بازار طلا

رکود عمیق در بازار طلا و جواهر

تاریخ انتشار : 18 اردیبهشت 1397کد مطلب : 1192زمان مطالعه : 2 دقیقه
رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران آخرین وضعیت بازار طلا و جواهر را تشریح کرد و از رکود عمیق در بازار طلا خبر داد.

آخرین وضعیت بازار طلا

خبرگزاری ایسنا:رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت:بازار طلا و جواهر با رکود عمیقی روبرو است؛ به گونه ای که خرید و فروش طلا جز هزینه برای طلافروشان دستاوردی درپی ندارد. 

مدتی است که بعد از نوسانات در بازار طلا و سکه این بازارها با رکود نسبی مواجه شده و به طور ویژه این رکود در بازار سنتی طلا و جواهر این روزها بیشتر مواجه است. این حالت سبب شده که خرید و فروش به شکل مقبول انجام نشود و حتی برخی طلا فروشان ترجیح بدهند کرکره هایشان را پایین بکشند. ابراهیم محمد ولی در این رابطه اظهار کرد:نوسانات شدیدی که درمدت کوتاه اخیر در بازار طلا به وجود آمده، رکود عجیبی را در بازار حاکم کرده است. یعنی داد و ستد و خریدو فروش را با مشکلات جدی روبرو کرده است. 

وی افزود:اگر حتی فروشندگان بخواهند طلای ساخته شده ای را بفروشند ضرر می کنند به دلیل اینکه نمی دانند طلایی را که می فروشند آیا می توانند آن طلا را با همان قیمت جایگزین کنند یا خیر. به همین دلیل قدرت تصمیم گیری از خریدار و فروشنده گرفته شده است. امیدواریم شدت نوسانات از بازار گرفته شود و آرامش به بازار برگردد. چون روند فعلی اصلا برای صنعت طلا و جواهر مناسب نیست. 

رئیس اتحادیه طلا و جواهرفروشان درباره تعطیل شدن برخی واحدهای طلافروشی در این روزها گفت:علت اینکه برخی مغازه ها کرکره ها را پایین کشیده اند این است که در شرایط فعلی باز کردن مغازه ها چیزی جز خسارت برای واحدهای صنفی ندارد. برای همین برخی واحدها چند روزی تعطیل کرده اند تا بلکه آرامش به بازار برگردد. 

ولی ادامه داد:زمانی آرامش در بازار به وجود می آید و طلا فروش راحت است که طلا در یک وضعیت قیمتی مناسب و معقول قرار بگیرد و داد و ستد انجام شود. طلافروشان نیاز به داد و ستد دارند. سود طلافروشان در اجرتی است که در این بین دریافت می کنند. اگر قیمت طلا مثقالی 10 میلیون هم بشود برای طلافروش فرقی نمی کند. طلافروشان راغب هستند طلا قیمت مناسب داشته باشد و آرامش به بازار برگردد تا مردم بتوانند مصنوعات ساخته شده را خریداری کنند و دوباره تولیدکننده بتواند مصنوعات بعدی را تهیه کنند. 

به گفته وی، همین رکود در بازار سکه نیز وجود دارد؛ چون جنس سکه هم از طلا است و این بازار هم وضعیت شبیه با بازار طلا دارد.

  انتهای پیام/م

آخرین وضعیت خرید و فروش در بازار طلا و جواهر تهران

3.99
این مطلب مفید بود ؟72
برچسب :
وبگردی