بازار مسکن

پیش بینی وضعیت بازار مسکن در سال آینده

تاریخ انتشار : 2 اسفند 1397کد مطلب : 66137زمان مطالعه : 2 دقیقه
وزیر سابق مسکن درباره آخرین وضعیت بازار مسکن در سال آینده توضیحاتی ارائه کرد.

پیش بینی تغییرات قیمت در بازار مسکن

اقتصاد آنلاین: وزیر سابق مسکن گفت:در صورتی که دولت سیاست های پولی، مالی و طرح جامع مسکن را اصلاح کند شاهد رونق بازار مسکن خواهیم بود.

احمد خرم وزیر سابق مسکن با بیان اینکه دولت تسهیلات خرید و یا ساخت مسکن را به صورت قطره چکانی به متقاضیان پرداخت می کند، گفت:دولت با سپرده های موجود در بانک ها زمین و یا واحد های کلنگی خریداری می کند و همین امر باعث به هم ریختن وضعیت بازار مسکن می شود. 

وی با بیان اینکه بانک ها با سرمایه گذاری در بخش های مختلف سود های بالای 40 و یا 50 درصدی دریافت می کنند، اظهار کرد:باید برای متقاضیان بخش مسکن تسهیلات با سود های بسیار پایین پرداخت کنند تا شاهد خروج رکود از بازار مسکن باشیم. 

خرم اظهار کرد:سرمایه گذاری بانک ها در بخش های دیگر مشکلات مردم را رفع نمی کند، بلکه دولت باید تجدیدنظر اساسی در سیاست های پولی و مالی بخش مسکن داشته باشد. 

وزیر سابق مسکن با بیان اینکه اگر دولت سیاست های پولی و مالی بخش مسکن و همچنین طرح جامع مسکن را به درستی اجرا کند، شاه بهبود وضعیت بازار مسکن خواهیم بود.

وی گفت:در صورتی که تصمیمات اجرایی درستی گرفته نشود، همچنان شاهد کاهش معاملات مسکن و افزایش 91 درصدی قیمت مسکن خواهیم بود و از سوی دیگر دولت باید تسهیلات بانکی را با نرخ سود های کمتر از 14 درصد به متقاضیان پرداخت کند. 

خرم یادآوری کرد:آمار ها نشان می دهد که میزان معاملات مسکندر یک سال گذشته کاهش بسیار چشمگیری داشته و تمام نوسانات ایجاد شده در بخش مسکن ناشی از سیاست های نادرست در این بخش بوده است که امیدواریم با اصلاح طرح جامع مسکن بتوانیم این بازار را از رکود موجود خارج کنیم. 

وزیر سابق مسکن در پایان گفت:بخش مسکن و حمل و نقل نقش بسیار مؤثری در اقتصاد کشور دارد که دولت باید تمام توان و اولویت برنامه های خود را برای بهبود این دو حوزه به کار گیرد.

انتهای پیام/م

پیش بینی جدید درباره بازار مسکن و قیمت خانه در سال 98

53
این مطلب مفید بود ؟30
وبگردی