نمناک سرگرمیدیدنی ها لحظه بازگشت فضانورد زن از فضا بعد از 665 روز! + تصاویر
بازگشت از فضا ، پگی ویتسون
بازگشت از فضا بعد از 1 سال و 10 ماه تمام رکوردی بود که مسن ترین فضانورد زن به نام خود ثبت کرد ، او به همراه 2 فضانورد دیگر روز گذشته در قزاقستان روی زمین نشست.
تاریخ انتشار : 12 شهریور 1396

بازگشت فضانوردان آمریکایی از فضا بعد از 665 روز

به گزارش ناسا فضانورد امریکایی خانم "پگی ویتسون" روز گذشته بعد از سپری کردن طولانی ترین مدت ثبت شده برای سکونت در فضا به زمین بازگشت.

Record-breaking NASA astronaut Peggy Whitson returns to Earth after a career-total of 665 days in space

 بازگشت از فضا

عکس "ویتسون" که بعد از 665 روز اقامت در فضا به زمین بازگشت

بازگشت ثبت کننده رکورد بیشترین اقامت در فضا بین فضانوردان امریکایی

"ویتسون" 57 ساله و 2 همراهش بعد از مدت طولانی اقامت در فضا در قزاقستان روی زمین فرود آمدند.فضانورد زن ناسا بعد از ثبت رکورد جالبی به نام خودش و شکستن رکورد طولانی ترین مدت اقامت در فضا میان فضانوردان آمریکایی به زمین بازگشت.

بازگشت از فضا

بازگشت فضانوردان آمریکایی از فضا بعد از 1 سال و 10 ماه 

رکورد طولانی ترین اقامت در فضا همچنان به نام "گنادی پدالکا" به رکورد 879 روز در کتاب رکورد جهانی پایدار مانده است و کسی نتوانسته آن را به نام خود تغییر دهد.

ویتسون شنبه شب با کپسول فضایی سایوز از ایستگاه بین المللی فضایی وارد قزاقستان شد.

بازگشت از فضا

لحظه فرود و بازگشت از فضا

بر اساس گزارشات فضانورد زن در ابتدا به آلمان سفر می کند و سپس به آمریکا و زادگاهش هیوستون خواهد رفت.خانم ویتسون در سه ماموریت جداگانه توانست مدت 665 روز در فضا زندگی کند ، باوجود توفان اخیر هاروی در هیوستون و سیلاب بی سابقه این شهر، ویتسون اعلام کرد خانه او آسیب ندیده است.

این فضانورد آمریکایی متخصص بیوشیمی است و سومین ماموریت خود را در ایستگاه بین المللی فضایی نوامبر گذشته آغاز کرد. ویتسون در طول این ماموریت، به راهپیمایی فضایی پرداخت و نام خود را به عنوان اولین زنی که دو بار فرماندهی ایستگاه فضایی را بر عهده داشته، ثبت کرد. ایستگاه بین المللی فضایی با هزینه 100 میلیارد دلاری و در ارتفاع 400 کیلومتر بالای زمین ساخته شده است."ویتسون " به عنوان مسن ترین زنی که به فضا رفته است بعد از یک سال تمام و 10 ماه که به زمین بازگشته گفت :مطمئن نیستم که این آخرین ماموریت من باشد.

لحظه بازگشت فضانورد زن از فضا بعد از 665 روز! + تصاویر

لحظه بازگشت فضانورد زن از فضا بعد از 665 روز! + تصاویر
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 11
منبع : بخش سرگرمی نمناک /ن
این مطلب مفید بود ؟ 11 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف