نمناک سبک زندگیروابط عاطفی این هشت سوال را قبل از طلاق از خودتان بپرسید
طلاق ، طلاق توافقی
تنش ها، بحث ها و رفتارهای همسرتان باعث شده تصمیم بگیرید از او جدا شوید و زندگی جدیدی را آغاز کنید. قبل از آنکه توافق نامه طلاق را امضا کنید این سوال ها را از خود بپرسید.
بازدید : 2,563 نفر

​این هشت سوال را قبل از طلاق از خودتان بپرسید:

 
این 8 سوال را که در سایت medisite، آورده شده از خود بپرسید و سعی کنید به آنها منطقی پاسخ دهید، فراموش نکنید طلاق عواقب سختی به دنبال دارد.
 
 
 
1-چرا می خواهم طلاق بگیرم؟

تصمیم به طلاق معمولاً منشایی دارد و از ضعف ارتباطی میان زوجین ناشی می شود. در این شرایط بهتر است ابتدا به دلیلی که باعث شده به طلاق بیاندیشید فکرکنید و با گفت وگو با همسرتان سعی کنید مسئله را باز کرده و به یک راه حل برسید. در شرایطی که توانایی برقراری ارتباط صحیح را ندارید می توانید از یک مشاور کمک بگیرید تا این مسئله را حل کند.
طلاق توافقی

2-آیا می توانم هنوز با همسرم حرف بزنم و به صحبت هایش گوش دهم؟

بسیاری از زوجینی که تصمیم به طلاق می گیرند افرادی هستند که تمایلی به شنیدن حرف های طرف مقابلشان ندارند و با لجبازی مرتب حرف خود را تکرار می کنند و نمی خواهند با دیدگاه طرف مقابل آشنا شده و او را درک کنند. سعی کنید در یک رابطه کمی منطقی تر برخورد کنید. به نوبت حرف بزنید و با قرار دادن خود به جای دیگری سعی کنید تا حدی او را درک کنید.


3-آیا در زندگی مشترکم خوشبختم؟

تمام افراد مجرد زندگی خود را برحسب شرایط کاری و شخصی شان برنامه ریزی می کنند اما با ازدواج، برای رسیدن به خوشبختی در زندگی مشترک تلاش می کنند. زوج هایی که احساس می کنند در زندگی فردی خوشبخت تر از زمانی بوده اندکه مزدوج شده اند منطقی است که به فکر جدایی باشند.


4-عاشق همسرم هستم؟

دوست داشتن را با میل جنسی به همسر اشتباه نگیرید. اگر از همسرتان احساس انزجار ندارید یعنی هنوز می توان با گفت وگو مسئله را حل کرد.
نکات همسرداری

5-از هم طلاق عاطفی گرفته اید؟

برخی از زوج ها 10 یا 20 سال است که زیر یک سقف با هم زندگی می کنند اما علناً دیگر ارتباطی میان آنها نیست و هر یک سمت و سوی زندگی خود را یافته اند. در این شرایط دیگر طلاق رخ داده است. اما اگر یکی از زوجین هنوز در زندگی به ثبات روحی نرسیده یعنی می توان با گفت و گو مسئله را رفع کرد.


6- آیا می توانید از پس مسائل مالی به تنهایی برآیید؟

آیا می توانید به تنهایی از پس هزینه های زندگی برآیید؟ در صورتی که جواب مثبت است می توانید طلاق بگیرید اما اگر این طور نیست بهتر است با همسرتان به توافق برسید.


7-می توانید با خیانت کنار بیایید؟

گاه خیانت همسر زمینه ساز طلاق است. بر خلف آنچه همگان فکر می کنند که خیانت سبب نابودی رابطه همسران می شود گاه این رفتار اشتباه می تواند به یاد یک نفر بیاندازد که تا چه حد از از دست دادن همسرش واهمه دارد و سبب نزدیکی بیشتر زوجین به هم شود.
صرفنظر از طلاق

8-لازم است به خاطر فرزندانم تحمل کنم؟

برخی زوج ها برای طلاق مصمم هستند اما به خاطر فرزندان شان به زندگی ادامه می دهند. این کار اشتباه است. آسیب ناشی از مشاجرات مکرر زوج می تواند سبب جراحاتی بر روان کودک شود که جبران ناپذیر است.

این هشت سوال را قبل از طلاق از خودتان بپرسید

این هشت سوال را قبل از طلاق از خودتان بپرسید
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 8
برگرفته از جام جم
این مطلب مفید بود ؟ 8 0
نظر کاربران
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است .