نمناک بهداشت و سلامتپوست و مو بلاخره اکسیر جوانی کشف شد
اکسیر ، اکسیر جوانی
جلوگیری از پیری زودرس پوست با یک ترکیب طبیعی به عنوان اکسیر جوانی که توسط دانشمندان آمریکایی کشف شده است را در این بخش از بهداشت و سلامت نمناک مشاهده کنید.
تاریخ انتشار : 9 آبان 1395
بازدید : 11,840 نفر

اکسیر جوانی کشف شد،دیگر پیر نخواهید شد

دانشمندان آمریکایی مدعی شده اند که توانسته اند یک ترکیب طبیعی موجود در آووکادو، بروکلی و خیار را کشف کنند که از تاثیر چشمگیر ضد پیری روی موش ها برخوردار است و می توان همچنین از آن روی انسان ها استفاده کرد.
محققان دانشگاه واشنگتن که کارآزمایی های بالینی را بر روی گروه کوچکی از مردم آغاز کرده اند، می گویند که موش های پیر دریافت کننده ترکیب NMN در آب، مجموعه ای از تاثیرات سودمند را تجربه کردند.
 
برای مثال، سطح فعالیت فیزیکی این موش ها افزایش یافت، تراکم استخوان ها و عضلات آن ها ارتقا پیدا کرد، عملکرد سیستم ایمنی و کبد این حیوانات بهبود یافت، بینایی آنها بهتر شده و حتی وزن کم کردند.
 
محققان کار خود را با بررسی ویژگی های پروتئینی موسوم به NAD آغاز کردند که در تولید انرژی در بدن دخیل است.
 
با پیرتر شدن حیوانات، میزان پروتئین NAD کمتری تولید شده و به نظر می رسد که این امر بخشی از فرآیند پیری است. تلاش های دانشمندان برای افزودن NAD به بدن این موجودات ناموفق بود، بنابراین آن ها به جستجوی راههایی برای افزایش تولید آن در بدن پرداختند.
 
اکسیر جوانی

اکسیر جوانی

 
این محققان به موش ها ترکیب NMN را که در کلم نیز وجود دارد، بصورت محلول در آب ارائه کردند و افزایش سطوح پروتئین NAD و آثار جوانسازی آن را مشاهده کردند.
 
محققان اظهار امیدواری کرده اند که کارآزمایی های بالینی انسانی در حال انجام در ژاپن بتواند به نتایج مشابه دست یابند. به گفته آن ها، سلول های انسان نیز بر این فرآیند تولید انرژی تکیه دارد و امکان دارد بتوان روش تازه جوانسازی را برای سلامت نگهداشتن انسان ها در زمان پیری استفاده کرد.
 
البته این مزایا تنها در موش های پیر دیده شده و موش های جوان هیچ نشانه ای از سالمتر شدن نشان ندادند زیرا بدن آن ها همچنان در حال ساخت پروتئین NMN است.
 
نتایج این تحقیق در مجله Cell Metabolism منتشر شده است.

بلاخره اکسیر جوانی کشف شد

بلاخره اکسیر جوانی کشف شد
:
امتیاز : 4.3 تعداد رای : 35
برگرفته از ایسنا-/ر
این مطلب مفید بود ؟ 30 5
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف