نمناک اخبارجامعه جزئیات بازنشستگی پیش از موعد فرهنگیان
بازنشستگی فرهنگیان ، بازنشستگی فرهنگیان پیش از موعد
بر اساس بخشنامه آموزش و پرورش بازنشستگی فرهنگیان پیش از موعد آن دسته از فرهنگیانی که به دلیل بیماری توانایی تدریس ندارند در اولویت بهره مندی از شرایط بازنشستگی قرار می گیرند.
تاریخ انتشار : 8 شهریور 1394
بازدید : 3,790 نفر

بازنشستگی فرهنگیان پیش از موعد

موضوع بازنشستگی پیش از موعد ازجمله موضوعاتی است که تعدادی از فرهنگیان کشور پیگیر آن هستند؛ سوم شهریورماه امسال بخشنامه بازنشستگی پیش از موعد بدون سنوات ارفاقی به ادارات کل آموزش و پرورش استان های کشور ابلاغ شد.

در این بخشنامه آمده است:در اجرای بند «ج» تبصره 18 ماده واحده قانون بودجه سال 94 کل کشور و بخشنامه شماره 50960 سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور اعلام می دارد، بازنشستگی پیش از موعد بدون سنوات ارفاقی با رعایت مفاد بخشنامه مذکور و سابقه خدمت موضوع قانون مذکور یعنی داشتن حداقل سابقه خدمت در موقع درخواست برای کارکنان زن 20 سال و کارکنان مرد 25 با درخواست متقاضیان و موافقت اداره کل یا سازمان مربوطه و رعایت سایر ضوابط و مقررات مربوطه بلامانع است.

در این بخشنامه آمده است:پذیرش درخواست بازنشستگی فرهنگیان در صورتی میسر است که تحت هیچ شرایطی اختلالی در امر آموزشی دانش آموزان به وجود نیاورد و بازنشستگی افراد نباید موجب افزایش ساعت حق التدریس ادارات کل آموزش و پرورش استان ها در سال تحصیلی 95 - 94 شود؛ ضمن اینکه صرفاً افرادی در شمول این بازنشستگی قرار می گیرند که در حال حاضر در سامانه بکفا به صورت تمام وقت با کدهای 99 و 97 شناسایی می شوند.

در ادامه این بخشنامه آمده است:فرهنگیانی که به دلیل بیماری با تأیید شورای پزشکی و یا هر علت دیگر، توانایی تدریس را ندارند و یا به دلیل مرخصی بدون حقوق و یا سایر موارد، امکان استفاده از خدمت آنها میسر نباشد در اولویت بهره مندی از شرایط بازنشستگی قرار می گیرند؛ همچنین پذیرش درخواست متقاضیان تحت هیچ شرایطی نباید از 10 درصد مجموع بازنشستگان سال جاری آن اداره کل فراتر برود.

این بخشنامه صرفاً در خصوص مشمولان صندوق بازنشستگی کشوری قابل اجراست و صدور ابلاغ بازنشستگی متقاضیان پس از تأیید اداره کل امور اداری و تشکیلات میسر خواهد بود.

به گزارش فارس، بر این اساس ادارات کل آموزش و پرورش استان ها و سازمان های تابعه وزارت آموزش و پرورش موظف اند فهرست اسامی متقاضیان را که از محل مجوز بخشنامه ارسالی بازنشسته می شوند جهت ارسال به سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور تا تاریخ 18 شهریور 94 ، به اداره کل امور اداری و تشکیلات آموزش و پرورش ارسال کنند.

جزئیات بازنشستگی پیش از موعد فرهنگیان

جزئیات بازنشستگی پیش از موعد فرهنگیان
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 5
برگرفته از فارس - /م
این مطلب مفید بود ؟ 5 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف