نمناک فرهنگ و هنرچهره ها اینستاگرام متفاوت نصرالله رادش بازیگر سریال درحاشیه + تصاویر
نصرالله رادش ، ‌ اینستاگرام نصرالله رادش
این روزها روزه شاهد فعالیت هنرمندان زیادی در شبکه های اجتماعی هستیم ولی نصرالله رادش یکی از بازیگرانی است که منحصر به فردترین صفحه ها را دارد.

اینستاگرام  متفاوت نصرالله رادش

نصرالله رادش که این روزها مشغول بازی در سریال در حاشیه 2 میباشد یکی از متفاوت ترین پیج های اینستاگرام را بین بازیگران و چهره های مشهور را دارد. در همین زمینه گفتگویی با رادش بازیگر سریال در حاشیه انجام داده ایم که در ادامه میخوانید.

در میان هنرمندان و چهره های سرشناسی که در اینستاگرام فعال هستند، نصرالله رادش یکی از متفاوت ترین صفحه ها را دارد. «nasrollah_radesh»؛ این نام را اگر در اینستاگرام جست و جو کنید به صفحه این بازیگر باسابقه طنز می رسید اما در میان 874 عکسی که تا این لحظه در صفحه او قرار گرفته کمتر اثری از عکس های شخصی یا هنری او می بینید.

نصرالله رادش

یک سال نیست آمده ام اینستاگرام
یادم نیست دقیقا از چه زمانی وارد اینستاگرام شدم، فقط می دانم هنوز به یک سال نرسیده است. خیلی ها می گفتند چرا مثل بقیه بازیگرها صفحه اینستاگرام درست نمی کنی تا با طرفداران و مخاطبان در ارتباط باشی و آنها را از اتفاقات زندگی و شغلی ات باخبر کنی. خلاصه بالاخره وارد اینستاگرام شدم. اوایل مث همه، چند تایی عکس از خودم و کارهایم گذاشتم. چند بار هم عکس های قشنگی که از طبیعت و مکان های مختلف می دیدم و خودم خیلی دوست شان داشتم در صفحه ام گذاشتم تا اینکه کم کم به یک سری از کارهای دستی و هنری برخوردم که بعضی ها در خانه می ساختند و عکسش را در صفحه شان می گذاشتند. وقتی توی اینستاگرام می چرخیدم این عکس ها برایم جالب بودند.

اینستاگرام نصرالله رادش


هنرهای دستی را خیلی دوست دارم
کلا از قدیم به کارها و هنرهای دستی علاقه زیادی دارم. خودم هم یک کارهایی در این زمینه می کنم، مثلا صورتک سازی با گل و سفال را خیلی دوست دارم و همین الان هم انجام می دهم. زمان دانشجویی با خمیرهایی که از وسط نان در می آوردیم هم مجسمه و صورتک درست می کردم. بعدها این کار را جدی تر ادامه دادم. الان با خمیر گل چینی و گل سفال کار می کنم و کارهایم را به این و آن هدیه می دهم.

شاید به زودی یک نمایشگاه هم از کارهایم برگزار کنم. خلاصه اینکه دست سازه های زیبایی که می بینم توجهم را جلب می کند. یکی از همین دست سازه های زیبا را در اینستاگرام دیده بودم، آن قدر لذت بردم که تصمیم گرفتم در صفحه خودم هم بگذارم تا دیگران هم لذت ببرند. همین یک بار، پایه اتفاقات بعدی شد. بعدا فکر کردم چه کار خوبی است؛ کارهای هنری بقیه را در صفحه ام بگذارم تا بیشتر دیده شوند و لذتی را که می برم با دیگران هم تقسیم کنم. اصلا به فکر این نبودم که کار متفاوتی بکنم. فقط خود به خود جذب کارهای دستی شدم.

گفتم در دایرکت بفرستید
اوایل نمی دانستم که خیلی از این دست سازه ها برای فروش است. اصلا نمی دانستم بعضی ها از اینستاگرام برای معرفی و فروش محصولات شان استفاده می کنند. وقتی اینها را بهم گفتند گفتم خب چه اشکالی دارد؟ یک عده دارند در خانه شان زحمت می شکند نانی در بیاورند من هم کمک می کنم شاید بیشتر دیده شوند و کسب و کارشان رونق بگیرد. در صفحه ام اعلام کردم هر کس در خانه اش کارهای هنری می سازد یک عکس برایم در دایرکت بفرستد تا در صفحه ام معرفی اش کنم. بلافاصله تعداد خیلی زیادی عکس به دستم رسید و کم کم صفحه ام تبدیل شد به جایی برای معرفی این عکس ها.

پست های اینستاگرام نصرالله رادش

لایک هایت را مراقبت کن!
خیلی ها می گویند با این کار تعداد لایک های صفحه ات می آید پایین، کارهای باکلاس تری بکن تا لایک ها و طرفدارانت بیشتر شوند! اما من لایک را می خوام چه کار؟ در زندگی ام هیچ وقت دنبال کلاس گذاشتن و لایک داشتن و این حرف ها نبوده ام کامنت ها و واکنش های منفی نسبت به این کارم هنوز هم هستند. اما به کاری که می کنم اعتقاد دارم. یا نباید شروع می کردم یا حالا که شروع کرده ام باید پای کارم بایستم و در بند این حرف ها نباشم.

... و انتقادها شروع شد
البته خیلی ها هم به کارم ایراد گرفتند. یک عده از دوستان و بستگان از سر دلسوزی می گفتند داری کار ضایعی می کنی و بی کلاس بازی در می آوری! گفتند اینها که می گذاری برای تو عجیب و جالب به نظر می رسند وگرنه خیلی عادی هستند. می گفتند هر کس می تواند یک دوره کوتاهی کلاس برود و از این کارهای دستی بسازد. چرا فکر می کنی خیلی کارهای خاص و ویژه ای هستند؟ گفتند از این کارها همه جا ریخته، لااقل انتخاب کن و کارهای خاص را روی صفحه ات بگذار وگرنه کلاس صفحه ات می آید پایین.

اما من هیچ وقت به فکر کلاس و این حرف ها نبوده ام. فکر کردم اصلا کارهای خاصی هم نباشند، چه اشکالی دارد؟ یک نفر نشسته توی خانه اش زحمت کشیده و یک چیزی ساخته. اینکه من کمک کنم کارهای او دیده شود و شاید هم به فروش برسد یک کار خیر است. خیلی ها آمدند در پیام های خصوصی تشکر کردند که این منبع درآمد ماست و با کار شما خیلی به وضعیت ما کمک شد. این برای من باارزش است که بدون هیچ چشمداشت مادی به وسعت رزق دیگران کمک کنم و دعای خیر پشت سرم باشد.

پست های اینستاگرام نصرالله رادش


خیلی ها مسخره ام کردند
به جز اینها که گفتم، یک عده دیگر هم از کارم انتقاد کردند. این یکی ها به تعداد زیاد کارهایی که می گذاشتم اعتراض داشتند. می گفتند چه خبر است یکهو پشت سر هم چند تا عکس می گذاری و فضای اینستاگرام را پر می کنی؟ (یک سری اصطلاحات تخصصی به کار می بردند که من بلد نیستم). بعضی ها حتی بی ادبی هم می کردند و برخوردهای تندی داشتند. کامنت هایی در این مایه ها هم بود که «برو بابا دیوانه»، «آنفالو می کنیم»،... و از این جور حرف ها. ولی بالاخره برای تصمیم که گرفته بودم با این حرف ها هم باید می ساختم.

یک بار هم برای مخاطب ها نوشتم بیایید درباره این موضوع بحث کنیم، اگر مشکلی هست راهکار بدهید، اگر زیاد عکس گذاشتم یک عکس ثابت نگذاشتم که چشم تان را خسته کند. عکس های مختلفی است که جالب هم هستند. به هر حال به احترام مخاطبان یک تغییراتی دادم اما کلیت ماجرا را حفظ کردم. با توهین ها و متلک ها ساختم، چون از آن طرف می دیدم خیلی ها را توانسته ام با این کار خوشحال کنم و این برایم خیلی باارزش بود، بماند که بعضی ها هم گفتند داری کار چیپ و بی ارزشی می کنی.

صفحه ام شد فروشگاه آثار دستی
در این بین، خیلی ها هم روحیه می دادند. یک نفر از دوستان گفت:«چرا تردید می کنی؟ اگر قصد خیر داری کارت را بکن و کاری به حرف دیگران نداشته باش.» ادامه که دادم به مرور اتفاقات جالبی افتاد. زیر پست ها می دیدم که مراوداتی و گفت و گوهایی شکل می گیرد. مشتری ها با سازنده ها آشنا می شوند، قیمت می گیرند و تبادل اتفاق می افتد. خیلی ها با کارها آشنا می شوند و می روند در صفحه اصلی با سازنده ها معامله می کنند. دیدم صفحه ام می تواند تبدیل به یک «فروشگاه آثار دستی» بشود و این چقدر خوب است.

بعضی ها فکر می کردند از این کار نفع شخصی می برم ولی چه نفعی می تواند برایم داشته باشد جز دعای خیر آنهایی که کارشان فروخته می شود؟ یا مثلا شنیدم گفتند بعضی از اینهایی که محصولات شان را معرفی می کنی محتاج نیستند، کارگاه و فروشگاه دارند و خیلی هم وضع شان خوب است. گفتم من فرض را بر صداقت گذاشته ام. گفته ام فقط کسانی که در خانه کار می کنند و جایی برای فروش کارهایشان ندارند بیایند شاید بتوانم کمکی بکنم. حالا اگر کسی صداقت را زیر پا گذاشته و از طریق من چنین سوءاستفاده ای کرده گناهش به گردن خودش است.

پست های اینستاگرام نصرالله رادش


ما که سرمان توی گوشی است، لااقل مفید باشیم
چه بخواهیم چه نخواهم، بیماری غرق شدن در اینترنت و گوشی های همراه خیلی از ما را اسیر خودش کرده است. خیلی ها در روز چند ساعت شرشان توی گوشی های همراه است. پیش خودم گفتم حالا که من همراه گریزی ندارم و قرار است چند ساعتی را در گوشی تلفن و در شبکه های اجتماعی بگذرانم، حداقل یک جهت و مسیر خوبی به این کار بدهم و در آن چند ساعت کار مفید انجام داده باشم. گفتم روزی چند ساعت از این طریق به دیگران خدمت کنم. خیلی ها گفته اند با این کار یک انرژی مثبتی را به جریان می اندازی و داری یک کار معنوی می کنی. این برایم باارزش است.

اینستاگرام متفاوت نصرالله رادش بازیگر سریال درحاشیه + تصاویر

اینستاگرام متفاوت نصرالله رادش بازیگر سریال درحاشیه + تصاویر
:
امتیاز : 4.7 تعداد رای : 17
برگرفته از دیده بان , برترینها - / ک
این مطلب مفید بود ؟ 16 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف