در ایران + عکس
دختر بی حجاب ، عکس دختر بی حجاب
بعضی ها تلاش می کنند اولین باشند اما در جایگاه مثبت ولی برخی مسیر منفی را انتخاب می کنند مثل اولین دختر بی حجاب در ایران.
بازدید : 14,198 نفر

اولین دختر بی حجاب ایرانی که بود؟

فاطمه زرین تاج برغانی قزوینی ملقب به قُرةالعَین شاعر ایرانی، از اولین مریدان سید علی محمد باب و از رهبران جنبش باب بوده است. پدر و مادرش هر دومسلمان و مجتهد بودند اما نام او به عنوان اولین دختر بی حجاب ایرانی در تاریخ ثبت شده است.

دختر بی حجاب ایرانی

عکس فاطمه زرین تاج اولین دختر بی حجاب ایرانی

وی همانند یکی از عموهایش ابتدا به شیخیه گرایش پیدا کرد و برای مدتی رهبری بخشی از شیخیه در کربلا و عراق را به دست گرفت.

با علنی شدن دعوت سید علی محمد باب، طاهره به وی گروید و بدون آنکه موفق شود تا پایان عمر او را از نزدیک ببیند، در زمره نزدیک ترین یاران او درآمد. او نخستین زن بابی بود که روبنده از صورت برگرفت و اعلام نمود که باآمدن آیین بیانی، احکام اسلام ملغی شده است. او به اتّهام دست داشتن در قتل عموی بزرگش محمدتقی برغانی معروف به «شهید ثالث» بازداشت شد و سه سال بعد، مدتی پس از ترور نافرجام ناصرالدین شاه و همزمان با بسیاری از بابیان دیگر، در تهران به جرم فساد فی الارض اعدام شد. او اولین زنی بود که به این اتهام اعدام شد.

اولین دختر بی حجاب در ایران + عکس

اولین دختر بی حجاب در ایران + عکس
:
امتیاز : 4 تعداد رای : 26
برگرفته از آکا /ن
این مطلب مفید بود ؟ 21 5
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف