نمناک سرگرمیگوناگون اولین گواهینامه در ایران از آن که بود؟ + عکس
اولین گواهینامه ، اولین گواهینامه در ایران
تصور شما از گواهینامه های قدیمی و امروزی چیست آیا تا به حال به تفاوت اینها فکر کرده اید؟ فکر میکنید اولین گواهینامه رو در ایران چه کسی گرفت؟

گواهینامه های امروزی برای اینکه از آسیب ها و سوء استفاده های افراد در امان بمانند در طی سال ها و بعد از تغییرات زیاد به صورت هوشمند و مدرن در آمده اند. خاچاطور ماتروسیان تبریزی نژاد ششصد و نود و هفتمین نفری بود که موفق به دریافت گواهینامه یا تصدیق نامه درشکه چی شده است وی اولین شخص در ایران بود که موفق به دریافت تصدیق نامه شد.

گواهینامه رانندگی در ایران، در سال 25 آبان 1299 در حدود 92 سال گذشته صادر شده است؛ این در حالی است که در گذشته به گواهینامه، تصدیق نامه گفته می شد و اولین گواهینامه، نه گواهینامه خودرو است و نه موتور بلکه مربوط به درشکچی هاست.
خاچاتور یک ارمنی بود و در سن 24 سالگی توانست پس از گذراندن مهارت های لازم، تصدیق نامه دریافت کند؛ ضمن اینکه خاچاتور با اقامت در ایران تابعیت ایران را نیز اخذ کرده بود.
 

قدیمی ترین تصویر گواهینامه در ایران


البته، خاچاتور ششصد و نود و هفتمین نفری بود که توانست گواهینامه بگیرد اما آنچه اسناد موجود در آلبوم مرکز صدور گواهینامه راهور ناجا موجود است این گواهینامه است و از 696 گواهینامه قبلی نه تصاویری و نه اطلاعتی در دست هست؛ بنابراین از این گواهینامه به عنوان قدیمی ترین یا به نوعی نخستین گواهینامه یاد می شود.

اولین گواهینامه در ایران از آن که بود؟ + عکس

اولین گواهینامه در ایران از آن که بود؟ + عکس
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 18
برگرفته از عصر ایران - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 15 3
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف