نمناک اخبارجامعه تاریخ دقیق شروع ماه رمضان 97 اعلام شد
ماه رمضان ، ماه رمضان 94
روابط عمومی دفتر مقام معظم رهبری تاریخ شروع ماه مبارک رمضان در سال 1397 را اعلام کرد. در ادامه تاریخ دقیق آغاز و پایان ماه مبارک رمضان 97 را ملاحظه می فرمائید.
تاریخ انتشار : 25 اردیبهشت 1397

تاریخ آغاز و پایان ماه مبارک رمضان 97 اعلام شد 

خبرگزاری ایسنا: روابط عمومی دفتر مقام معظم رهبری اعلام کرد، رویت هلال ماه مبارک رمضان بر اساس گزارش های معتبر برای معظم له محرز شده لذا فردا پنجشنبه روز اول ماه رمضان المبارک است.

عضو ستاد استهلال دفتر مقام معظم رهبری با بیان این که «حدد 120 گروه در نقاط مختلف کشور در روز چهارشنبه 29 شعبان به رویت هلال ماه می پردازند»، گفت:پیش بینی این است که هلال ماه به سادگی در روز چهارشنبه دیده می شود و پنجشنبه روز اول ماه مبارک رمضان است. 

حجت الاسلام و المسلمین علیرضا موحد نژاد صبح امروز (سه شنبه) 25 اردیبهشت ماه با بیان این که «در دیدن هلال ماه مبارک رمضان امسال هیچ مشکلی وجود ندارد و به احتمال زیاد روز چهارشنبه هلال ماه به سادگی دیده می شود» اظهار کرد:حدود 120 گروه در روز چهارشنبه در نقاط مختلف کشور به استهلال هلال ماه می پردزاند و پیش بینی این است که این هلال به سادگی دیده می شود اگر به احتمال ضعیف هلال ماه رویت نشد به اطلاع ملت شریف می رسد.

وی افزود:هلال ماه مبارک رمضان امروز در هیچ یک از کشورها قابل رویت نیست. البته آن ها یک تقویم ام القری دارند که می گویند ماه از مقارنه گذشته باشد و ماه بعد از خورشید غروب کند، اگر این دو شرط باهم باشد اول ماه است و برخی از کشورها این را به عنوان تقویم استفاده کرده و براساس همین تقویم روز اول ماه مبارک رمضان را اعلام می کنند اما در اکثر کشورها تا هلال ماه دیده نشود، اول ماه را اعلام نمی کنند.

این عضو ستاد استهلال دفتر مقام معظم رهبری ادامه داد:غروب امروز مشخص می شود که عربستان فردا را به عنوان اول ماه مبارک رمضان اعلام می کند یا نه. در غرب آمریکای شمالی و جنوبی یعنی اقیانوس آرام هلال ماه دیده می شود. تمام داده های نجومی نشان می دهد که ماه قابل رویت نیست .متاسفانه در برخی از کشورها رویت هلال ماه را به صورت علمی و کارشناسی انجام نمی دهند اما خوشبختانه ما در ایران رویت هلال ماه را به صورت کاملا دقیق انجام می دهیم. گاهی برخی در دیدن هلال ماه دچار توهم می شوند طبق گزارشی نشان داده شده که دربین صد نفر برای دیدن هلال ماه 15 نفر دچار توهم در دیدن هلال می شوند. بر همین اساس در ستاد استهلال سوالات دقیقی را می پرسیم و گزارشات آن را خدمت مقام معظم رهبری ارائه می دهیم.

تاریخ دقیق شروع ماه رمضان در سال 97 (2018)

 باشگاه خبرنگاران: ماه میهمانی خدا هر روز نزدیک تر می شود و شروع و شوق مسلمانان و قطعا نوجوانانی که برای نخستین بار این ماه را درک می کنند بیشتر می شود .در این گزارش برای اطلاع از تاریخ دقیق "شروع ماه مبارک رمضان 97 " و نیز زمان دقیق پایان ماه پر برکت رمضان و عید فطر با ما همراه باشید.

استهلال ماه رمضان

 ماه رمضان ، نهمین ماه سال قمری است . این ماه از ویژگی های بسیاری برخوردار است و هر ساله عده ی زیادی از مسلمانان به هنگام رسیدن ماه رمضان روزه می گیرند و واجبات ویژه این ماه مقدس را به جا می آورند . در قرآن از این ماه به عنوان ماه هدایت کننده نام برده می شود . این ماه از ویژگی ای برخوردار است که در آن مسلمانان باید روزه بگیرند و اعمال آن را به جا بیاورند . در این ماه مردم خیلی از عاداتی که هر روزه انجام می دهند را نباید انجام دهند و به این وسیله می توانند برخی از عادات خود را کنار بگذارند . 

سال 97 میهمانی خدا کلا در بهار صورت خواهد گرفت و تاریخ شروع روز اول ماه مبارک رمضان سال 1439 هجری قمری برابر با،روز پنجشنبه 27 اردیبهشت ماه 1397 خورشیدی و مصادف با 17 مه سال 2018 میلادی می باشد اما با توجه به اینکه برای شروع ماه رمضان نیاز به رویت هلال ماه می باشد این تاریخ ممکن است جابجا گردد و ماه رمضان 1397 از 26 اردیبهشت ماه آغاز شود. 

در سال 98 ماه مبارک رمضان در نیمه اردیبهشت آغاز خواهد شد و تاریخ 98/2/15 آغاز ماه خوب خدا خواهد بود. 

بعد از آن به ترتیب 4 اردیبهشت 99 و 24 فروردین 1400 آغاز ماه مبارک رمضان خواهد بود.

 آغاز ماه مبارک در سال 1401 درست پس از سیزدهم فروردین است و قاعدتا بسیاری از هم میهنان درین روز با دهان روزه به سیزده بدر خواهند رفت تا با یک روز روزه به پیشواز ماه مهمانی خدا رفته باشند. 

ماه مهمانی خدا در سال 1402 روز سوم فروردین آغاز میشود و این یعنی بسیاری از عیددیدنی ها به صرف افطار و پس از آن صورت خواهد گرفت. جالب آنکه در پایان سال 1402 ماه رمضان مجددا در 22 اسفند آغاز می شود و عبادالله درین سال دومرتبه بر سر سفره الهی خواهند نشست.

ماه رمضان

 در سال 1403 ماه مبارک رمضان دهم اسفند آغاز خواهد و بالاخره 1404 با آغاز ماه رمضان در 30 بهمن ماه، کل ماه رمضان در زمستان خواهد بود. 

تاریخ پایان ماه رمضان در سال 97

احتمال میرود پایان یا روز آخر ماه مبارک رمضان سال 1439 قمری در ایران برابر با روز پنج شنبه 24 خرداد 1397 خورشیدی و مصادف با 14 ژوئن 2018 میلادی میباشد. 

تاریخ دقیق روز عید فطر 97

روز عید فطر ماه رمضان سال 1439 قمری برابر خواهد شد با روز جمعه 25 خرداد سال 1397 خورشیدی به عبارتی مصادف است با 15 ژوین 2018 میلادی.

انتهای پیام/م

تاریخ شروع و پایان ماه رمضان 97 و عید فطر 97

تاریخ دقیق شروع ماه رمضان 97 اعلام شد
: امتیاز : 4.3 تعداد رای : 7
این مطلب مفید بود ؟
6 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف