نمناک ورزشفوتبال پلیس اینترپل به دنبال مهرداد پولادی!
مهرداد پولادی ، پولادی
بعد از ناکامی تیم فوتبال ایران در رقابت های جام ملتهای آسیا، مهرداد پولادی به همراه تیم به کشور بازنگشت تا وضعیت سربازی وی که مدتها با کارت جعلی به سر می برد وضعیت پیچیده ای به خود بگیرد.
بازدید : 4,023 نفر

مهرداد پولادی که با وجود مشکل سربازی ،تیم ملی فوتبال را در مسابقات جام ملت های آسیا همراهی کرد به کشور بازنگشته و دوباره به تیم قطری خود پیوست.تیم ملی ایران بعد از شکست برابر عراق و حذف از جام ملت های آسیا در مرحله یک چهارم نهایی جام ملت های آسیا عصر دوشنبه وارد ایران شدی این در حالی است که مهرداد پولادی باید خود را پس از بازگشت به ایران به مراجع انتظامی معرفی می کرد تا پرونده تخلف وی نزد مرجع انتظامی پیچیده تر نشود.

 
مهرداد پولادی
 
حمید صدرالسادات رئیس سازمان نظام وظیفه عمومی صراحتا اعلام کرده بود که می بایست مهرداد پولادی پس از بازگشت به ایران خود را برای انجام خدمت سربازی به این سازمان معرفی کند. این در حالی است که پولادی عصر دوشنبه از فرودگاه دبی جمع ملی پوشان را ترک کرد تا برای همراهی باشگاه قطری اش وارد این کشور شود.
 در همین حال نمایندگان مجلس موضع گیری های تندی علیه پولادی داشتند و عنوان کرده بودند اگر وی به ایران برنگردد از طریق پلیس اینترپل تحت پیگرد قضایی قرار می گیرد.
وساطت فدراسیون فوتبال در آستانه حضور تیم ملی در جام ملت ها و موافقت مقامات ارشد نیروهای مسلح زمینه حضور پولادی در استرالیا را فراهم کرد و به نظر می رسد با مراجعت نکردن وی به ایران همراه تیم ملی پای فدراسیون فوتبال که وثیقه های لازم را در اختیار نیروهای انتظامی قرار داده در پرونده پولادی نیز باز خواهد بود.
از سوی دیگر حتی تعدادی از نمایندگان مجلس خواستار برخورد جدی مسئولان قضایی در پرونده تخلف پولادی شده اند و حتی عنوان کردند حاکمیت می بایست هزینه لغو قرارداد پولادی با باشگاه قطری را پرداخت کند و او تحت هر شرایطی به ایران بازگردد چرا که او مرتکب تخلف شده و افکار عمومی انتظار دارد با فرد متخلف برخورد قانونی صورت بگیرد.
این اظهارات در شرایطی مطرح می شود که پولادی شهریور ماه گذشته و پس از جام جهانی برزیل به باشگاه الشحانیه قطر پیوسته و هرگونه لغو قرارداد از سوی این بازیکن ایرانی برای وی تبعات مالی هنگفتی در بر خواهد داشت.
افکار عمومی ایران پس از شکست دردناک مقابل تیم ملی عراق در جام ملت های آسیا، پولادی را یکی از عوامل شکست تیم ملی تلقی می کنند و اعتقاد دارند حرکت غیر ورزشی و ناشیانه او بر روی دروازه بان عراق و دریافت کارت قرمز از داور استرالیایی یکی از عوامل شکست ایران بوده است.
بازنگشتن پولادی همراه تیم ملی به ایران که دوره خدمت سربازی را نگذرانده و از طریق کارت جعلی در فوتبال ایران سال ها به فعالیت پرداخت وضعیت پیچیده ای به خود گرفته است.
با مشخص شدن جعلی بودن کارت پایان خدمت وی او می بایست وضعیت خود را روشن کند و تا زمانی که وضعیت خدمتی او مشخص نیست وی حق همراهی تیم ملی را نخواهد داشت.
شاید اگر تیم ملی در جام ملت ها عنوان قهرمانی را کسب می کرد، پولادی می توانست به عنوان "سرباز قهرمانی" حتی کارت معافیت دریافت کند تا پرونده او برای همیشه بسته شود که نه تنها این اتفاق نیفتاد، بلکه دریافت کارت قرمز در مقابل عراق هجمه های زیادی را علیه این بازیکن به راه انداخت تا کار را برای بسته شدن این پرونده پیچیده تر از همیشه کند.
حال مشخص نیست با اتفاقات اخیر چه سرنوشتی در انتظار این ملی پوش با سابقه خواهد بود. آیا ادعای عده ای از نمایندگان که نام پلیس اینترپل را هم به میان آورده اند عملی خواهد شد یا پولادی دیگر رنگ پیراهن تیم ملی را نخواهد دید؟ سرباز فراری که به رغم کیفیت خوب فنی اش در تیم ملی، تنها به دلیل دور زدن قانون و تخلف فاحشش در ماجرای کارت پایان خدمت و بعد از آن بخشش موقتی که از سوی مسئولین نصیبش شد، به سوژه ای برای افکار عمومی تبدیل شد و همه آن هایی که در چند سال اخیر، زندگی شان به نحوی تحت تأثیر دو سال خدمت سربازی بوده، از او به عنوان یک نماد از تبعیض در اجرای قانون در کشور یاد می کنند. 

پلیس اینترپل به دنبال مهرداد پولادی!

پلیس اینترپل به دنبال مهرداد پولادی!
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 24
برگرفته از افکارنیوز-/ف
این مطلب مفید بود ؟ 18 6
برچسب ها :
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف