نمناک فرهنگ و هنرسینما،تئاتر،تلویزیون نظر رئیس سازمان سینمایی درباره بازیگران پیوسته به جم
رئیس سازمان سینمایی ، رئیس سازمان سینمایی کشور
حجت الله ایوبی رئیس سازمان سینمایی در برنامه متن حاشیه شبکه 3 پیرامون بازیگران پیوسته به شبکه GEM به گفت و گو نشست.
تاریخ انتشار : 2 آبان 1395

واکنش رئیس سازمان سینمایی به بازگشت بازیگران جم

حجت الله ایوبی در روز دوشنبه 4 شهریور 1392 طی حکمی از سوی علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان رئیس سازمان سینمایی انتخاب شد و جایگزین جواد شمقدری گردید. وی از جمله دانش آموختگان دانشگاه امام صادق است که در دولت حسن روحانی حضور دارد.

حجت الله ایوبی رئیس سازمان سینمایی در برنامه متن حاشیه شبکه 3 پیرامون بازیگران پیوسته به شبکه GEM اظهار داشت:این یک حادثه تأسف بار بود و مدتی موجی را در کشور ایجاد کرد. این موج با کمک تبلیغات داخلی و خارجی ایجاد شد. این افراد فکر می کردند با مهاجرت به خارج از کشور زندگی بهتری خواهند داشت بنابراین آرام آرام شاهد خروج تعدادی از بازیگران بودیم.

وی گفت:با توجه به اینکه همه کسانی که مهاجرت کردند از بازیگران و عوامل تولید شناخته شده در سینما نبودند و جزء چهره های مطرح شناخته نمی شدند و تنها در تلویزیون و شبکه های خانگی شاغل بودند، همان ایام پس از این مهاجرت ها دلنوشته ای را منتشر کردم و توضیح دادم به عنوان فردی که فضای خارج از کشور را می شناسد نوشتم که در خارج خبری نیست و این افراد نادم خواهند شد.

به گفته رئیس سازمان سینمایی بعد از انتشار این نامه آرام آرام پشیمانی ها شروع شد و به نوعی این دلنوشته و نامه تیر خلاصی برای افرادی بود که امید واهی داشتند.

رئیس سازمان سینمایی

حجت الله ایوبی رئیس سازمان سینمایی ایران

وی با بیان اینکه برخی از این مهاجرین طی تماس هایی ابراز ندامت کردند و بخش حراست نیز برخوردهای خوبی با این افراد داشت، اظهارداشت:راه بازگشت به خانه پدری را نبسته ایم تا اگر خواستند بازگردند با این افراد باید چه کرد. بنابراین با بخش های مختلف صحبت کردیم چرا که رأفت اسلامی در نظام جمهوری اسلامی ایران اینگونه است هرچند که برخورد لازم و قانونی با بازیگران پیوسته به شبکه GEM صورت خواهد گرفت و آنها نیز این موضوع را پذیرفته اند.

ایوبی در پاسخ به اینکه این افراد پس از بازگشت ممنوع الفعالیت خواهند بود، گفت:تا به امروز حدود 10-12 نفر از این مهاجرین بازگشته اند و اظهار ندامت کرده اند، ما نیز بر صندلی پدری نشسته ایم بنابراین راه را بر فرزندان خطاکار نمی بندیم. اینکه چه برخوردی پس از بازگشت با این افراد خواهد شد تنها در اختیار سازمان سینمایی نیست.

رئیس سازمان سینمایی با بیان اینکه بازیگران، هنرمندان و نویسندگان همه از سرمایه ملی و امکانات کشور استفاده کرده اند بنابراین عرق به این کشور دارند، تصریح کرد:ما قرار نیست فرش قرمز برای خاطیان پهن کنیم و اینکه چه برخوردی با این افراد خواهد شد، فراتر از سازمان سینمایی است ولی حتماً با تعامل با سازمان های تصمیم گیرنده تصمیمات لازم اخذ خواهد شد.

وی در پایان گفت:اینکه بلافاصله این تعداد بازیگران بخواهند در تلویزیون بازی کنند قطعاً اینگونه نخواهد بود. اغلب این افراد سینمایی نبودند و تصمیماتی که گرفته خواهد شد فراتر از سازمان سینمایی است.

 

نظر رئیس سازمان سینمایی درباره بازیگران پیوسته به جم

نظر رئیس سازمان سینمایی درباره بازیگران پیوسته به جم
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 5
برگرفته از خبرگزاری فارس / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 5 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف