نمناک اخبارسیاست ایوانکا ترامپ دختر پر قدرت تاریخ آمریکا + تصاویر
ایوانکا ترامپ ، آمریکا
ایوانکا دختر دونالد ترامپ رئیس جمهور جنجالی آمریکا را میتوان دختر پر قدرت کاخ سفید و تاریخ آمریکا نامید تا جایی که کلینتون هم به توانمندی فرزندان آقای رئیس جمهور اشاره کرد.
تاریخ انتشار : 18 اسفند 1395

ایوانکا ترامپ پرقدرت ترین دختر آمریکا

ایوانکا ترامپ را میتوان دختر پر قدرت آمریکا نامید . تاثیر ایوانکا بر تصمیمات مهم آمریکا به قدری زیاد است که امروز در این مطلب به بررسی نقش ایوانکا ترامپ در کاخ سفید می پردازیم.

با توجه به شرایط فعلی می توان صحبت های خانم کلینتون را حداقل در مورد یکی از فرزندان آقای ترامپ صحیح دانست. دونالد جونیور و اریک، سازمان ترامپ را مدیریت می کنند تا نشان دهند که چهل و پنجمین رئیس جمهور ایالات متحده کاملا از متعلقات شخصی، شرکت و برند خودش فاصله گرفته است. تیفانیِ 23 ساله نیز اصلا به حساب نمی آید! بارُن ترامپ 10 ساله نیز آنقدر کم سن و سال است که از او هیچ انتظاری نمی رود و نمی ‎تواند فرد مورد نظر هیلاری باشد. بنابراین فقط ایوانکا باقی می ماند.

نقش ایوانکا ترامپ در تصمیمات ایالت متحده آمریکا

البته بر اساس تمام گزارش های رسانه های آمریکایی، ایوانکا ترامپ – که نام وی بر خلاف نام جرد کوشنر، همسرش، در فهرست مشاورین پدرش ثبت نشده است – به یکی از چهره های لیبرال کاخ سفید تبدیل شده است. این در حالی است که در نقطه مقابل ایوانکا، انقلابی های افراطی مکتب برایبارت به رهبری استیو بنن را مشاهده می کنیم.

اینکه شما انتخاب می کنید به موضوع به چشمی دیگر نگاه کنید، بحث دیگری است. هیچ رئیس جمهور دیگری تاکنون در امر مدیریت تصویرش در اذهان عمومی به چیرگی رئیس جمهور فعلی عمل نکرده است. اگر شما می خواهید به جای تئوری توطئه ی زندگی به بی نظمی های موجود دقت کنید، به یاد داشته باشید که این کاخ سفید با توجه به پراکندگی های قدرتی موجود در آن، بیش از هر دوره دیگری بی نظم عمل کرده است. نکته دیگر، افزایش میزان درز اطلاعات سری در مقایسه با گذشته است.

ایوانکا ترامپ

ایوانکا دختر ترامپ رئیس جمهور آمریکا

اما این موارد بر روی ایوانکا ترامپ تاثیری ندارد. گفته شده که ایوانکا دیدگاه پدرش در مورد حقوق زنان را تلطیف کرده است. قرار بود اقدامی برنامه ریزی شده و منسجم برای کاهش حفاظت جامعه همجنسگرایان صورت گیرد که ایوانکا به کمک شوهرش، جرد، آن را کنار زده است. حتی چند شب پیش که ترامپِ به نسبت متعادل شده به کنگره رفت، ایوانکا نفر اول پشت پدرش بود. برخی گمانه زنی ها حاکی از آن است که ایوانکا در متن سخنرانی ترامپ به شدت سهیم بوده است.

روز جمعه، مقاله ای در مورد شکاف موجود در کاخ سفید بر سر مسئله توافقنامه تغییرات اقلیمی پاریس بر روی صفحه اولنیویورک تایمز کار شد. در این مقاله، به نقل از منابع ناشناس ادعا شده که بنن، نخستین "بت شکن تاریخ آمریکا،" معتقد است کهایالات متحده باید از این توافقنامه خارج شود. اما وی از دو جبهه به شدت مورد حمله قرار گرفته است:اول از سوی رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه، و دوم از سوی ایوانکا ترامپ، دختر ارشد آقای رئیس جمهور؛ آن ها معتقدند که این اقدام موجب لطمه خوردنِ حیثیت و اعتبار آمریکا در عرصه بین المللی خواهد شد.

نقش ایوانکا در تصمیمات جاری ایالات متحده جای بحث و بررسی دارد. هرگز قرار نبود فرمان اجرایی مربوط به جامعه همجنسگرایان به میز پدرش برسد. تمام کارشناسان آمریکایی از ترامپ خواسته اند تا لحن کلامی آرام تری را انتخاب و رفتاری متناسب با شان و شخصیت پست "ریاست جمهوری" داشته باشند. در ارتباط با کنار کشیدن از توافقنامه تغییرت اقلیمی پاریس، احتمالا اینطور باشد که ترامپ در مراسم هفته آینده به طور رسمی خروج از توافقنامه را اعلام نکند. قرار است هفته آینده ترامپ اعلام کند که اقدامات اوباما در زمینه کاهش انتشار گازهای گلخانه از معادن زغال سنگ را دیگر قبول ندارد. آن قوانین اما "تعهد" آمریکا به وعده هایش را نشان می دهد. بنابراین، کنار زدن آن ها بدین معنا خواهد بود که واشنگتن دیگر به پیمان هایش پایبند نیست؛ پیمانی که 1944 کشور دیگر نیز آن را امضا کرده اند. اما به ما اینطور گفته اند که ایوانکا در جبهه درستی قرار دارد.

فارغ از واقعی بودن یا نبودن این ادعا، نباید چندان شگفت زده شویم. ایوانکا و شوهرش مکمل یکدیگر بوده اند. جرد کوشنر نیز از خانواده ای دموکرات آمده است. بر اساس شنیده ها، ایوانکا و جرد پس از ازدواجشان در سال 20099 به محیطی لیبرال تر نقل مکان کردند.

روابط خارجی ایوانکا ترامپ مشخص است. او که همواره خودش را به عنوان تاجری اتو کشیده و مرتب نشان داده، دوستی صمیمانه ای با چلسی کلینتون [تنها فرزند هیلاری و بیل کلینتون] داشته و آن را در شرایط فعلی نیز حفظ کرده است. بزرگترین تردید در مورد ایوانکا این است که او دقیقا از چه زمانی یک جایگاه در نقشه سیاسی برای خودش متصور شد؟ شاید باید به سخنرانی اش در مجمع جمهوری خواهان در تابستان سال گذشته اندیشید.

ایوانکا ترامپ

ایوانکا دختر ترامپ رئیس جمهور آمریکا

ایوانکا در آن سخنرانی متذکر شده بود:«مانند افراد بی شماری در هزاره کنونی، من هم خودم را صرفا جمهوری خواه یا صرفا دموکرات نمی دانم. من بر اساس آنچه فکر می کنم برای خودم، خانواده ام و کشورم درست است، رای می دهم. گاهی اوقات، این تصمیم واقعا دشوار است. تلاش ایوانکا در برند سازی خودش قابل ستایش است. تلاش های او حتی باعث شد تا حزب جمهوری خواه با نوعی بحران هویت مواجه شود. علاوه بر آن، تصمیمات ایوانکا هیچ آسیبی به پدرش نرسانده است.

اما جرد کوشنر، که درآمد خانوادگی شان از طریق خرید و فروش املاک بوده، به سرعت به دونالد ترامپ نزدیک شد. او وفاداری کاملش به خانواده را اثبات کرد و دونالد ترامپ نیز به چند نکته مثبت در موردش اشاره کرد:لحن محتاطانه و آرام جرد کوشنر (او در چند سال اخیر تنها یک مصاحبه مطبوعاتی داشته است)، قضاوت صحیح و توانایی با کنار آمدن با مردم.

اما در زمان کمپین ریاست جمهوری بود که جرد کوشنر، تغییرات سیاسی را تجربه کرد. در دوران کارزار انتخاباتی، وی حتی به سمت مدیر کمپینی نیز رسید و در کابینه انتقالی از شخصیت های تاثیرگذار تیم ترامپ محسوب می شد. در حال حاضر نیز شوهر ایوانکا از تمام مکالمات رئیس جمهور آگاهی دارد چرا که کاملا مورد اعتماد او است. حتی چنین به نظر می رسد که جرد مسئول سیاست گذاری ایالات متحده در امور خاورمیانه باشد. او نیز تلاش می کند تا همچون همسرش صدای میانه روی درآمریکای ترامپ به نظر برسد.

ایوانکا ترامپ

ایوانکا دختر ترامپ رئیس جمهور آمریکا

بنابراین در حال حاضر در عصر ایوانکا ترامپ قرار داریم. شاید این دوران طول عمر چندانی نداشته باشد اما نباید فراموش کرد که تصمیمات کاخ سفید برگرفته از اندیشه های بنن و دیگران است. از این رو، نقش دختر ارشد ترامپ تنها محدود به جلب نظر آرای مستقلی است که به ترامپ رای دادند.

اما شاید هم اینطور نباشد؛ خانواده و وفاداری به خانواده از جمله قوانین پایه ای "جهان ترامپ" است. سازمان ترامپ نیز شرکتی خصوصی است و به همین دلیل، اطلاعات بسیار کمی از آن درز پیدا می کند. می دانیم که کار کردن با "مدیران ارشد" در سبک و سیاق فکریِ ترامپ جایی ندارد؛ اگر قرار باشد که ترامپ فقط به یک چیز اعتماد کند، آن یک چیز قطعا "خانواده" خواهد بود – به همین دلیل است که می گوییم ایوانکا می تواند پرقدرت ترین دختر ارشد در تاریخ آمریکا باشد.

ایوانکا ترامپ دختر پر قدرت تاریخ آمریکا + تصاویر

ایوانکا ترامپ دختر پر قدرت تاریخ آمریکا + تصاویر
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 12
برگرفته از افکار نیوز / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 12 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف