نمناک بهداشت و سلامتپیشگیری و بیماریها کاهش ابتلا به دیابت و چاقی با 90 ثانیه ایستادن!
ایستادن ، ایستادن طولانی
نشستن های طولانی مدت و بی حرکت نیز می تواند باعث ایجاد انواع بیماری ها می شود. در واقع ایستادن از نشستن بدتر است و نشستن از خوابیدن.

از ایستادن های طولانی مدت و بی حرکت خودداری کنید

عادات بدی که هنگام کار کردن و یا در محیط کار از افراد سر می زند ممکن است آثار بد و گاهی جبران ناپذیر بر سلامت افراد داشته باشد. این عادات بد را شناسایی کرده و سعی کنید آنها را اصلاح نمایید. شاید برخی از این نوع رفتارها به ظاهر بی ضرر باشند، اما عوارض آن ها در سنین بالاتر و در دوران پیری گریبان گیرتان خواهد شد.

یک متخصص تغذیه بالینی و رژیم درمانی گفت:با 90 ثانیه ایستادن، سیستمهای سلولی و مولکولی که به واسطه انسولین باعث تنظیم قندخون، تری گلیسیرید و کلسترول می شوند، فعال شده و می توانند ریسک ابتلا به دیابت و چاقی را کاهش دهند.

مهدی شادنوش متخصص تغذیه بالینی و رژیم درمانی با بیان اینکه ایستادن طولانی مدت، باعث افزایش ریسک ابتلا به انواع بیماری ها در انسان می شود، اظهار کرد:با 90 ثانیه ایستادن، سیستمهای سلولی و مولکولی که به واسطه انسولین باعث تنظیم قند خون، تری گلیسیرید و کلسترول می شوند، فعال شده که این مکانیسم ها با وارد شدن وزن بدن بر روی پا ها آغاز می شوند و زمانی که این حرکت ها منظم بوده و تکرار شوند، می توانند ریسک ابتلا به دیابت و چاقی را کاهش دهند.

وی با اشاره به این که سطح مولکولی و سلولی بدن انسان به گونه ای تنظیم شده است که فعال بوده و در طول روز تحرک داشته باشد؛ افزود:زمانی که به صورت مداوم، تحرک کاهش می یابد دستورخاموش شو و برای مرگ آماده باش در بدن فعال می شود.
ایستادن

 فواید ایستادن های کوتاه مدت

این متخصص تغذیه بالینی و رژیم درمانی تاکید کرد:عدم فعالیت بدنی نباید در زندگی روزانه به صورت عادت باشد چراکه علاوه بر تاثیرات نامناسبی که بر روی کمر، شانه ها، بازوها، سوخت و ساز و تمام اجزای بدن دارد، دستور و مراحل رسیدن سوخت های حیاتی به عضلات و بافت ها را خاموش می کند.
 
با نشستن های طولانی مدت، سطح قند خون، فشارخون، کلسترول و تولید مواد سمی افزایش پیدا می کند که راه حل کاهش این مشکلات، پرهیز از نشستن های طولانی مدت و اینکه در هر یک ساعت نشستن حداقل 10 دقیقه بلند شدن است.

کاهش ابتلا به دیابت و چاقی با 90 ثانیه ایستادن!

کاهش ابتلا به دیابت و چاقی با 90 ثانیه ایستادن!
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 14
برگرفته از باشگاه خبرنگاران-/ ر
این مطلب مفید بود ؟ 14 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف