بازنشستگی زنان شاغل

مصوبه جدید مجلس درباره بازنشستگی زنان شاغل

تاریخ انتشار : 28 دی 1395کد مطلب : 42804تعداد نظرات : 6 نظر
مصوبه جدید مجلس در مورد بازنشستگی زنان شاغل با بیان سابقه ی لازم برای بازنشستگی بانوان شاغل اعلام شد.

مصوبه مجلس درباره بازنشستگی زنان شاغل

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان این که «بانوان شاغل با 20 سال سابقه خدمت و بدون محدودیت سنی می توانند بازنشست شوند» گفت:بازنشستگی این افراد براساس پرداخت حق بیمه توسط آنان است.

سیده فاطمه ذوالقدر با اشاره به جزئیات مصوبه اخیر مجلس درباره بازنشستگی زنان شاغل با سابقه 20 سال خدمت، گفت:آنچه که مجلس مصوب کرد بیانگر این است که زنان شاغل به هر اندازه که حق بیمه پرداخت کرده باشند، حقوق و مزایای آنها محاسبه و پرداخت می شود.

وی افزود:در واقع اگر کسی 15 روز در ماه حق بیمه پرداخت کرده و دارای سابقه 20 سال خدمت است، می تواند بازنشست شده و به همان میزان هم از پاداش و مزایا برخوردار شود.

این عضو هیات رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس، تصریح کرد:کلیه دستگاه ها و سازمان های دولتی و غیر دولتی موظف هستند با درخواست بازنشستگی بانوان شاغل دارای حداقل سابقه 20 سال و بدون محدودیت سنی موافقت کنند و این موضوع شامل تمام صندوق های بازنشستگی اعم از کشوری، تامین اجتماعی و... است.

نماینده مردم تهران در مجلس یادآور شد:البته پیش از این قانونی وجود داشت مبنی بر اینکه آنهایی که بیمه صندوق کارگری هستند، با 20 سال خدمت و 42 سال سن می توانند بازنشسته شوند، تامین اجتماعی نیز شرط سنی را 55 سال در نظر گرفته بود.

وی افزود:اما با توجه به این که تامین اجتماعی زیر بار نمی رفت که بازنشستگی را انجام دهد، مجلس مصوبه ای را در برنامه ششم گذراند که تمامی صندوق های بازنشستگی و بدون محدودیت سنی نسبت به بازنشسته کردن مشمولان این قانون اقدام کنند.

ذوالقدر همچنین اظهار کرد:بنابراین برای اینکه این مصوبه بار مالی برای دولت نداشته باشد، در برنامه ششم مصوب شد که به میزان پرداخت حق بیمه از حقوق و مزایا برخوردار شوند.

مصوبه جدید مجلس درباره بازنشستگی زنان شاغل

4.532
این مطلب مفید بود ؟293
برگرفته از ایسنا /ن
6 نظر به ثبت رسیده است
کارمند1395-10-28
خانم ذالقدر چه جوری از شماز تشکر کنیم دل خانواده ما را شاد کردید خدا شادت کنه
10
fatemeh1395-11-02
این مصوبه به تحکیم بنیان خانواده بسیار کمک کننده است واقعا شادمان کردید
30
کارمند1395-11-02
خانم ذوالقدر ممنون خسته نباشید
00
فرهنگی1395-11-09
درود بر شرافت تان خانم ذواالقدر نماینده محترم مجلس و خانم پروانه سلحشوری خداوند نگهدارتان باشد که از حقوق ما دفاع میکنید
10
فاطمه1396-07-01
خانم ذوالقدر ممنون وسپاسگزارشما هستیم به خاطردرک بسیاربالای شماراجع به زنان که این به تحکیم بنیان خانواده هم کمک میکندوازفرسودگی زودرس مازنان پیشگیری میکنداجرتان باحضرت زهرا(س)
00
م.طااهری1396-07-03
بازنشستگی با25سال سابقه شامل معلمین شاغل زن هم ميشه. .?
40
وبگردی