نمناک اخبارجامعه اولین شهردار زن شهر بغداد منصوب شد + عکس
ذکری محمد علوش ، شهردار بغداد
خانم ذکری محمد علوش طی حکمی به عنوان اولین شهردار زن شهر بغداد انتخاب شد و از هفته آینده ریاست شهرداری پایتخت عراق را بر عهده خواهد گرفت.
تاریخ انتشار : 1 اسفند 1393

شهر تاریخی بغداد پایتخت کشور عراق برای اولین بار در تاریخ طولانی خود توسط یک شهردار زن اداره خواهد شد.
خانم «ذکری محمد علوش» شهردار جدید بغداد گفت که از هفته آینده ریاست شهرداری بغداد را به عهده خواهد گرفت.

شهردار بغدادوی در اولین بیانیه خود گفت روز یکشنبه آینده 22 فوریه اولین روزکاری خود را در شهرداری شهر تاریخی بغداد آغاز خواهد کرد.
خانم علوش افزود:در مورد اولویت های خود برای اداره پایتخت عراق بعدا توضیح خواهم داد.
شهردار جدید بغداد که جایگزین «نعیم عبعوب» شهردار پیشین می شود تعهد کرد:همه تلاش خود را به کار خواهم برد تا پایتخت عراق تمیز ترین پایتخت جهان بشود.
خانم علوش دارای مدرک دکترای مهندسی راه و ساختمان است که پیش از احراز پست جدید، رئیس پروژه های ساختمانی وزارت علوم عالی عراق بود. روز پنجشنبه آخرین روز کاری وی در این وزارتخانه بود.
سخنگوی دفتر «حیدر العبادی» نخست وزیر عراق اعلام کرد:طی حکمی نعیم عبعوب از ریاست شهرداری بغداد برکنار و خانم ذکری علوش به جای وی تعیین شده است.

حکم شهردار عراق

لازم به ذکر است که این برای اولین بار است که بغداد از زمانی که طی تاریخ طولانی خود به شهر تبدیل شده، دارای یک شهردار زن می شود.

اولین شهردار زن شهر بغداد منصوب شد + عکس

اولین شهردار زن شهر بغداد منصوب شد + عکس
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 8
برگرفته از ابنا - /م
این مطلب مفید بود ؟ 8 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف