نمناک سرگرمیاتومبیل روشی برای تشخیص سریع ایراد خودروها
ایراد خودرو ، تشخیص ایراد خودرو
یک کمپانی فعال در زمینه ی یادگیری عمیق صداهای ایجاد شده خودرو را نظر می گیرد و ایراد آن را برای شما روشن می کند.
بازدید : 1,217 نفر

روشی برای تشخیص ایراد خودرو 

کمپانی 3DSignals با استفاده از یادگیری عمیق و میکروفون های التراسونیک، روشی برای تشخیص زود هنگام ایراد در خودروها ابداع کرده است.
حتما برای شما هم پیش آمده است که برای توضیح مشکل خودروی خود به مکانیک، مجبور به تقلید صداهای عجیب وغریب و تا حدودی خجالت آور شوید. در حال حاضر شبکه های عصبی قادرند بهترین زمان برای تعویض یاتاقان ها را مشخص کنند و حالا یک کمپانی فعال در زمینه ی یادگیری عمیق به نام 3DSignals با استفاده از یادگیری عمیق صداهای ایجاد شده را زیر نظر می گیرد و آن ها را با صداهای نرمال انطباق می دهد تا در صورت وجود تفاوت، شما را از ایراد احتمالی در قسمت های مختلف آگاه سازد. بر اساس مصاحبه ی این کمپانی با وب سایت 3DSignals، IEEE Spectrum در حال مذاکره با خودروسازان برتر اروپا است تا بتواند میکروفون های التراسونیک خود را وارد دنیای خودروها کند.

اما به جای استفاده از این سیستم در خودروهای معمولی، به نظر می رسد 3DSignals به دنبال استفاده از سیستم ابداعی خود در تاکسی های خودران است. عقیده بر این است که این سیستم می تواند به محض تشخیص عدم تطابق در صدای ایجاد شده از خودرو با صدای آن در حالت نرمال، اپراتور را آگاه سازد و همه ی این ها قبل از آن است که ایرادی جدی در خودرو به وجود آمده باشد.

 

تشخیص خودرو

کمپانی 3DSignals روشی برای تشخیص زود هنگام ایراد در خودروها ابداع کرده است


بر اساس گزارش IEEE Spectrum، پس از تکمیل این پروژه، الگوریتم های یادگیری عمیق 3DSignals توانایی تشخیص و پیش بینی ایرادات خاص را خواهند داشت. دقت تشخیص و پیش بینی این الگوریتم 98٪ اعلام شده است. در حال حاضر از این تکنولوژی در کاربردهای صنعتی استفاده می شود؛ اما برای سازگار کردن این سیستم با کاربردهای دیگر، مشتریان 3DSignals باید بخشی از پروسه ی آموزش الگوریتم تشخیص را بر عهده بگیرند.

هنوز هم مردم برای تشخیص ایرادات خاص، صداهای مخصوص آن ایرادات را مد نظر قرار می دهند و احتمالا در آینده ی نزدیک نمی توانیم شاهد استفاده از این سیستم در ابعاد وسیع باشیم. اما با توجه به برنامه های آینده نگرانه ی بی ام و و برنامه ریزی فولکس واگن برای تولید تاکسی های خودران، این سیستم برای اولین بار در محصولات این دو خودروساز مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

روشی برای تشخیص سریع ایراد خودروها

روشی برای تشخیص سریع ایراد خودروها
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 1
برگرفته از زومیت/ی
این مطلب مفید بود ؟ 1 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف