نمناک اخبارجامعه جزئیات چگونگی بازداشت شهرام جزایری
شهرام جزایری ، بازداشت شهرام جزایری
شهرام جزایری که با هدف سخنرانی درباره شرکت پدیده به مشهد رفته بود با دستور قضایی دستگیر شد. جزئیات این بازداشت منتشر شد.
تاریخ انتشار : 18 مرداد 1395

جزئیات بازداشت شهرام جزایری در مشهد

شهرام جزایری بار دیگر بازداشت شد و این بار در مشهد. خبر بازداشت جزایری منتشر شد:«شهرام جزایری که روز شنبه با هدف سخنرانی درباره شرکت پدیده به مشهد سفر کرده بود، با صدور دستور قضائی بازداشت شد.

قبل از آنکه مدیرعامل سابق پدیده با عناوین اتهامی مطرح شده دستگیر شود شایعاتی در فضاهای مجازی عنوان شد که نشان می داد قرار است شهرام جزایری مجموعه پدیده را راه اندازی کند. پس از آنکه مدیرعامل سابق پدیده با تفهیم اتهام کلاهبرداری از طریق فروش غیرقانونی اوراق موسوم به سهام از سوی «قاضی حیدری» بازداشت و روانه زندان شد، برنامه تبلیغی به راه افتاد که قرار است شهرام جزایری در همایشی تحت عنوان «بررسی چالش های پیش روی شرکت پدیده در ورود به فرابورس و تامین نقدینگی» سخنرانی کند.

در همین حال صبح روز شنبه و همزمان با آغاز این همایش، شهرام جزایری به اتهام تبانی برای اقدام علیه امنیت عمومی از طریق اخلال در نظم و سلب آسایش عمومی و با صدور دستور قضائی بازداشت شد. طبق اطلاعات دریافتی، وی در اختیار نیروهای انتظامی قرار گرفته است تا بررسی های بیشتری صورت گیرد.»

برای اطلاع از صحت و سقم این خبر صبح با شماره شهرام جزایری تماس گرفتیم که نتیجه حاصل شده چنین بود:«دستگاه مشترک مورد نظرخاموش است». شهرام جزایری، یکی از نخستین مجرمان اقتصادی که دستگیری اش یک موج خبری بزرگ را در پی داشت، مدتی پیش آزاد شد. جزایری پس از آزادی کوشید تا چهره اش را بهبود ببخشد و حتی در گفت وگوهایی تاکید کرد که بابت اتهامات مفاسد مالی، تبرئه شده است.

جزایری گفته بود:«بیش از 50 قاضی پرونده ام را بررسی کرده اند. هر چند علاقه ای ندارم در این خصوص صحبت کنم که مبادا خدایی نکرده شائبه ای پیش بیاید، اما در رسیدگی های قضائی پرونده دستگاه قضا به طور عام و قضات به طور خاص، واقعا به دلیل حساسیت هایی که بر پرونده من حاکم شد همه تلاش شان را کردند که محور حق و عدالت رعایت شود.» جزایری همچنین کوشید، خود را یک فعال و چهره موثر اقتصادی نشان دهد و حرف های عجیبی درباره برنامه های اقتصادی آینده اش بر زبان آورده بود.

او خود را محل رجوع همگان در زمینه اقتصادی می خواند و در این زمینه گفته بود:«پیش می آمد فراتر از همبندی هایم در زندان، زندانبان ها و گاهی کارشناسان پرونده بعد از انجام کارهایشان راجع به مسائل اقتصادی سوالات عمومی از من می پرسیدند و من هم نظرات خود را ارائه می کردم.» جزایری حضور رسانه ای اش را روز به روز پررنگ تر می کرد و با بنز 250E مشکی صفر عکس می گرفت تا نشان دهد همچنان یک مولتی میلیاردر است و سال ها زندان و میلیاردها تومان ردِ مال نتوانسته تاثیری در تضعیف عقبه مالی او داشته باشد.

بی اطلاعی وکیل جزایری
وکیل شهرام جزایری در پرونده اقتصادی او از وضعیت موکل سابق خود ابراز بی اطلاعی کرد. محمد علیزاده طباطبایی به«آرمان» گفت:«من از وضعیت آقای جزایری اطلاعی ندارم و اخبار مربوط به او را در سایت ها دیدم». او افزود:«من از جزئیات موضوع اخیر خبری ندارم و آقای جزایری هم با من تماس نگرفته است. اطلاعی هم ندارم که آیا ایشان پرونده ای دارد یا خیر». او اضافه کرد:«من در پرونده آقای جزایری در مجتمع اقتصادی وکیل او بودم. بعد از آن موضوع هم مشکلی نداشته که نیاز به وکیل داشته باشد. اگر برای موضوع پیشامد کرده به من مراجعه کند، وکالت او را خواهم پذیرفت.» او خاطرنشان کرد که«از سوی نزدیکان شهرام جزایری، تماسی با او گرفته نشده است».

تا دوشنبه عصر صبر کنید
اما «پ. س» یکی از نزدیکان شهرام جزایری گفت که او برای ادای توضیحات به دادستانی رفت. وی از علت طولانی شدن این روند، ابراز بی اطلاعی کرد و در پاسخ به این سوال که شهرام جزایری با چه هدفی به مشهد سفر کرده بود، افزود:«قرار بود روز شنبه صبح جلسه ای درباره ورود شرکت پدیده به بورس و چالش هایی که پیش روی آن است، برگزار شود. آقای جزایری هم قصد داشتند تا همان مطالبی را که در شبکه های اجتماعی درباره این موضوع مطرح کرده بود، با خبرنگاران و روزنامه نگاران استانی مطرح کنند که پیش از برگزاری این جلسه، دادستانی، آقای جزایری را برای ادای توضیحات احضارکرد و طبیعتا جلسه لغو شد.»

او در پاسخ به این سوال که آیا دادستانی توضیحی درباره علت احضار آقای جزایری ارائه نداد، اظهارکرد:«به هیچ عنوان. هیچ کس هم اطلاعی از این موضوع نداشت تا اینکه خراسان مطلب کوتاهی در این خصوص کارکرد.» «پ. س» درباره دسترسی شهرام جزایری به وکیل هم توضیح داد:«تا آن جایی که من اطلاع دارم، به وکیل دسترسی ندارند اما اگر این وضعیت بیش از این به طول بینجامد، طبیعی است که باید دست به چنین کاری بزنند.»

او همچنین احتمال داد وضعیت شهرام جزایری حداکثر تا دوشنبه عصر مشخص شود. «پ. س» در پاسخ به این سوال که آیا اتهام مشخصی علیه آقای جزایری مطرح شده است، تاکیدکرد:«خیر. آنچه در روزنامه خراسان به عنوان اتهامات آقای جزایری مطرح شد، حدس و گمان است. فکر می کنم، بهتر است اندکی صبر کنیم تا دادستانی درباره این موضوع اظهارنظر کند؛ چرا که رسانه ها هم تنها به طرح شنیده ها پرداختند.»

جزئیات چگونگی بازداشت شهرام جزایری

جزئیات چگونگی بازداشت شهرام جزایری
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 5
برگرفته از روزنامه آرمان /ن
این مطلب مفید بود ؟ 5 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف