نمناک سرگرمیدیدنی ها بارش برف با دانه های یک متری در روسیه + تصاویر
بارش برف ، سیبری
بارش برف با دانه های بزرگ و یک متری مردم سیبری را شگفت زده کرده است .
بازدید : 2,486 نفر

بارش برف در روسیه همه را حیرت زده کرد

بارش برف با دانه های یک متری برای اولین بار در روسیه اتفاق افتاد . این پدیده بسیار نادر که خیلی کم اتفاق می افتد به قدری شگفت انگیز و باورنکردنی است که حتی ساکنان این شهر در طول عمر خود چنین اتفاقی را شاهد نبوده اند.
 
روز گذشته (شنبه) خلیج "اوب" در شمال غربی سیبری شاهد یک پدیده طبیعی نادر و شگفت انگیز بود. از اوایل روز گذشته، ساحل این منطقه در حاشیه اقیانوس منجمد شمالی با دانه های برفی پوشیده شده است که قطر برخی از آنها به یک متر هم می رسد. ساکنان این منطقه می گویند در طول عمر خود در این منطقه سردسیر دانه های برفی به این بزرگی ندیده اند.
 
بارش برف

بارش برف با دانه های یک متری برای اولین بار در روسیه

مقامات ادارات محلی هواشناسی سیبری، در توجیه این پدیده جوی نادر، دلیل بزرگ بودن این دانه های برف را برودت بیش از حد هوا در لایه های فوقانی جو و توفان های شدید اعلام کرده اند. به اعتقاد آنها، دانه های برف در طول مسیر خود به دلیل برودت هوا با دانه های دیگر ترکیب شده و بر اثر توفان شدید و اصطکاک با یکدیگر، شکل کروی به خود گرفته اند.
 
بارش برف

بارش برف با دانه های یک متری برای اولین بار در روسیه

گفته می شود مشابه این پدیده جوی نادر در دسامبر 2014 در خلیج فنلاند و در دسامبر 2015 برروی دریاچه میشیگان نیز مشاهده شده است؛ اما مردم روسیه می گویند این اولین باری است که شاهد چنین پدیده ای هستند.
 
بارش برف

بارش برف با دانه های یک متری برای اولین بار در روسیه

بارش برف با دانه های یک متری در روسیه + تصاویر

بارش برف با دانه های یک متری در روسیه + تصاویر
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 10
برگرفته از تابناک - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 10 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف