همراه اول و ایرانسل

ایرانسل و همراه اول 14 میلیارد تومان را به مشترکان پس می دهند

تاریخ انتشار : 26 مهر 1392کد مطلب : 4626زمان مطالعه : 2 دقیقه
تخلف دو اپراتور ارتباطی همراه اول و ایرانسل در ارائه آوای انتظار آهنگ پیشواز هر کدام 9 و 4 ماه به قیمت 300 تومان، در نهایت حاضر به پرداخت اضافه دریافتی های خود به مشترکان شدند.

 تخلف دو اپراتور ارتباطی همراه اول و ایرانسل در ارائه آوای انتظار - آهنگ پیشواز و سر باز زدن از مصوبه 147 کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات برای کاهش تعرفه این سرویس از 500 به 300 تومان، و در نهایت معرفی آن ها به سازمان تعزیرات حکومتی موجب شد که هر کدام به فکر بازپرداخت اضافه دریافتی ها بیفتند.

به گفته معاون نظارت و اعمال مقررات رگولاتوری مبلغ اضافه دریافت از مشترکان همراه اول 8 میلیارد تومان و ایرانسل 5 تا 6 میلیارد تومان است.
 
دلیل این اختلاف رقم هم بر سر مدت زمان ارائه این سرویس به قیمت خارج از تعرفه است که همراه اول 9 ماه و ایرانسل هم 4 ماه بعد از تصویب آن، تعرفه های مصوب را اجرایی کرده اند.
 
در مجموع دو اپراتور ارتباطی 14 میلیارد تومان پول اضافی از مردم بابت آهنگ های پیشواز گرفتند که تسنیم در گزارشی اقدام به بررسی تعداد آهنگ های پیشواز فعال شده در این بازه زمانی کرد و در نتیجه فعال سازی 70 میلیون آوای انتظار-آهنگ پیشواز را به قیمت 200 تومان بیشتر از تعرفه مصوب منتشر کرد که لینک آن در اینجا موجود است.
 
حال هر دو اپراتور ارتباطی اقدام به بازگرداندن اضافه دریافتی هایشان از مشترکین کرده اند به گونه ای که باقر صمدی -مدیر کل بازاریابی ایرانسل- چهاردهم مهرماه عنوان کرد که مابه التفاوت تعرفه زمستان آهنگ پیشواز ایرانسل به حساب مشترکین واریز شده است.
 
وی گفت:3 میلیارد تومان اضافه دریافتی آهنگ پیشواز ایرانسل به حساب مشترکان برگردانده شد؛ اضافه دریافتی ایرانسل از مشترکان فقط در فصل زمستان بود و تمامی مشترکین که در آن زمان، اضافه دریافت از آن ها صورت گرفته ما به التفاوت به حساب آن ها برگشت داده شده است.
 
او افزود:از طریق SMS به تمامی مشترکین که از آن ها اضافه دریافتی صورت گرفته، اطلاع رسانی شد و این اضافه دریافتی برای سیم کارت های اعتباری شارژ و سیم کارت دائمی بستانکاری در قبض مهر ماه صادر خواهد شد.
 
همراه اول هم بیست و سوم مهر ماه اعلام کرد:بدنبال مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات با موضوع کاهش تعرفه سرویس آوای انتظار اپراتورها از 5000 ریال به 3000 ریال، همراه اول مبالغ دریافتی ما به التفاوت این دو نرخ در بازه زمانی 16 آبان 91 تا 19 تیر 92 را به مشترکین خود باز می گرداند.
 
اپراتور اول ارتباطی همچنین گفته که مبالغ مابه التفاوت از ابتدای آبان ماه سالجاری برای مشترکین اعتباری به صورت شارژ بستانکاری و برای مشترکین دائمی به صورت اعمال بستانکاری در دوره چهارم صورتحساب امسال اعمال می شود.

ایرانسل و همراه اول 14 میلیارد تومان را به مشترکان پس می دهند

2.241
این مطلب مفید بود ؟1823
برگرفته از hamshahrionline.ir
وبگردی