نمناک ورزشفوتبال بازجویی دادستان سوئیس از سپ بلاتر
سپ بلاتر ، اتهامات سپ بلاتر
سپ بلاتر رئیس کهنسال سابق فیفا که به اتهام رشوه خواری و فساد مالی مجبور به استعفای خود شده بود توسط دادستانی سوئیس مورد بازجویی قرار گرفت.

بازجوئی از سپ بلاتر

نمایندگان دادستانی سوئیس ،سپ بلاتر، رئیس فیفا را بازجویی کرده اند و تحقیقات کیفری را درباره او شروع کرده اند. دادستانی سوئیس روز جمعه علیه آقای سپ بلاتر 79 ساله اعلام جرم کرد و او را مورد بازجویی قرار داد. آقای بلاتر به سوء مدیریت و سوء استفاده مالی متهم شده است.

در بیانیه دادستانی سوئیس آمده است که رئیس فیفا در سال 2005 با جک وارنر رییس سابق فدراسیون فوتبال منطقه کارائیب قراردادی در زمینه حق پخش تلویزیونی امضا کرده، که به گفته دادستانی، برای فیفا نامطلوب بوده است. همچنین این ظن وجود دارد که آقای بلاتر در مقام اجرای این قرارداد اصل امانت داری را زیر پا گذاشته باشد.

سپ پلاتر

اتهامات سپ بلاتر

یکی از اتهامات مطرح شده پرداخت مبلغ 2 میلیون فرانک سوئیس به میشل پلاتینی، رئیس اتحادیه فوتبال اروپاست. این مبلغ در سال 2011 میلادی به حساب آقای پلاتینی واریز شده است. این اتهام می تواند آینده آقای پلاتینی، به خصوص نامزدی اش برای ریاست فیفا را تحت الشعاع قرار دهد.

فیفا 4 ماه پیش زیر ذره بین مقامات قضایی قرار گرفت، زمانی که مقامات آمریکا 14 مسئول عالی رتبه فوتبال را به رشوه خواری، فساد و پولشویی متهم کردند.

اداره آگاهی سوئیس به تازگی رئیس کهنسال فیفا را تحت بازجویی های طولانی قرار داده است، خانه او را بازرسی کرده است و دفتر کارش را برای یافتن مدارک جستجو کرده است. سپ بلاتر پس از دستگیری تعدادی از اعضای بلندپایه از هیات رئیسه فیفا توسط پلیس سوئیس و استراد آنها به امریکا، مورد انتقادات شدید قرار گرفت.

سازمان آگاهی فدرال امریکا، مقامات فیفا را به فساد مالی و دریافت رشوه برای دادن امتیاز مسابقات متخلف متهم کرده است. یکی از موارد اختلاف امریکا و فیفا، مساله جام جهانی روسیه و قطر بوده است. مسئولان امریکایی اعتقاد دارند، روس ها و قطری ها با رشوه های کلان توانسته اند حق برگزاری این جام جهانی ها را از آن خود کنند.

مساله دیگر فروش بلیط های جام جهانی برزیل به قمیت های گزاف در بازار سیاه است. تحقیقات انجام شده از نقش مدیران ارشد فیفا در این قضیه خبر می دهد.

بازجویی دادستان سوئیس از سپ بلاتر

بازجویی دادستان سوئیس از سپ بلاتر
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 3
منبع : نمناک-/ف
این مطلب مفید بود ؟ 3 0
برچسب ها :
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف