نمناک اخبارگوناگون بازداشت زائران ایرانی بدون ویزا در مرز عراق
بازداشت زائران ایرانی ، بازداشت زائران ایرانی
سخنگوی ستاد اربعین حسینی بعد از توضیحاتی در مورد مراسم اربعین از بازداشت زائران ایرانی که قصد داشتند بدون ویزا از مرز ایران خارج شوند گفت.
تاریخ انتشار : 19 آبان 1396

بازداشت زائران ایرانی بدون ویزا در مرز عراق

شهریار حیدری، سخنگوی ستاد اربعین حسینی درباره مراسم اربعین گفت:ورود زائران به کشور هر ساعت بیشتر می شود و تا ظهر روز گذشته بیش از 900 هزار زائر از مرزهای زمینی شلمچه، چذابه و مهران بازگشتند.
وی با اشاره به اینکه ترافیک در محورهای مرزی روان است، گفت:از لحاظ اسکان و تغذیه زائران پیش بینی های خوبی صورت گرفته است. تسهیل در ورود زائران نیز انجام شده است.همچنین در انتقال و جابه جایی و اسکان مشکلی نیست. از نظر ترافیکی از مرز مهران به سمت ایلام ترافیک نیمه سنگین و روانی وجود دارد و گره ترافیکی نیست. در مرزهای چذابه و شلمچه هم ترافیک روان است و خدمات رسانی به خوبی انجام می شود.
حیدری با تاکید بر اینکه تا چند روز بعد از اربعین خدمات رسانی به زائرین وجود دارد، افزود:مواکب و اتوبوس ها برای حمل و نقل زائران تا چند روز بعد از اربعین کماکمان مستقر است.
سخنگوی ستاد اربعین درباره امنیت جاده ای و کاهش تصادفات ترافیکی گفت:مسئله جلوگیری از تصادفات، حضور پلیس و راهداری از همان جلسات دو ماه پیش ستاد اربعین همواره مورد تاکید بوده است، همه عوامل و دست اندرکاران پلیس راه و راه در مسیرها مستقر شدند و هرآنچه در توان پلیس است از این جهت استفاده شده و نارسایی و قصوری وجود ندارد.
حیدری با بیان اینکه جاده های عراق از استانداردهای بین المللی برخوردار نیستند، گفت:بیشتر تصادفات ما در داخل خاک عراق بوده است که تا روز گذشته در مجموع 31 نفر چه در داخل کشور و چه در عراق فوتی داشتیم که همه این افراد فقط به خاطر تصادف فوت نشده اند، بلکه علت های دیگری هم داشته است.

وی ادامه داد:3 میلیون و 352 هزار و 309 روادید برای عراق صادر شده که 2 میلیون و 244 هزار و 692 نفر تا ظهر روز پنج شنبه از کشور خارج شدند. علاوه بر این 57 هزار و 368 اتباع خارجی داشتیم که از مسیر ایران عبور کردند که به این حجم اضافه شده است که در مجموع 2میلیون و 387 هزار و 745 نفر اعم از ایرانی و اتباع غیرایرانی تا ظهر اربعین یعنی پنجشنبه از مرز خارج شدند. بنابراین با توجه به این حجم گسترده تصادفات و حوادث ترافیکی طبیعی است.

حیدری افزود:برخی نقاط جاده ای کشش این حجم از ترافیک را ندارد اما نسبت به زمان عادی این مسیرها میزان تصادفات کمتر شده است.از سه روز گذشته هم برای پیشگیری از تصادفات از طرف رئیس ستاد اربعین حسینی تاکیدات بیشتری شده است. همچنین مسئولان برای حضور شبانه روزی در جاده ها دعوت شدند تا هیچ وقفه ای در جاده های منتهی به شهرستان های مرزی تا شعاع 120 کیلومتری کشور عراق وجود نداشته باشد. همه این نیروها در این مسافت حضور دائم دارند و خوشبختانه با توجه به این مسائل وضعیت امنیت رفت و آمد بهتر شده است.

سخنگوی ستاد اربعین درباره زائرینی که بدون روادید و گذرنامه به مرزها آمده بودند، گفت:بیشترین مراجعه کنندگان بدون روادید یا گذرنامه به مرز مهران مراجعه کرده بود؛ حدود 100 هزار نفر به ما گزارش شده که برای خروج غیرمجاز درخواست یا تجمع کرده بودند که با دخالت پلیس خوشبختانه مانع از تردد و خروج این زائران شدند چرا که مدارک لازم اعم از روادید و گذرنامه نداشتند. بدیهی است که خروج این افراد غیرقانونی بوده و کار پلیس بسیار دقیق و درست و در چارچوب کمیته انتظامی و امنیتی انجام شد.

وی افزود:حدود 35 نفر زائر بدون روادید و گذرنامه قصد خروج از مرزهای غیررسمی داشتند که توسط مرزبانان عراقی دستگیر و تحویل مقامات مرزبانی کشور شدند که آنها نیز تحویل مقامات قضایی شده اند. بنابراین تردد غیرقانونی و غیرمجاز در داخل کشور عراق و هم جمهوری اسلامی ایران مجازات تعریف شده دارد و با افراد متخلف طبق آن برخورد می شود.

بازداشت زائران ایرانی بدون ویزا در مرز عراق

بازداشت زائران ایرانی بدون ویزا در مرز عراق
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 4
برگرفته از ایلنا /ن
این مطلب مفید بود ؟ 3 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف