نمناک اخبارجامعه نجات یافتن همدستان بابک زنجانی از اعدام
بابک زنجانی ، همدستان بابک زنجانی
مهدی شمس زاده و حمید فلاح هروی همدستان بابک زنجانی مفسد فی الارض شناخته نشدند و از اعدام نجات یافتند و به حبس محکوم شدند.
تاریخ انتشار : 6 آبان 1396

 دو همدست بابک زنجانی مفسد فی الارض نیستند

دادگاه انقلاب تهران دو همدست بابک زنجانی را مفسد فی الارض نشناخت. مهدی شمس زاده و حمید فلاح هروی دو تن از متهمان پرونده نفتی که پیشتر به اعدام محکوم اما حکم آنها در دیوانعالی کشور نقض شده بود، از سوی شعبه 28 دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی مقیسه به حبس محکوم شدند.

شمس زاده و فلاح هروی که در محاکمه قبلی در شعبه 15 دادگاه انقلاب مفسد فی الارض شناخته شده بودند از سوی شعبه 28 به عنوان شعبه هم عرض، مفسد فی الارض شناخته نشدند و برخلاف بابک زنجانی از مجازات اعدام رهایی یافتند؛ البته این حکم مانند احکام دیگر قابل تجدیدنظرخواهی در مرجع صالح تجدیدنظر است.

 بابک زنجانی

حکم حبس برای همدستان بابک زنجانی

غلامحسین اسماعیلی رئیس کل دادگستری استان تهران هفته گذشته از صدور حکم این دو متهم خبر داده بود. علیرضا زیباحالت منفرد از دیگر متهمان اصلی این پرونده است که دادستان تهران از او به عنوان جعبه سیاه یاد کرده و بنابر اعلام رئیس دادگستری استان تهران، این پرونده همچنان در مرحله تحقیقات است.

نجات یافتن همدستان بابک زنجانی از اعدام

نجات یافتن همدستان بابک زنجانی از اعدام
:
امتیاز : 3 تعداد رای : 5
برگرفته از انتخاب/ی
این مطلب مفید بود ؟ 3 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف