ناصر حجازی

ماجرای اولین سیگاری که یک خبرنگار به ناصر حجازی داد

تاریخ انتشار : 23 آذر 1395کد مطلب : 40968زمان مطالعه : 3 دقیقه
مصاحبه معروفی از ناصر حجازی بعد از فوتش منتشر شد که در آن گفته بود اولین نخ سیگار را یک خبرنگار به او داده است .

ماجرای اولین سیگاری که ناصر حجازی کشید

دروازه بان اسطوره ای فوتبال تیم استقلال و فوتبال ایران 18 ماه پایانی عمرش را با سرطان ریه زندگی کرد. به گفته همسرش توده های سرطان علاوه بر ریه، در قسمت های مختلف بدن او پخش شده بود و پزشکان گفتند هیچ شانسی برای زنده بودن ندارد. سال 1390 این چهره فوتبالی هم بعد از چندین ماه مبارزه با سرطان فوت می کند.

استعمال دخانیات در درجات مختلف در این ورزشکاران از جمله فوتبالیست ها هم کم نیست اما عامل اصلی مرگ ناصر حجازی سیگار نبود بلکه سیگار در روند بیماری او تاثیر گذاشت .

مصاحبه معروفی از ناصر حجازی بعد از فوتش منتشر شد که در آن گفته بود اولین نخ سیگار را یک خبرنگار به او داده است.

حتما خیلی از شما این جمله از ناصر حجازی اسطوره فقید استقلال را بعد از فوتش شنیده اید؟ اینکه از او نقل شد برای اولین بار در همان سنین جوانی یک خبرنگار در هند ، اولین نخ سیگار را دستش داده است. چندسالی بعد از فوت مرحوم حجازی ، آن خبرنگار که خودش یکی از مردان موثر تاریخ فوتبال ایران است ، مهمان کافه خبر بود .

ابوالفضل جلالی که سال های سال قبل ، کمک سرپرست تیم ملی در جام جهانی 1978 بوده است و آن روزها خبرنگار مشهور فوتبالی دنیای ورزش و رستاخیز هم بوده است ، مهمان ما بود تا درباره یک عمر حضورش کنار فوتبال بگوید. از ناصر حجازی و آن سیگار معروف تا علی کریمی. او کلی خاطره برای مان گفته است.

 ناصر حجازی

ناصر حجازی اسطوره فوتبال ایران

او در همان ابتدا درباره آن ماجرای سیگار حجازی سخن گفت:«من و ناصر از آن دیرباز با هم خیلی رفیق بودیم. آن سال ها خیلی نزدیک بودیم. حتی مدتی هم خانه ای بودیم. یادم هست آن وقت ها در نادر بازی می کرد. درباره ماجرای آن سیگار که فکر می کنم در کل دوران فوتبالش ، تنها سیگاری بود که دیدم ناصر کشید هم باید بگویم ما با هم در هند بودیم. تیم تاج برای بازی های جام میلز به هندوستان رفته بود. من و ناصر رفته بودیم خرید که در یک روز سرد در شهر گم شدیم. هتل را پیدا نمی کردیم و هیچ کس هم انگلیسی بلد نبود که به دادمان برسد. ناصر خیلی خوب انگلیسی حرف می زد . ما یک موتور کرایه کردیم. و دنبال هتل خودمان بودیم. هوا خیلی سرد بود و داشتیم یخ می زدیم.

من خودم هیچ وقت در عمرم سیگار نکشیدم و آن روز هم نکشیدم. ناصر اما خیلی سردش بود و یادم هست یک سیگار کوچک برگ از یکی از این هندی ها گرفت و چند تایی پوک زد که از آن سرما نجات پیدا کند. دیگر هم تا وقتی بازیکن تیم ملی هم بود واقعا دیگر ندیدم سیگاری بکشد. راستش نمی دانم این خاطره که من سیگار را دستش دادم، چطور سر زبان ها افتاد و چه تعبیری از آن خاطره من و ناصر شده است. شاید کمی برجسته سازی روزنامه نگارانه باشد. خدا ناصر حجازی را بیامرزد، واقعا یک بازیکن بی نظیر در تاریخ فوتبال ایران بود.»

دروازه بان بر تر قرن آسیا و گلر تیم ملی ایران در جام جهانی 1978 آرژانتین، پس از دست و پنجه نرم کردن طولانی با بیماری سرطان روز دوم خردادماه سال 1390 در بیمارستان کسری درگذشت. ناصر حجازی در طول دوران حیات ورزشی خود افتخارات زیادی را به همراه تیم ملی فوتبال ایران و باشگاه استقلال کسب کرد.

مرحوم ناصر حجازی دروازه بان اسطوره ای فوتبال ایران روز 28 آذرماه سال 1328 دیده به جهان گشود. حجازی در دوران بازیگری در تیم های فوتبال نادر، تاج، شهباز و استقلال بازی کرد و در 17 سالگی توسط رایکوف به تیم فوتبال جوانان کشورمان دعوت شد. همچنین در سال 1348 و در سن 19 سالگی دروازه بان اول تیم ملی فوتبال ایران شد و نخستین بازی ملی خود را در 22 شهریور 1348 در آنکارا در مقابل پاکستان انجام داد که با نتیجه 4 بر 2 به نفع ایران پایان یافت.

ماجرای اولین سیگاری که یک خبرنگار به ناصر حجازی داد

3.88
این مطلب مفید بود ؟62
برگرفته از خبرآنلاین / م.ف
برچسب :
وبگردی