نمناک تکنولوژیتبلت و موبایل باتری موبایل با عمر بی نهایت ساخته شد!
باطری موبایل ، باطری موبایل نانو
محققین آمریکایی با بکارگیری فناوری نانو موفق به ساخت باتری موبایل های هوشمند شدند که عمر آنها تقریبا بی نهایت است.
تاریخ انتشار : 6 اردیبهشت 1395

باتری موبایل با عمر بی نهایت ساخته شد!

باتری هایی که در حال حاضر در گوشی های هوشمند مورد استفاده قرار می گیرند از لیتیم ساخته شده اند و بعد از چند هزار بار شارژ کردن عمر خود را از دست می دهند.

این بار محققین دانشگاه Irvine آمریکا با جایگزین کردن نانوسیم های طلایی در قالب ژلاتین الکترولیت به جای لیتیم توانستند قدرت باتری گوشی همراه را به طرز شگفت آوری افزایش دهند.
 
 
باطری موبایل نانو
 
باطری موبایل با عمر بی نهایت 
 
 
با بکارگیری این تکنیک بعد از 200 هزار بار شارژ گوشی همراه کمتر از 5 درصد ظرفیت باتری به اتمام می رسد. این فناوری در هنگام شارژ رسانای مطلوبی را فراهم می کند.
 
این باتری به دلیل سطح بالا رسانا بودنش، شارژ را به خوبی انجام می دهد، در حالیکه باتری های لیتیمی بعداز چندهزار بار شارژ دچار خوردگی در رشته سیم های خود می شوند.
 
در فناوری جدید محققین با استفاده از دی اکسید منگنز، نانوسیم های طلایی را احاطه کردند و ژلاتین الکترولیت را جایگزین باتری لیتیم کردند. در واقع ژلاتین و دی اکسید در رشته های سیمی آمیخته شدند تا مقاومت سطح سیم ها را افزایش دهند.

باتری موبایل با عمر بی نهایت ساخته شد!

باتری موبایل با عمر بی نهایت ساخته شد!
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 9
برگرفته از باشگاه خبرنگاران/م.ن
این مطلب مفید بود ؟ 8 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف