نمناک سرگرمیدیدنی ها حیوانی که جنس نر آن باردار می شود + عکس
بارداری حیوان ، بارداری حیوان دریایی
دنیای پر رمز و راز حیوانات سرشار از شگفتی هایی است که هر روز یکی از آنها کشف می شود. یکی از این شگفتی ها بارداری حیوانی است که جنس نر آن را برعهده دارد.

ماجرای عجیب بارداری حیوان نر 

یکی از جالبترین های دنیای جیوانات بخش بارداری آنهاست که تفاوت بسیاری با یکدیگر دارد. در این بخش با موجودی زیبا و شناخته شده آشنا خواهید شد که بارداری این حیوان بر عهده جنس نر ان است.

بارداری جنس نر حیوانی دریایی

اسب دریایی یا اسب ماهی یک نوع ماهی از خانواده سوزن ماهیان (syngnathidae) است که در آبهای حاره ای و معتدل سرتاسر جهان یافت می شود. طول بدن اسبهای دریایی از 16 میلی متر تا 35 سانتی متر متغیر است.مشخصه ویژه این نوع ماهیها این است که آنها از جمله معدود ماهیانی هستند که در آنها جنس نر حامله می شود. طول مدت حاملگی در اسب دریایی بین 10 روز تا 6 هفته متغیر است.

اسب دریایی

بارداری جنس نر حیوانی عجیب ، اسب دریایی

این ماهی غیر معمول بلند قد دارای سری به شکل اسب است و به سمت بالا شنامی کند. بیشتر اوقات اسبهای دریایی بدون حرکت باقی می مانند این حالت را به صورت گیر دادن دم چسبیده خود در لابه لای مرجانها و جلبکهای دریایی انجام می دهند و با همین حرکت در مقابل دشمنان ایجاد استتار می کنند. چشمها مستقل از سر به طرفین حرکت می کنند و به این وسیله دائماً مراقبت دشمنان بوده و همچنین غذای خود را جستجو می کنند. نوع ماده این حیوان تخم های خود را در کیسه نوع نر می ریزد و در همانجا نوزادان از تخم بیرون می آیند که به شکل اسبهای دریایی کوچک می باشند.اسبهای دریایی دارای بالهای حرکتی در پشت خود هستند که بیش از 35 بار در ثانیه در نوسان است. همچنین این موجودات دارای باله های جانبی بسیار ریزی در نزدیکی پشت سر هستند که برای کنترل حرکت آنها استفاده می شود

بارداری حیوان ، حاملگی و بارداری حیوان نر دریایی +عکس

حیوانی که جنس نر آن باردار می شود + عکس
:
امتیاز : 4 تعداد رای : 10
برگرفته از اتاق خبر /ن
این مطلب مفید بود ؟ 8 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف