نمناک بهداشت و سلامتدهان و دندان ایمپلنت فوری و ارتودنسی نامرئی دندان ها
برای لبخند دائمی زیباتر، بهترین راهکار ها ایمپلنت فوری دندان ها می باشد.

ایمپلنت فوری دندان ها

ایمپلنت – ارتودنسی

ایمپلنت فوری

هنگامی که دندانهای خود را به دلیل پوسیدگی عمیق، شکستگی و ترک خوردگی و یا بیماری لثه از دست میدهید، باید جای خالی آن را با نوعی پروتز مصنوعی جایگزین دندان پر کنید. بهترین روش پر کردن جای خالی دندان، ایمپلنت است. ایمپلنت یک پایه تیتانیومی است که در داخل استخوان فک جایگذاری شده و به استخوان جوش میخورد و بر روی آن دندان مصنوعی، بریج یا روکش دندان نصب میگردد و به این ترتیب صاحب دندان جدید میشوید که از نظر زیبایی و استحکام کاملا شبیه دندان طبیعی خودتان عمل میکند.
 
اما کاشت ایمپلنت فرایندی است که اگر طبق روال معمول انجام شود چند ماه یا حتی بیش از یک سال طول میکشد. چرا که پس از کاشت پایه ایمپلنت دندان در داخل استخوان فک باید چند ماه صبر کنید تا استخوان به ایمپلنت جوش بخورد و پس از آن روکش بر روی ایمپلنت نصب کنید تا صاحب دندان شوید. اما اخیرا کاشت ایمپلنت فوری دندان نیز مرسوم شده است که در آن پس از کشیدن دندان ایمپلنت در داخل استخوان جایگذاری میشود و در همان جلسه روکش بر روی ایمپلنت سوار میشود تا جای خالی دندان در دهان، پر شود. به این روش ایمپلنت فوری گفته میشود چرا که به جای این که چندین ماه تا یک سال منتظر بمانید، ظرف چند روز صاحب دندان میشوید.

ارتودنسی نامرئی

درمان ارتودنسی یا سیم کشی دندان ها برای صاف و مرتب کردن دندان های نامرتب ،چرخیده، جلو زده، فاصله دار و نهفته انجام می شود. برای انجام درمان ارتودنسی روش های مختلفی وجود دارد که متداولترین و پرکاربردترین آن براکت ارتودنسی است. براکت معمولی که همه در ذهن دارند براکت فلزی است که شامل نگینهای فلزی کوچک است که بر سطح جلوی دندان چسبانده می شود و سیم ارتودنسی که از تک تک نگینهای براکت عبور کرده و آنها را به یکدیگر متصل نگه می دارد.
این نوع براکت ،زیبایی لبخند را تحت تأثیر قرار می دهد به همین علت بسیاری از افراد به خصوص بزرگسالان تمایلی به درمان ارتودنسی نشان نمی دهند. اما با پیشرفت تکنولوژی و ابداع روش های جدید، می توان با استفاده از ارتودنسی نامرئی این مشکل را برطرف نمود. در ارتودنسی نامرئی از براکت های سرامیکی استفاده می شود که رنگ دندان را به خود می گیرند و فقط از فاصله ی بسیار نزدیک قابل مشاهده هستند. به این ترتیب براکت در معرض توجه اطرافیان قرار ندارد و کسی متوجه آن نمی شود.
 
مهم ترین مزیت ارتودنسی نامرئی، غیر قابل مشاهده بودن آن است. یک مزیت بسیار مهم باعث شده است ارتودنسی سرامیکی از محبوبیت زیادی برخوردار باشد این است که براکت سرامیکی به اندازه براکت معمولی کارآیی داشته و تأثیرگذار است.بنابراین اگر به دنبال سیم کشی و صاف و مرتب کردن دندانها هستید اما زیبایی لبخند در طول دوره درمان ارتودنسی برایتان اهمیت دارد، ارتودنسی با براکت سرامیکی و سیم نامریی را به خاطر بسپارید.

ایمپلنت فوری و ارتودنسی نامرئی دندان ها

ایمپلنت فوری و ارتودنسی نامرئی دندان ها
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 9
این مطلب مفید بود ؟ 9 0
نظر کاربران
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است .