نمناک بهداشت و سلامتتازه های سلامت ایمونوانکولوژی پنجره ای جدید در درمان سرطان
ایمونوانکولوژی ، درمان سرطان
عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به جایگاه ایمونوانکولوژی در درمان سرطان، گفت: این روش درمانی می تواند پنجره جدیدی را در درمان سرطان و درمان هدفمند این بیماری با حداقل عوارض باز کند.

آشنایی با روش درمانی ایمونوانکولوژی 

ایمونوانکولوژی یکی از روش های درمانی است که همایشی در خصوص آشنایی با این روش و مبانی درمانی آن برگزار شده است. در این همایش یک روزه به بیان موضوعاتی از قبیل ایمونوانکولوژی بالینی، پزشکی هسته ای، رادیوتراپی و آنکولوژی پرداخته شده است. هم چنین این روش درمانی به عنوان یکی از راه های جدید برای درمان سرطان با حداقل عوارض به شمار می رود.

دانشیار رشته رادیوتراپی و انکولوژی در مورد روش درمانی ایمونوانکولوژی گفت:هدف از برگزاری همایش یک روزه ایمونوانکولوژی آشنایی انکولوژیست ها با

روش های درمانی جدید بوده که به نظر می آید در سال های آ ینده جایگاه مهمی را در حوزه سرطان داشته باشد؛ البته در درمان سرطان بهتر است جراحی، شیمی درمانی، رادیوتراپی هریک در جایگاه خود و براساس شرایط بیمار و بیماری تجویز گردد و در این بین رشته ایمونوتراپی یا ایمونوانکولوژی می تواند دیدگاه و پنجره جدیدی را در درمان سرطان و درمان هدفمند این بیماری با حداقل عوارض، پدید آورد.

وی افزود:هدف ما این بوده که آنکولوژیست ها با روش درمانی ایمونوتراپی آشنا شوند و جایگاه درمانی آن را بشناسند و این مساله در سرطان های شایع مثل سرطان سینه، ریه، گوارش، تخمدان، مجاری ادراری – تناسلی و ملانوم، بسیار حائز اهمیت است.

ایشان با بیان اینکه روش های جدید درمانی با حداقل عوارض می تواند امید تازه ای را برای بیمار و پزشک درمانگر ایجاد کند، گفت:سایر تخصص ها همچون متخصصین جراحی، ارولوژی، زنان، گوارش، ریه، ایمونولوژی بالینی، متخصصین داخلی، پزشکان عمومی و پرستاران حضور دارند تا بتوانند با این روش درمانی بیشتر آ شنا شوند.

ایمونوآنکولوژی

درمان سرطان ریه با ایمونوآنکولوژی

وی با اشاره به علل شیوع سرطان بیان کرد:تمام علل و عوامل دخیل در پیدایش و افزایش شیوع سرطان شناسایی نشده و شناسایی دقیق عوامل محیطی و زمینه ای نیازمند مطالعات بالینی وسیع می باشد، ولی عوامل خطری همچون مصرف سیگار، چاقی، کم تحرکی، آلودگی های غذایی و محیطی، مواد سمی، امواج و میدانهای مغناطیسی در کنار عوامل زمینه ای و ژنتیکی، میتوانند در پیدایش و افزایش سرطان ها دخیل باشند.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در ارتباط با سرطان ریه اظهار داشت:این سرطان در محیط هایی که آلودگی هوا بیشتر باشد امکان بروز آن نیز افزایش می یابد که علائم آن معمولا به صورت سرفه های طولانی و ماندگار بوده که گاهی همراه با خلط خونی و تنگی نفس است، همچنین دردهای قفسه سینه، ضعف و بی حالی از دیگر علائم سرطان ریه به شمار می رود.

از آنجایی که بسیاری از سیگاری ها ممکن است این علائم را داشته باشند و وجود این علایم را به استفاده از سیگار مرتبط بدانند، باعث می شود دیرتر به پزشک مراجعه کرده و این موضوع احتمال درمان این بیماری را کاهش می دهد.

وی یادآور شد:همایش یک روزه ایمونوانکولوژی، 28 اردیبهشت ماه در هتل استقلال تهران با حضور صاحبنظران و اساتید حوزه رادیوتراپی و انکولوژی، که با تجویز شیمی درمانی و رادیوتراپی، نقش محوری در درمان سولیدتومور ها (تومورهای توپر)، شامل تومورهای سینه، ریه، گوارش، تخمدان و مثانه دارند، برگزار می شود.

ایمونوانکولوژی پنجره ای جدید در درمان سرطان

ایمونوانکولوژی پنجره ای جدید در درمان سرطان
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 2
برگرفته از بی باک -/ ر
این مطلب مفید بود ؟ 2 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف