نمناک اخبارجامعه پیش بینی هواشناسی: دمای تهران به زیر صفر می رسد
هواشناسی تهران ، بارش برف در تهران
مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از ادامه بارش برف و باران در کشور و همچنین افت محسوس دمای هوا در تهران خبر داد.
تاریخ انتشار : 27 دی 1397

پیش بینی ادامه بارش برف و باران در کشور ؛ آخرین وضعیت دمای هوای تهران

ایسنا: مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با اشاره به اینکه بارش برف و باران در کشور تا پایان هفته ادامه دارد، گفت:دمای اکثر مناطق طی دو روز آینده کاهش قابل ملاحظه ای خواهد داشت. 

احد وظیفه در تشریح جزئیات این خبر اظهار کرد:امروز (27 دی ماه) با تقویت سامانه بارشی، گستره بارش ها علاوه بر نیمه غربی کشور، سواحل دریای خزر و به تدریج شرق، شمال شرق و مناطق جنوبی کشور را نیز فرا می گیرد و بارش ها به صورت برف و باران همراه با افت 8 تا 10 درجه ای دما در نیمه شمالی کشور به جز شمال شرق پیش بینی می شود. 

وی ادامه داد:روز جمعه( 28 دی ماه) عمده فعالیت این سامانه محدود به شمال شرق کشور و سواحل دریای خزر و به صورت خفیف تر در شمال غرب و غرب کشور خواهد بود. بارندگی در غالب این مناطق به صورت برف با وزش باد پیش بینی می شود. 

به گفته وظیفه همچنین بخش هایی از استان های سیستان و بلوچستان و هرمزگان، بارش باران همراه با وزش باد خواهند داشت و این سامانه سبب کاهش قابل ملاحظه دما -بین 8 تا 12 درجه- در شمال شرق و شرق کشور خواهد شد. 

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی تصریح کرد:از روز شنبه ( 29 دی) بارندگی در شرق سواحل دریای خزر، بخش های جنوبی دامنه های البرز مرکزی و شرقی و نوار شمالی و شرق کشور به صورت بارش پراکنده برف همراه با وزش باد پیش بینی می شود و هوای سرد در نیمه شمالی کشور تا اواسط هفته ماندگار خواهد بود. 

وظیفه با بیان اینکه امروز غرب خلیج فارس و روز جمعه تنگه هرمز، مرکز و شرق خلیج فارس مواج و طوفانی است، گفت:همچنین اواخر امروز و طی فردا دریای خزر مواج پیش بینی می شود. 

وی در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار کرد:آسمان تهران فردا (28 دی ماه) نیمه ابری همراه با وزش باد، در بعضی ساعات افزایش ابر و بارش پراکنده و وزش باد شدید، با حداقل دمای صفر و حداکثر دمای 6 درجه سانتیگراد و روز شنبه (29 دی ماه) کمی ابری تا نیمه ابری، گاهی وزش باد با حداقل دمای منفی 3 و در حداکثر دمای 6 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

انتهای پیام/م

پیش بینی هواشناسی از بارش برف و باران در کشور و دمای تهران

این مطلب مفید بود ؟ 0 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف