نمناک تکنولوژیتبلت و موبایل بازکردن قفل گوشی اندرویدی با صدای کاربر
بازکردن قفل گوشی ، گوشی هوشمند
شرکت گوگل هفته گذشته بالاخره در جدیدترین نسخه سیستم عامل اندروید اعلام کرد که یک روش جدید برای بازکردن قفل گوشی به صورت صدای کاربر را ارائه کرده است.

روش جدید برای بازکردن قفل گوشی

پس از آنکه قابلیت Smart Lock از طریق بروزرسانی اندروید 5.0 به این سیستم عامل اضافه شد، حال امکان بازکردن قفل گوشی های هوشمند نکسوسی نیز با بروزرسانی اندروید 5.1 و همچنین گوگل پلی سرویس 7 در اختیار دارندگان گوشی های اندرویدی قرار گرفته است.

وب سایت اندرویدپلیس در گزارش خود آورده است که کاربران اندرویدی پس از آپدیت اندروید خود به نسخه جدید، یک ویژگی جدید تحت عنوان Trusted Voice را در منوی تنظیمات بخش Smart Lock مشاهده کرده اند.

گوشی هوشمند

این ابزار به شما اجازه می دهد تا با گفتن عبارت”OK Google” قفل گوشی خود را باز کرده و به آن دسترسی پیدا کنید. بنابراین می توان این روش را نیز در کنار روش های نسبتاً قدیمی Trusted Face، pattern و PIN قرار داد تا گزینه های امنیتی بیشتری را در گوشی های هوشمند خود در اختیار داشته باشیم.

در این بخش شما می توانید با فعال کردن گزینه مورد نظر تنها با گفتن عبارت OK Google گوشی خود را باز کنید. این روش برای امنیت بیشتر می تواند در میان سایر روشه ای امنیتی نیز بکار برده شود.
 
البته این روش هم به خودی خود از امنیت کمتری نسبت به بقیه روش ها برخوردار است.
در صورتی که به این ویژگی دسترسی ندارید باید کمی صبر کنید تا امکان به روز رسانی برایتان فراهم شود و از آن استفاده کنید.
 
بازکردن قفل گوشی
 
ضمنا در زمانی که کاربر به علت بیماری یا هر علتی با تغییر صدا روبرو باشد، گوشی پس از شنیدن صدای کاربر، پین کدی را نیز از وی درخواست خواهد کرد.
در کنار قابلیت های ذکر شده برای باز کردن قفل گوشی، باید به Trusted Places نیز اشاره کرد که قفل گوشی را در محل هایی که کاربر آن ها را تعیین کرده، باز می کند. On-Body Detection گوشی را در زمان قرار دادن در جیب قفل می کند.

بازکردن قفل گوشی اندرویدی با صدای کاربر

بازکردن قفل گوشی اندرویدی با صدای کاربر
:
امتیاز : 4 تعداد رای : 92
برگرفته از فارنت-/ف
این مطلب مفید بود ؟ 74 18
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف