اولین عکس فتوشاپی جهان قبل و بعد از دستکاری شدن می بینید،این عکس سال 1960 گرفته شده و اولین عکس دست کاری شده و یا به معنای امروزی فتوشاپی است.

اولین عکس فتوشاپی جهان

برخی عکسها را که مینگریم اولین سوالی که در ذهنمان ایجاد می شود این است که آیا فتوشاپ است یا طبیعی؟اگر فتوشاپ است با چه ترفندها و ایده هایی به این جالبی نمایان شده است.اینکه ایده ها جهان امروزی را پیش تر هنرمندان ارائه کردند و سپس جهان علم آنها را به صورت واقعی آفریده، بر کسی پوشیده نیست. بسیاری از فیلم های سینمایی از فیلم "سفر به ماه" تا هم اکنون ایده های جذابی از تراوشات ذهنی هنرمندان به واقعیت و زندگی ملموس امروزی بدل شده اند.


اما اولین عکس دست کاری شده یا به معنای امروزی فتوشاپی نیز توسط یکی از هنرمندان بزرگ آوانگارد جهان هنر، "ایو کلاین" (Yves Klein) در سال 1960 با عنوان "جهش به درجه اعتبار ساقط" (leap into the void) گرفته شده است.

عکس فتوشاپی
این هنرمند نقاش که به عنوان نوابغ دنیای هنر شناخته می شود در زمان اوج شهرت خود با گرفتن این عکس و چاپ آن در صفحه اول روزنامه بسیاری را شوکه کرد.

ایو کلین متولد 28 آوریل 1928 در نیس فرانسه بود. والدین او فرد کلین و ماری ریموند هر دو نقاش بودند. او رهبر جنبش نئورئالیسم و همچنین پیشگام در توسعه هنر اجرا و هنر مینیمال و هنر پاپ بود. او آثار و نمایشگاه جنجالی بسیاری را در طول حیات 34 ساله خود در فرانسه و اروپا برگزار کرد.

عکس فتوشاپی
کلاین هنگامی که مشغول تماشای فیلم "موندوکان" در فستیوال فیلم کن در 11 مه 1962 بود، دچار حمله قلبی شد و پس از آن نیز دچار دو حمله قلبی دیگر شد که دومین آن، او را در 6 ژوئن 1962 از پای درآورد.

ایو کلاین که یک ورزشکار حرفه ای در رشته جودو بود این عکس را 2 سال قبل از مرگش با همکاری تعدادی از دوستان ورزشکارش گرفت که توسط هری شانک و یانوش کندر مونتاژ شد.

اولین عکس فتوشاپی جهان قبل و بعد از دستکاری + تصاویر

54
این مطلب مفید بود ؟40
برگرفته از بازار ایرانی - / ل
برچسب :
نظرات
وبگردی