بارش برف و باران

بارش برف و باران تا کی ادامه دارد ؟

تاریخ انتشار : 17 آذر 1398کد مطلب : 11018زمان مطالعه : 2 دقیقه
کارشناس سازمان هواشناسی آخرین وضعیت بارش برف و باران در کشور را تشریح کرد.

وضعیت بارش برف و باران در کشور

ایرنا: کارشناس سازمان هواشناسی گفت:بارش برف و باران در نقاط مختلف کشور تا چهارشنبه این هفته ادامه دارد اما بعد از آن سامانه بارشی از کشور خارج می شود و در بیشتر نقاط کشور جوی آرام و پایدار خواهیم داشت. 

فریبا گودرزی روز یکشنبه افزود:امروز (17 آذرماه) بیشتر مناطق کشور بارندگی خواهند داشت که در ارتفاعات به صورت برف خواهد بود و در مناطق جنوبی تر با رگبار و رعد و برق و در بخش های مستعد تگرگ پیش بینی شده است. 

وی اظهار داشت:امروز شدت بارش ها در شرق کهگیلویه و بویراحمد، بخش هایی از مناطق فارس، غرب چهارمحال و بختیاری، شمال شرق خوزستان، شمال بوشهر، بخش هایی از هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان خواهد بود، فردا در نیمه شرقی و بخش هایی از هرمزگان، بارش ها ادامه دارد البته سواحل خزر و شمال غرب نیز امروز بارش های پراکنده خواهند داشت، فردا اواخر وقت این سامانه بارشی از کشور خارج می شود. 

گودرزی ادامه داد:سه شنبه عبور امواج تراز میانی جو را از روی نیمه جنوبی کشور داریم که بارش ها در جنوب، جنوب شرق و جزایر خلیج فارس تشدید می شود و گاهی به صورت رگبار و رعد و برق های شدید و وزش بادهای گاهی شدید همراه خواهد بود و بارش ها در جنوب فارس، جنوب بوشهر، کرمان، هرمزگان و سیستان و بلوچستان شدید خواهد بود. 

وی گفت:چهارشنبه بارش ها در این مناطق ادامه دارد اما پنجشنبه در بیشتر مناطق جوی پایدار خواهیم داشت، از امروز تا چهارشنبه آب های سواحل جنوبی کشور مواج است و از از فردا تا چهارشنبه و پنج شنبه کاهش تدریجی دما را در بیشتر مناطق کشور داریم. 

هوای تهران پاک می شود 

کارشناس سازمان هواشناسی افزود:آسمان تهران امروز ابری، مه آلود و همراه با باران است که در بعدازظهر وزش بادهای به نسبت شدید رخ خواهد داد که هوای تهران را پاک می کند، کمینه دمای امروز صبح پایتخت 6 درجه بالای صفر بود و بیشینه دمای امروز تهران به 12 درجه بالای صفر می رسد. 

گودرزی گفت:همدان با دمای یک درجه زیر صفر و بندرعباس 28 درجه بالای صفر به ترتیب سردترین و گرم ترین نقاط کشور در 24 ساعت گذشته بودند.

انتهای پیام/م

بارش سنگین برف و باران تا کی در کشور ادامه دارد؟

4.111
این مطلب مفید بود ؟92
برچسب : هواشناسی
وبگردی