بارش برف سیاه

بارش برف سیاه در روسیه ! + تصاویر

کد مطلب : 1892زمان مطالعه : 2 دقیقه
در کشور روسیه برف های روی سطح زمین از رنگ سیاه به رنگ سفید تبدیل شده اند که این موضوع باعث تعجب همگان شده است.

بارش برف سیاه در روسیه به علت آلودگی سنگین هوا

تصور کنید بعد از یک روز بارش سنگین برف، صبح روز بعد بیدار شوید و ببینید که تمام این برف سفید یک شبه سیاه شده است این دقیقاً همان چیزی است که مردم کیسلوسک و پروکوپیوسک، دو شهر در منطقه کوزباس روسیه در اوایل این هفته تجربه کردند و جزئیات آن را در بخش سرگرمی نمناک خواهید خواند.
عکس ها و ویدیوهایی که به تازگی در رسانه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شده اند، واقعیت تلخ زندگی در منطقه معدن زغال سنگ را نشان می دهند - روی برف یک لایه ضخیم از گرد و غبار و دوده پوشیده شده و برف را از رنگ سفید به قیر سیاه تبدیل کرده است. ما قبلاً برف کثیف و سیاه رنگ را در مناطق شهری دیده ایم، اما برف سیاه در کیسلوسک و پروکوپیوسک یک منظره نادر و نگران کننده درباره هوایی است که افراد محلی هر روز آن را تنفس می کنند.
بسیاری از آن ها به رسانه های اجتماعی روی آورده اند، تا نگرانی های خود را اعلام کنند و به مقامات فشار بیاورند و آنها را وادار به انجام اقداماتی علیه کارخانه های فرآوری زغال سنگ در آن حوالی کنند، اما مقامات محلی ادعا می کنند که این یک مشکل پیچیده ای است.
برف سیاه در روسیه

تصویری از برف سیاه بر روی زمین کشور روسیه 

برف سیاه در کشور روسیه 

آندره پانووف، معاون فرماندار منطقه کمروو برای صنعت، حمل و نقل و بوم شناسی، به خبرنگاران گفت که به دلیل توسعه شبکه های گازی در منطقه، هرگز به طور خاص از تمام ساختمان ها حمایت نشده است، چرا که خانه های خصوصی و شرکت های داخلی همگی در آلودگی سنگین سهیم هستند.
پانووف اضافه می کند که دود اگزوز وسیله های نقلیه نیز در این آلودگی نقش دارند.
آناتولی ولکوف، مدیر کل کارخانه زغال سنگ پروکوپیوسکایا در نزدیکی پروکوپیوسک، به یک شبکه تلویزیونی محلی گفت که شرکت او از کرکره های ویژه ای که شهر مجاور را از ترکیبات خطرناک محافظت می کند استفاده می کند، اما باور بر این است که این کارخانه اصلاً مسئول تیره شدن برف نیست.
برف سیاه

برف سیاه در روسیه 

تیمی از بازرسان آژانس محیط زیست روسیه به دو کارخانه فرآوری زغال سنگ اعزام شده اند، تا تحقیق کنند آیا میزان آلودگی آنها از حد مجاز فراتر رفته است یا خیر و مقامات محلی جلسه ای را با شرکت های استخراج زغال سنگ برای بحث در مورد مسائل زیست محیطی اعلام کرده اند.
به طور شگفت انگیزی در حالی که بیشتر کسانی که در مورد عکس ها و فیلم های برف سیاه در کیسلوسک و پروکوپیوسک اظهار نظر کردند، دولت را برای این وضعیت مورد انتقاد قرار دادند، برخی در واقع این پدیده را به طرز عجیبی زیبا توصیف کردند.

 

بارش برف سیاه در کشور روسیه !

3.36
این مطلب مفید بود ؟42
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ح.ب /ن
نظرات
وبگردی