نمناک اخبارورزشی قرارداد ایگور کولاکوویچ با والیبال ایران چگونه بسته شد؟
ایگور کولاکوویچ ، میزان مرخصی ایگور کولاکوویچ
تشخیص تعداد روزهایی که ایگور کولاکوویچ در ایران نبوده چندان سخت نیست. تیم ملی والیبال ایران آخرین مسابقه خود را در جام قهرمانان بزرگ درتاریخ 26 شهریور انجام داد و پس از این مسابقات کولاکوویچ به مرخصی رفت.
تاریخ انتشار : 4 بهمن 1396

مهمترین نکته نشست خبری ایگور کولاکوویچ چه بود؟

نشست خبری ایگور کولاکوویچ، سرمربی تیم ملی والیبال ایران ساعت 10:30 صبح دیروز(سه شنبه) در هتل آکادمی فوتبال و با حضور اصحاب رسانه برگزار شد.
سرمربی تیم ملی والیبال در آغاز نشست گفت:خوشحالم که همانند سال گذشته در خدمت شما هستم و امیدوارم این روابط همچنان ادامه داشته باشد. پس از آخرین حضورم در سپتامبر مجددا حاضرم که به همه پرسش ها پاسخ دهم . من اظهار نظر خاصی در ابتدا ندارم و خواهش می کنم دوستان سوالاتشان را از من بپرسند. همچنین دو حادثه ناگوار اخیر در ایران را به مردم تسلیت عرض می کنم.

کولاکویچ درباره برنامه های تیم ملی والیبال در سال 2018 و برنامه هایش اظهار کرد:اولین رقابت و آغاز فعالیت ما مصادف با سه آوریل است که باید در لیگ ملت های والیبال شرکت کنیم.

وی در خصوص مسائل مختلف تیم ملی والیبال صحبت کرد. نکته مهم نشست خبری کولاکوویچ، پاسخ هایی بود که او به سوالات خبرنگاران داد. پاسخ هایی که برخی از آنها با تناقض روبرو بود واین مربی نتوانست اذهان اهالی والیبال را قانع کند.

کولاکوویچ اصرار زیادی داشت که ثابت کند با وجود غیبت چند ماهه خود در ایران از وضعیت لیگ برتر والیبال به خوبی آگاهی دارد اما اگر این آگاهی تا این حد کامل و جامع بوده پس چرا در صحبتی که با برخی مربیان لیگ برتر داشته اسامی بازیکنانی را شنیده که در لیست 40 نفره او نبوده اند. در این لیست بازیکنانی حضور دارند که حتی در تیم های باشگاهی خود ذخیره هستند اما جای خالی برخی پدیده ها کاملا مشهود است. نکته تاسف بارتر این که در این مدت هیچ کدام از مربیان تیم ملی هم برای تماشای لیگ در ایران حضور نداشتند. حتی سعید رضایی که مربی ایرانی تیم ملی است هم ترجیح داد به مسافرت های خارجی خود بپردازد و سایر دستیاران خارجی ایگور هم در مرخصی چند ماهه به سر می بردند.

سرمربی تیم ملی والیبال در خصوص میزان مرخصی های خود عنوان کرد که 3 ماه در ایران نبوده، اما وقتی با واکنش خبرنگاران مبنی بر این که او 4 ماه در مرخصی به سر برده باز هم تلاش کرد مرخصی 4 ماهه خود را تکذیب کند اما در نهایت به مرخصی 3 ماهه و نیمه خود اعتراف کرد.

 ایگور کولاکوویچ

نشست خبری ایگور کولاکوویچ

تشخیص تعداد روزهایی که کولاکوویچ در ایران نبوده چندان سخت نیست. تیم ملی والیبال ایران آخرین مسابقه خود را در جام قهرمانان بزرگ درتاریخ 26 شهریور انجام داد و پس از این مسابقات کولاکوویچ به مرخصی رفت. بازگشت این مربی به ایران هم روز 24 دی ماه بود و با این اوصاف او 4 ماه در مرخصی به سر می برد و مشخص نیست دلیل این پنهان کاری چیست. کولاکوویچ مدعی است که میزان مرخصی هایش در قرارداد او قید شده و دلیلی ندارد پاسخگوی انتقاداتی باشد که در این زمینه نسبت به مرخصی هایش می شود. قرارداد کولاکوویچ در زمان ریاست داورزنی بسته شده و این انتطار وجود دارد که فدراسیون والیبال شفاف سازی هایی در این زمینه انجام دهد. کولاکوویچ که تنها چند روز است به ایران آمده قصد دارد بار دیگر به مرخصی برود و با این اوصاف به نظر می رسد مرخصی های سالانه او بیشتر از 5 ماه باشد.

سرمربی تیم ملی والیبال در مورد عدم حضورش در لهستان برای تماشای جام باشگاه های جهان گفت که در قرارداد او چنین چیزی نیامده، ضمن این که بودجه ای هم برای پرداخت هزینه های این سفر در نظر گرفته نشده است و بنابراین او به لهستان نرفته است.

این موضوع هم به نحوه قرارداد کولاکوویچ با فدراسیون والیبال برمی گردد با توجه به این رویه ای که کولاکوویج در نظر گرفته به نظر می رسد او برای کوچکترین فعالیتش برای تیم ملی هم تنها به قراردادش اکتفا می کند و خارج از قراردادش هیچ فعالیتی برای تیم ملی والیبال انجام نخواهد داد.

در روزهای ابتدایی که کولاکوویچ برای مذاکره با فدراسیون والیبال به ایران آمد صحبت های زیادی در مورد این که والیبال ایران می تواند قهرمان جهان شود انجام داد اما پس از امضای قراردادش او تغییر موضع داد و این روزها هم عنوان می کند تیم ملی ایران کیفیت پایین تری نسبت به سایر تیم ها دارد. این که چرا وی چنین تغییر موضع آشکاری داشته می تواند این پیام را داشته باشد که این مربی در ابتدا تلاش کرده با وعده و وعید قرارداد خود را با فدراسیون والیبال نهایی کند و پس از آن همه وعده و وعیدهای خود را نادیده بگیرد.

همه این تناقض ها نشان دهنده این موضوع است که فدراسیون والیبال در قبال کولاکوویچ موضعی منفعلانه دارد. شاید اگر کولاکوویچ جزو مربیان مطرح دنیا بود این موضوع تا حدودی قابل چشم پوشی بود اما وقتی والیبال ایران جزو 10 قدرت برتر والیبال دنیا است انتظار می رود کولاکوویچ هم هم طراز با شأن والیبال ایران رفتار کند.

مفاد قرارداد کولاکوویچ با فدراسیون والیبال می تواند یکی از چالش های ضیایی باشد. هر چند رئیس فدراسیون والیبال مجبور است یک سال دیگر این وضعیت را تحمل کند اما انتظار این است که در تنظیم قرارداد سرمربی آینده تیم ملی، همه مسائل در نظر گرفته شود تا این گونه والیبال ایران متضرر نشود.

 ایگور کولاکوویچ

غیبت طولانی ایگور کولاکوویچ

ایگور کولاکوویچ را بیشتر بشناسید

ایگور کولاکوویچ سرمربی تیم ملی والیبال ایران متولد چهارم ژوئن سال 1965 است که هم اکنون 51 سال سن دارد و به چهار زبان صربستانی، انگلیسی، روسی و فرانسه تسلط دارد.

کولاکوویچ مدرک کارشناسی مدیریت تجاری از دانشگاه اقتصاد پادگوریکا در مونته نگرو دارد و در دانشگاه مونت پولیه فرانسه در رشته مربیگری والیبال و دانشگاه آلفا بلگراد در رشته تربیت مدیر نیز درس خوانده است.

کولاکوویچ مربی والیبال اهل مونته نگرو است. وی در سال های 2006 تا 2014 سرمربی تیم ملی والیبال مردان صربستان بود و با تیم صربستان به مقام چهارمی مسابقات والیبال قهرمانی مردان جهان 2006 رسید که بر عقیده برخی از مفسرین و کارشناسان بین المللی والیبال دنیا، قهرمانی صربستان در لیگ جهانی سال 2016 نیز حاصل کار این مربی در مدت حضورش در تیم ملی صربستان بوده است.

گزینه هدایت تیم ملی والیبال ایران به عنوان پاسور در تیم های مختلفی بازی کرده است که دو عنوان قهرمانی در لیگ یوگسلاوی، یک عنوان قهرمانی در جام یوگسلاوی و نایب قهرمانی در جام قهرمانی اروپا با تیم پارتیزان بلگراد از جمله افتخارات وی در دوران حرفه ای بازیکنی است.

این مربی بین المللی والیبال، 23 مدال در رنگ های مختلف و از رویدادهای متعدد والیبال در پرونده کاری دوران مربیگری خود دارد که 13 مدال آن به رنگ طلایی است.

ایگور کولاکوویچ سابقه هدایت تیم های باشگاهی و ملی نیز در پرونده کاری خود دارد که مهمترین آن هدایت تیم ملی والیبال صربستان در سال های 2006 تا 2014 است.

قرارداد ایگور کولاکوویچ با والیبال ایران چگونه بسته شد؟

قرارداد ایگور کولاکوویچ با والیبال ایران چگونه بسته شد؟
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 2
برگرفته از میزان - والیبال ایران / ر
این مطلب مفید بود ؟ 2 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف