نمناک ورزشفوتبال تماشای دیدار ایتالیا و آلمان کار دست نگهبانان زندان داد
ایتالیا و آلمان ، فرار زندانی مکزیکی
دیدار ایتالیا و آلمان در نیمه نهایی جام جهانی 1970 باعث شد تا زندانیان مکزیکی از حواس پرتی نگهبانان استفاده کنند و از زندان فرار کنند.
تاریخ انتشار : 22 آبان 1396

جذاب ترین بازی ایتالیا و آلمان در طول تاریخ

دیدار جذاب دو تیم ایتالیا و آلمان در وقت های اضافه نیمه نهایی جام جهانی 1970 باعث شد 23 زندانی در مکزیک از زندان فرار کنند. آلمان در سال های 1970 تیم خوبی داشت و از بازیکنانی بهره می برد که چهار سال پیش از آن به فینال جام جهانی 1966 رسیده بودند اما با گل فوق العاده جف هرست در دقیقه 120 مغلوب انگلیس شد. در این تیم، بازیکنان جوانان نیز اضافه شده بودند که می توان به دروازه بان سپ مایر و برتی فوگتس مدافع اشاره کرد و همچنین آلمان از گلزن قهاری همچون گرد مولر بهره می برد. ایتالیا نیز تیم بزرگی داشت و هنوز در استفاده از ساندرو ماتزولا و جانی ریورا ابهام داشت. هر دو بازیکن فوق العاده بودند اما نمی توانستند در کنار هم بازی کنند. این رقابت سال ها در این تیم وجود داشت و دودستگی را در ایتالیا به وجود آورده بود.

دو تیم قدرتمند آن زمان در نیمه نهایی جام جهانی 1970 مکزیک برابر هم قرار گرفتند. دیگر دیدار را برزیل و اروگوئه برگزار کردند. برزیل تیم فوق العاده ای در آن رقابت ها داشت و توانست با یک بازی درخشان اروگوئه را حذف کند. در مقابل، دیدار ایتالیا و آلمان نزدیک دنبال شد. بونینسنیا تیمش را در دقیقه هشت پیش انداخت و پس از این گل، ایتالیا بسته بازی کرد. بازیکنان آلمان حمله کردند و حمله کردند. داور دو پنالتی کاملا آشکار را به نفع آلمان نگرفت. یکی از خطاها در محوطه جریمه با آسیب دیدگی شدید فرانتس بکن باوئر همراه شد. او به علت خطای مدافع ایتالیایی به شکل بدی به زمین برخورد کرد. این اتفاق باعث در رفتگی کتف بازیکنی آلمانی شد. با این حال بکن باوئر تصمیم گرفت به بازی ادامه دهد.

ایتالیا و آلمان

جذاب ترین وقت اضافه دیدار ایتالیا و آلمان 

آلمان با باور همیشگی اش به بازی ادامه داد و در نهایت در لحظات پایانی بازی اشنلینگر گل مساوی را به ثمر رساند. او در میلان بازی می کرد و به همین خاطر ایتالیایی ها شروع به توهین کردند و شعار دادند "به ایتالیا بازنخواهی گشت." واقعیت این بود که اشنلینگر با وجود این که در آن دوران بازیکن مهمی محسوب می شد پیش و پس از آن، گلی به ثمر نرساند. بازی دو تیم ایتالیا و آلمان به وقت های اضافه کشید و در این زمان همه چیز عوض شد. دو تیم با قدرت حمله می کردند و با وجود گرمای طاقت فرسای مکزیک به این کار ادامه می دادند. دو تیم مانند دو بوکسور در وسط رینگ با هم رقابت می کردند و بدون هیچ دفاعی فقط حمله می کردند. توپ به سرعت در زمین جابه جا می شد و دائما بازیکنان به محوطه جریمه یکدیگر می رسیدند. به همین خاطر گل های زیادی رد و بدل شد. گاهی اوقات دروازه بان های خسته ایستادگی می کردند اما برخی اوقات نمی توانستند مانع شوند و دروازه شان را باز شده می دیدند.

شروع این جشنواره با مولر بود. او بازی را در دقیقه 95، 2 بر یک کرد. یک دقیقه بعد بورنیک بازی را به تساوی رساند و سپس ریوا ایتالیا را پیش انداخت. مولر در دقیقه 110 بازی را دوباره مساوی کرد. او توانست یازدهمین گلش را به ثمر برساند. در نهایت ریورا بازی را 4 بر 3 کرد. دو تیم در 9 دقیقه پایانی باز هم به حملات خود ادامه دادند و دائما توپ در دو طرف زمین رد و بدل می شد اما نتیجه تغییر پیدا نکرد. در نهایت بازیکنان خسته شدند و در پایان بازی همدیگر را در آغوش گرفتند. آنها توانستند یکی از جذاب ترین صفحه های تاریخ فوتبال را به ثبت برسانند.

ایتالیا و آلمان

جذاب ترین وقت اضافه دیدار ایتالیا و آلمان 

ایتالیا به همراه برزیل فینالیست شد و برزیل به راحتی توانست با نتیجه 4 بر یک پیروز آن دیدار شود. با این حال نباید آن وقت های اضافه به یادماندنی را فراموش کرد. در آن فینال ماتزولا دوباره با وجود گل مهم ریورا برابر آلمان به جای او در ترکیب اصلی بازی کرد. در حقیقت این دو بازیکن نوبتی بازی می کردند. یک روز بعد در کنار خبرهای مربوط به آن وقت های اضافه فوق العاده، یک خبر قابل توجه دیده شد. 23 زندانی در زندان تیکستلای مکزیک از حواس پرتی نگهبان ها به خاطر تماشای دیدار آلمان و ایتالیا از تلویزیون بهره بردند و از آن جا فرار کردند.

تماشای دیدار ایتالیا و آلمان کار دست نگهبانان زندان داد

تماشای دیدار ایتالیا و آلمان کار دست نگهبانان زندان داد
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 1
برگرفته از ایسنا/ی
این مطلب مفید بود ؟ 1 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف