نمناک بهداشت و سلامتتازه های سلامت این گوشت بینایی را کاهش می دهد!
گوشت ، مضرات گوشت قرمز
گوشت یکی از اجزای حذف ناشدنی سبد غذایی ما ایرانی هاست. طبق تحقیقات انجام شده علاوه بر فوایدی که انواع گوشت ها برای سلامتی بدن دارند، برخی موجب کوتاهی عمر و کاهش بینایی چشم می شوند.
بازدید : 6,960 نفر

تاثیر گوشت قرمز و چربی دار در کاهش عمر و بینایی

یک بررسی در استرالیا نشان داد که افرادی که 10 بار یا بیشتر در هفته گوشت می خورند، نسبت به افرادی که 5 بار یا کمتر در هفته گوشت می خورند، حدود 50درصد با احتمال بیشتر ممکن است به تحلیل شبکیه چشم مبتلا شوند.
تحلیل رفتن شبکیه چشم با افزایش سن (AMD) علت شایع از دست رفتن بینایی در افراد سالمند است.
نتایج در مورد گوشت های فراوری شده و گوشت تازه و حتی پس از در نظر گرفتن سایر عوامل خطرساز برای تحلیل رفتن شبکیه چشم به قوت خود باقی بود. در مقابل ظاهرا مصرف مقادیر زیاد گوشت مرغ اثر حفاظتی در مقابل این بیماری داشت.
یک تحقیق بزرگ که در سال 2009 به وسیله موسسه های بهداشت آمریکا (NIH) انجام شد تاثیر مصرف گوشت قرمز بر مرگ و میر را بررسی کرد. در این بررسی حدود 550 هزار نفر در سنین 50 تا 71 سال شرکت داشتند و 59 درصد آنها مرد بودند. پژوهشگران علاوه بر تعیین میزان مصرف گوشت این افراد، اطلاعات در مورد سن، میزان تحصیلات، وضعیت ازدواج، سابقه خانوادگی سرطان، نژاد، میزان دریافت کالری، شاخص توده بدنی (معیار چاقی)، سابقه سیگار کشیدن، عادات ورزشی،مصرف ویتامین و مصرف سبزی و میوه این افراد را نیز ارزیابی کرده بودند.


گوشت قرمز

مضرات گوشت قرمز بر سلامتی بدن و تاثیر ان بر کاهش بینایی چشم

در طول 10 سال مشاهده حدود 48000 نفر از مردان و بیش از 23000 نفر از زنان فوت کردند. مردانی که بیشترین میزان گوشت قرمز را می خوردند، نسبت به مردانی که کمتر گوشت می خوردند، 31 درصد بیشتر در معرض خطر مرگ بودند. مصرف مقادیر زیاد گوشت فراوری شده (مانند کالباس و سوسیس) با 16 درصد خطر مرگ بیشتر همراهی داشت. مرگ ناشی از سرطان و بیماری قلبی- عروقی نیز از همین الگو پیروی می کرد و درباره زنان نیز همین قضیه صادق بود. هم در زنان و هم در مردان خوردن «گوشت سفید» با کاهش میزان مرگ و میر ارتباط داشت.
شما مجبور نیستید که همه انواع گوشت قرمز را کنار بگذارید، اما باید آن را به دقت انتخاب کنید، به طور مناسب آن را آمااده کنیدو به طور متعادل از آن بخورید. از قطعات گوشت چربی دار پرهیز کنید. همچنین دل و جگر و قلوه و گوش های اندامی مانند آن و گوشت های فراوری شده (سوسیس، هات داگ، کالباس و بیکن و مانند آنها) را کنار بگذارید.
قطعات گوشت یکپارچه چربی دار را نخرید و گوشت پاک شده و لخم بخرید. همه چربی های قابل مشاهده گوشت را قبل از پختن بگیرید.
از تف دادن یا سرخ کردن گوشت پرهیز کنید و به جای آن گوشت را آب پز کنید یا در فر بگذارید یا طوری روی اجاق بپزید که چربی ذوب شده آن جدا شود.
اگر گوشت را آرام پز می کنید، پیش از سرو غذا چربی های آن را جدا کنید و بالاخره برای پیشگیری از عفونت های منتقل شونده از راه غذا گوشت باید تا 74 درجه سانتی گراد حرارت ببیند، اما مراقب باشید که گوشت زغالی نشود.

این گوشت بینایی را کاهش می دهد!

این گوشت بینایی را کاهش می دهد!
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 11
برگرفته از باشگاه خبرنگاران /ن
این مطلب مفید بود ؟ 10 1
نظر کاربران
حبیب

حبیب

پدر بزرگ ها و مادر بزرگ ها من هر روز نهار آبگوشت می خوردند ولی همشون بالای هفتاد سال عمر کردند

پاسخ دادن 1 1
مهدی

مهدی

قدیما گوشت گوسفند میخوردند نه گاو . . . . اگه گوشت گوسفند پیدا کردی هر چه قدر دوست داری بخور هیچی نمیشی

پاسخ دادن 1 0
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف