نمناک سرگرمیدیدنی ها باریک ترین خیابان های جهان در کتاب گینس! + تصاویر
باریک ترین خیابان جهان ، خیابان باریک
باریک ترین خیابان جهان در کتاب رکوردهای گینس را در این گزارش مشاهده می کنید.
بازدید : 4,578 نفر

باریک ترین خیابان جهان

خیابان ها،جاده ها و راه های عبوری از سالهای بسیار دور محل گذر انسانها و حیوانات و وسایل نقلیه بوده است. ر هر شهر و روستا تعداد زیادی خیابان و راه های عبوری وجود دارد که هر روزه میلیون ها نفر از طریق آنها عبور و مرور می کنند. در این مطلب قصد داریم تا شما را با باریکترین خیابانها ها که خیلی عجیب به نظر می رسند آشنا کنیم.

طبق کتاب رکوردهای گینس باریک ترین خیابان جهان در شهر قدیمی روتلینگن آلمان واقع شده است که در واقع خیابانی بسیار باریک به نام اشپرویرهوف اشتراسه است و میان دیوارهای دو ساختمان که بسیار نزدیک هم ساخته شده اند، قرار دارد. این «خیابان» در کم عرض ترین قسمت آن فقط 31 سانتیمتر عرض دارد و عرض متوسط آن 40 سانتیمتر است. طول این خیابان نیز زیاد نیست و فقط 3.8 متر است. اما به دلیل این که در املاک شهرداری قرار گرفته، مردم محلی روتلینگن اصرار دارند که آن را «خیابان» بنامند.

باریک ترین خیابان جهان

اشپرویرهوف اشتراسه جاهای دیدنی زیادی ندارد، حتی زیبایی خاصی هم ندارد. برای این که یک نفر بخواهد از این خیابان عبور کند باید خود را به زور میان دو دیوار جا کند و از طرفی، هنگامی که باران می بارد، آب از لبه های سقف خانه ی قدیمی که به روش سنتی آلمانی ساخته شده است، می چکد. اگر چه گردشگران زیادی از آسیا و آمریکا برای بازدید از این خیابان به آلمان می آیند اما به هیچ وجه توصیه نمی شود که از این خیابان عبور کنند، چون ممکن است مابین دیوارها گیر کنند. اگر قد کسی بلندتر از 1.8 متر باشد، باید برای عبور از این خیابان خم شود. بعضی از مردم محلی به شوخی می گویند که اشپرویرهوف اشتراسه به عنوان سنگ محک رژیم غذایی و وزن آن ها است.

باریک ترین خیابان جهان


این خیابان در سال 1727 طی بازسازی های بعد از آتش سوزی ویران کننده که در سال 1726 کل شهر را نابود کرد، ساخته شد. در سال 1820 شهردار این شهر تصمیم گرفت موقعیت این شکاف خاص را به «خیابان» عمومی ارتقا دهد. در سال 2007 نام این خیابان به عنوان باریک ترین خیابان جهان در کتاب رکوردهای گینس ثبت شد.

باریک ترین خیابان جهان


از طرفی یکی از خانه هایی که در دو طرف این خیابان قرار دارند، قدیمی و متروکه بوده و به روش سنتی آلمانی ساخته شده اند. این ساختمان رفته رفته نشست کرده و خیابان را باریک تر می کند. مقامات شهر نگران این موضوع هستند که ساختمان بیشتر نشست کند و خیابان به حدی باریک شود که دیگر کسی نتواند از آن عبور کند. در این صورت اشپرویرهوف اشتراسه هم موقعیتش را به عنوان «خیابان» و هم رکورد خود را در کتاب گینس از دست می دهد. آن ها ساختمان را نیز نمی توانند خراب کنند چون خیابان عریض تر می شود. بنابراین مقامات شهر تصمیم گرفته اند که ساختمان را بازسازی کنند و تا جایی که امکان دارد آن را سر پا نگه دارند.

 
باریک ترین خیابان جهان

 

باریک ترین خیابان جهان
 


خیابان پارلمان


لقب باریک ترین خیابان جهان قبلا متعلق به خیابان پارلمان اکستر انگلیس بود که عنوان «خیابان» برای آن مناسب تر از مورد قبلی است. این خیابان که طول آن 50 متر است، در عریض ترین قسمت 1.2 متر و در باریک ترین بخش آن 0.64 متر است. خیابان پارلمان خیابان های استریت و واتر بییر لین را به هم وصل می کند و تاریخ احداث آن به قرن 14 برمی گردد. این خیابان قبل از این که در سال 1832 به این لقب نامیده شود، به اسم اسمال لین شهرت داشت.

باریک ترین خیابان جهان


خیابان فن تن

خیابان فن تن در ویکتوریا، در محله ی چینی کلمبیا بریتیش کانادا واقع شده و خیابان فیسگارد را در منطقه ای میان خیابان گاورنمنت و خیابان استور به خیابان پاندورا وصل می کند. این خیابان با عرض 89 سانتیمتر باریک ترین خیابان کانادا است. این منطقه قبلا محل شرط بندی بوده و چندین رستوران و مغازه داشت. امروزه این خیابان مقصد گردشگری بسیاری از توریست ها است و شامل مغازه های کوچک سلمانی، گالری هنری کافه های چینی و چند آپارتمان و دفتر است.

باریک ترین خیابان جهان

باریک ترین خیابان جهان

باریک ترین خیابان جهان


خیابان مارتین روتزیگس گراند


خیابان مارتین روتزیگس گراند در محله ی گالما استن در شهر قدیمی استکهلم سوئد قرار دارد. این خیابان از طریق پله ها امتداد می یابد و در انتهای پله ها باریک تر می شود و عرض آن به 90 سانتیمتر می رسد و این خیابان را به باریک ترین خیابان استکهلم تبدیل می کند. بعد از این که مارتین روتزیگس گراند که یک تاجر از طبقه ی بورژووا بود، در سال 1581 به استکهلم مهاجرت می کند و تمامی املاک این خیابان را خریده و مغازه ای در آن باز می کند، این خیابان را به اسم او می نامند. او بعدها به یکی از ثروتمندترین تاجران استکهلم تبدیل شد.

باریک ترین خیابان جهان

باریک ترین خیابان جهان


استرادا اسفوری

استرادا اسفوری در نزدیکی دروازه ی شی در شهر براشوف رومانی واقع شده است. در ابتدا این مکان به عنوان راهرویی برای رفت و آمد آتش نشان ها ساخته شد و نام آن، اولین بار در اسناد مربوط به قرن 17 ذکر شده است. امروزه استرادا اسفوری یک جاذبه ی گردشگری است و توریست ها برای بازدید از این مکان به رومانی می آیند. عرض این خیابان بین 111 الی 135 سانتیمتر متغیر است و طول آن 80 متر است.

باریک ترین خیابان جهان

باریک ترین خیابان جهان

باریک ترین خیابان جهان

 

باریک ترین خیابان های جهان در کتاب گینس! + تصاویر

باریک ترین خیابان های جهان در کتاب گینس! + تصاویر
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 3
برگرفته از باشگاه خبرنگاران - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 3 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف