نمناک اخباراقتصاد جزئیات بازنشستگی قبل از موعد مددجویان بهزیستی
بازنشستگی مددجویان بهزیستی ، مددجویان بهزیستی
درباره ی بازنشستگی مددجویان بهزیستی باید بدانید که اعمال آن قبل از موعد و بدون پرداخت کسور انجام میشود.
تاریخ انتشار : 12 مرداد 1395

بازنشستگی مدد جویان بهزیستی

مدیرکل دفتر توانمندسازی معلولان سازمان بهزیستی کشور گفت:بازنشستگی پیش از موعد مددجویان بهزیستی بر اساس درخواست کتبی آنان و تصویب شورای امور اداری و استخدامی کشور، بدون پرداخت کسور اعمال می شود.

بازنشستگی مددجویان بهزیستی

مددجویان بهزیستی

 
کیوان دواتگران مدیر کل دفتر توانمندسازی معلولان سازمان بهزیستی کشور در خصوص بازنشستگی پیش از موعد مددجویان این سازمان اظهار داشت:تمامی وزارتخانه ها، بانکها، مؤسسات و... می توانند معلولین حوادث ناشی از کار، بیماران ناشی از شرایط خاص کار و معلولین عادی را به شرط داشتن حداقل بیست سال تمام سابقه خدمت و شرایط سنی 50 سال برای آقایان و 45 سال برای خانم ها، بر اساس درخواست کتبی آن ها و تصویب شورای امور اداری و استخدامی کشور با افزودن سنوات خدمت ارفاقی به مدت خدمات آنان بدون پرداخت کسور فقط از لحاظ احتساب حقوق بازنشستگی، بازنشسته اعلام کنند.

وی افزود:خدمت زائد بر سی سال این افراد قابل محاسبه نبوده و در تعیین حقوق بازنشستگی آن ها، آخرین حقوق قبل از بازنشستگی مبنای محاسبه قرار می گیرد.

مدیرکل دفتر توانمندسازی معلولان سازمان بهزیستی کشور به معلولین عادی که به دلایل غیر از کار معلول شده اند، اشاره و مطرح کرد:در درجات بین 20تا 40 درصد نقص عضو یا کاهش توانایی ها برای انجام کار حداقل 2 و حداکثر3 و در درجات بین 40 درصد تا آستانه از کارافتادگی کامل حداقل 3 و حداکثر 6 سال به تناسب درجات فوق به سوابق خدمت فرد اضافه می شود.

دواتگران گفت:تشخیص نوع معلولیت و درجات نقص عضو و یا کاهش توانایی برای انجام کار در مورد افراد مشمول این قانون به عهده کمیسیون پزشکی معتمد، متشکل از حداقل 3 نفر از افراد متخصص بر حسب نوع معلولیت و یا بیماری با معرفی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خواهد بود؛ تعیین مدت سنوات ارفاقی نیز بر اساس موارد ذکر شده با شورای امور اداری و استخدامی کشور است.

وی تصریح کرد:همچنین تشخیص و تعیین نوع معلولیت و درجات نقص عضو و یا کاهش توانایی برای انجام کار، حوادث ناشی از کار و بیماری ناشی از شرایط خاص کار، مشمول این آیین نامه که در بخش خصوصی یا غیر دولتی شاغل هستند به عهده کمیسیون های پزشکی سازمان تامین اجتماعی خواهد بود.

جزئیات بازنشستگی قبل از موعد مددجویان بهزیستی

جزئیات بازنشستگی قبل از موعد مددجویان بهزیستی
:
امتیاز : 4.3 تعداد رای : 14
برگرفته از باشگاه خبرنگاران -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 12 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف