نمناک اخبارسیاست اقدام عجیب پنج ایرانی برای رسیدن به اروپا
ایرانیان در اروپا ، مهاجران
اقدام عجیب تعدادی از ایرانیان برای ماندن در اروپا موجب شرم بود. 5 ایرانی که به سختی خود را به مرزهای اروپا رسانده بودند از کندن لباس تا دوختن لب ، به هر روشی برای ماندن متوسل شدند.
تاریخ انتشار : 3 آذر 1394

از دوختن لب تا کندن لباس توسط مهاجران ایرانی در مرز اروپا

چند پناهجوی ایرانی که با سختی و مشقت فراوان خود را به مرزهای یونان رسانده اند به دلیل محدودیت های اعمال شده از سوی اتحادیه اروپا و کشور یونان در مرز مانده اند و فعلا نمی توانند به کعبه آمال خود برسند.

 این پناهجوها برای آنکه بتوانند رضایت دولت های اروپایی را به دست آورده، اجازه عبور دریافت کنند، تلاش کرده اند با شیوه ای عجیب خود را "پناهجوی سیاسی" و به دنبال "آزادی" معرفی کنند.

 آن ها برای رسیدن به مقصود حتی لباس خود را کندند و لب هایشان را دوختند. اقدام این پنج شش ایرانی با پوشش گسترده در رسانه های غربی مواجه شد. رسانه های فارسی زبان غربی نیز از این خبر استقبال کردند.

ایرانیان در اروپا

اقدامات عجیب ایرانیان در اروپا

موج خبری بعد از اقدامات عجیب ایرانیان برای ماندن در اروپا

بی بی سی نوشته است:حدود شش مرد که می گویند اهل ایران هستند اعتراض شان را در نزدیکی روستای آیدومنی با کندن پیراهن و دوختن لب ها به نمایش گذاشتند.

در پی اقدام مقدونیه در محدود کردن عبور پناهجویان از مرزهایش، صدها مهاجر به آن اعتراض کرده اند.

 کشورهای بالکان هفته پیش و پس از حوادث پاریس، گفتند که مرزهایشان را فقط به روی کسانی باز می گذارند که از کشورهای جنگ زده مثل سوریه، عراق و افغانستان آمده باشند.

 به نوشته رسانه دولتی انگلیس، اقدام تازه پناهجویانی که لب هایشان را در مرز یونان و مقدونیه دوخته اند در پی چند روز اعتراضات در این نقطه مرزی صورت می گیرد.

 به نظر می رسد بعضی از آنها کردهای ایران باشند. آنها درحالی که روی پیشانی و سینه هایشان نوشته اند "فقط آزادی"، در برابر پلیس ضدشورش روی ریل قطار نشستند.

ایرانیان در اروپا

اعتصاب ایرانیان در اروپا

 مردانی از بنگلادش و مراکش هم که "مهاجر اقتصادی" شناسایی شدند و جلوی ورود آنها گرفته شد، به این تظاهرکنندگان پیوستند.

سایت آمریکایی رادیو فردا نیز این خبر را منتشر کرده، نوشته است:این مهاجران بر روی سینه و یا پیشانی خود به انگلیسی لفظ « ایران» و « فقط آزادی » را نوشته اند. این افراد همچنین تهدید به اعتصاب غذا کرده اند.

اعتصاب در اروپا

اعتصاب پناهجویان و ایرانیان در اروپا

 به نوشته بخش فارسی دویچه وله، پنج پناهجو که سه ایرانی هم در میان آنهاست در مرز مقدونیه با یونان دست به تحصن و اعتصاب غذا زده و لب هایشان را دوخته اند.

 به پناهجویانی که از سوریه، عراق و افغانستان آمده اند اجازه ورود به خاک اروپا داده شده اما به کسانی که احتمال می رود پناهجویان اقتصادی باشند (کسانی که به دلیل شرایط بد اقتصادی اقدام به فرار از کشورشان کرده اند) و بیشتر از کشورهای ایران، پاکستان و بنگلادش هستند اجازه عبور از مرز داده نمی شود.

ایرانیان در اروپا

دستگیری ایرانیان در اروپا

 تنها در روز دوشنبه (23 نوامبر) گزارش شده بالغ بر هزار نفر از این افراد در مرز یونان منتظر ورود به خاک این کشور هستند و تنها به تعداد کمی از آنها اجازه داده شده که به یونان بروند.

 سایت رادیو فرانسه با استقبال از این اقدام پنج ایرانی تیتر زد:پنج پناهجوی ایرانی برای رسیدن به "آزادی" لب های خود را دوختند.

 این پناهجویان از روز جمعه 29 آبان/٢٠ نوامبر تاکنون، روی خط راه آهنی که یونان را به مقدونیه متصل می کنند مستقر شده اند.

اقدام عجیب پنج ایرانی برای رسیدن به اروپا

اقدام عجیب پنج ایرانی برای رسیدن به اروپا
:
امتیاز : 3.5 تعداد رای : 13
برگرفته از جام نیوز/ن
این مطلب مفید بود ؟ 9 4
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف