نمناک سبک زندگیبارداری و نوزاد احتمال بارداری با IUD چقدر است ؟
بارداری ، بارداری با IUD
خطر بارداری با IUD به اِزای هر زن، سالانه ١/. تا ٢/. است و در بارداری های همراه با IUD، خطر بارداری خارج از رحم در خانم ها بیشتر می شود.

آیا ممکن است با وجود IUD بارداری شویم

IUD یکی از روش های جلوگیری از بارداری می باشد. وسیله داخل رحمی جلوگیری از بارداری،یا IUD یک وسیله پلاستیکی یا مسی کوچک است که در رحم گذاشته می شود.انواع بسیار زیادی دارد،که برای 3 تا 10 سال بستگی به نوع آن مؤثر و کاراست .IUD یک روش موثر جلوگیری از بارداری طولانی مدت و قابل برگشت است.

کار مهم و عمده آن توقف رسیدن اسپرم به تخمک است.IUD از زنده ماندن اسپرم در گردن رحم،رحم یا لوله فالوپ جلوگیری می کند. همچنین ممکن است باعث توقف تخمک بارور شده از جایگزینی در رحم شود. IUD سبب سقط جنین نمی شود.

بعضی از خانم هایی که برای جلوگیری از بارداری از IUD استفاده می کنند، ممکن است در این دوران باردار شوند. این نوع بارداری ناخواسته جزو موارد استثنا است و مطمئنا برای خانم هایی که دچار آن شده اند بسیار تعجب آور است. به همین دلیل ما از یک متخصص و جراح زنان و زایمان، خواستیم تا برای مان درباره دلایل این بارداری نادر توضیح دهد.

این متخصص با اشاره به اینکه احتمال کمی وجود دارد که خانم ها با وجود داشتن IUD باردار شوند، درباره این موضوع می گوید:خطر بارداری با IUD به اِزای هر زن، سالانه ١/. تا ٢/. است و در بارداری های همراه با IUD، خطر بارداری خارج از رحم در خانم ها بیشتر می شود. اما به طور کلی بارداری با وجود داشتن IUD نادر است و تنها با دلایل و شرایط خاصی ممکن است این اتفاق بیفتد و این روش شکست بخورد. همچنین با گذشت هر سال از قرار دادن IUD احتمال بارداری کمتر می شود.

بارداری با IUD

خطر بارداری با IUD به اِزای هر زن، سالانه ١/. تا ٢/. است

در صورتی که خانمی با وجود داشتن IUD متوجه شود باردار شده است، سه راه پیش رو دارد که عبارتند از:1- سقط جنین 2- خارج کردن IUD با کمک سونوگرافی و 3- ادامه بارداری بدون خروج IUD

وی درباره ادامه بارداری با این شرایط توضیح می دهد:اگر بارداری داخل رحمی با IUD پیش بیاید و نخ IUD مشخص باشد، بایستی هر چه زودتر ایودی را خارج کرد تا از سقط عفونی تأخیری، پارگی زودرس کیسه آب جنین و زایمان زودرس جلوگیری شود. اما اگر نخ قابل دیدن نباشد، برای تعیین محل IUD سونوگرافی انجام می شود تا مشخص شود IUD خود به خود خارج شده یا نه.

اگر بارداری با IUD ادامه پیدا کند، پزشک یا متخصص باید درباره علایم عفونت به خانم باردار هشدار دهد. به همین دلیل دکتر زارع پور می گوید:این خانم ها باید به علایمی مانند تب، علایم شبیه آنفولانزا، دردهای شکمی و خونریزی توجه داشته باشند. چون اگر عفونت برای شان رخ دهد باید هرچه سریع تر به پزشک مراجعه کنند تا اقدامات ختم بارداری برای آنها انجام شود و هرچه زودتر درمان آنتی بیوتیکی را آغاز کنند.

بارداری با وجود IUD چه خطراتی دارد ؟

احتمال بارداری با IUD چقدر است ؟
:
امتیاز : 4.3 تعداد رای : 60
برگرفته از نی نی سایت / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 51 9
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف