نمناک سرگرمیگوناگون اِما مورانوی ایتالیایی مسن ترین زن زنده دنیا + عکس
مسن ترین زن ، اِما مورانوی ایتالیایی
اما مورانوی صد و شانزده ساله مسن ترین زن جهان است که هنوز در قید حیات است.
بازدید : 1,780 نفر

مسن ترین زن در قید حیات در جهان

مسن ترین زن در قید حیات در جهان با صد و شانزده سال سن ساکن ایتالیاست.
اما مورانوی صد و شانزده ساله پیرترین زن جهان است که هنوز در قید حیات است. او ساکن منطقه وربانیای ایتالیاست. او به زودی پا به سن صد و هفده سالگی می گذارد.

اِما مورانو یکی از قدیمی ترین زنان در اروپا است؛ وی در 29 نوامبر 1899 یک ماه قبل از پایان قرن 19 در ایتالیا به دنیا آمده است؛ این زن سالخورده ترین زن اروپایی است که هنوز در خانه بدون کمک شخص دیگری به تنهایی زندگی می کند. وی تنها بازمانده از یک خانواده 8 نفره است؛ «اِما» در سال 1926 ازدواج کرد و تنها فرزند وی در سال 1937 بدنیا آمد که در 6 ماهگی از دنیا رفت؛ در سال 1938 از شوهرش «جیووانی مارتینوتزی» جدا شد اما هرگز طلاق نگرفت و تا سال 1954 در یک کارخانه مشغول به کار بود و در 75 سالگی بازنشسته شد.

مسن ترین زن زنده دنیا

مسن ترین زن جهان 117 ساله میشود

وقتی از وی سوال شد راز طول عمر او در چیست، گفت:هر روز آب می خوردم و شیشه بطری آب را از خود دور نمی کردم؛ برای صبحانه شیر یا آب با بیسکوئیت می خوردم؛ در طول روز دو تخم مرغ، برای ناهار ماکارونی با گوشت و برای شام فقط یک لیوان شیر می خوردم. خواب یک عامل مهم در زندگی است و من هر شب قبل از ساعت 7 می خوابیدم.

راز طول عمر او آن طور که خودش می گوید خوردن دو عدد تخم مرغ در روز است. او همچنین علاقه زیادی به شیرینی دارد. البته آن طور که مورانو می گوید به علت نداشتن دندان نمی تواند غذای زیادی بخورد. 

 

اِما مورانوی ایتالیایی مسن ترین زن زنده دنیا + عکس

اِما مورانوی ایتالیایی مسن ترین زن زنده دنیا + عکس
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 8
برگرفته از خبرگزاری صدا و سیما / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 8 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف