نمناک ورزشفوتبال بررسی دقیق بازیکنان دعوت شده به تیم ملی فوتبال
بازیکنان تیم ملی فوتبال ، تیم ملی فوتبال ایران
کارلوس کی روش 23 بازیکن را برای رویارویی با تیم های هند و گوام به اردوی تیم ملی فوتبال دعوت کرد که در این گزارش به بررسی دقیق “بازیکنان تیم ملی فوتبال” دعوت شده به این اردو خواهیم پرداخت.
بازدید : 3,107 نفر

آنالیز بازیکنان تیم ملی فوتبال

در میان بازیکنان دعوت شده به اردوی تیم ملی، نام 8 لژیونر به چشم می خورد و 15 بازیکن نیز در لیگ برتر ایران توپ می زنند. در این مطلب نگاهی داریم به عملکرد بازیکنان دعوتشده به اردوی جدید تیم ملی فوتبال ایران.


دروازه بان ها
از میان سهدروازهباندعوت شده به تیم ملی، نام یکدروازه بان لژیونر دیده می شود. تیم هایروبینکازان و نفت تهران و تراکتورسازی تبریز صاحب سهمیه گلرهای تیم ملی هستند. 

علیرضا حقیقی 
دروازه بان ثابت تیم ملی در جام جهانی که از آن مسابقات خود را به کارلوس کی روش تحمیل کرده است بعد از مسابقات لیگ برتر پرتغال از تیم پنافیل جدا شد و به باشگاه قبلی خود، یعنی روبینکازان روسیه بازگشت. آخرین بازی که وی انجام داد، بازی تیم های ملی ایران و ترکمنستان بود.

علیرضا بیرانوند
یکی از بهترین بازیکن فصل گذشته نفتی ها امسال هنوز نتوانسته به شرایط آرمانی خود نزدیک شود، وی در هر 4 بازی نفتی ها حاضر شد و در 360 دقیقه زمانی که برای تیمش به میدان رفت 5 بار دروازه خود را بازشده دید و میانگین 72 دقیقه به ازای هر گل خورده را از خود بر جای گذاشت. وی یک بار نیز توانست دروازه خود را بسته نگه دارد.

محمدرضا اخباری
وی که این فصل به جمع تراکتوری ها پیوسته است در 4 بازی این تیم حضورداشته و تنها 3 بار دروازه خود را بازشده دید و میانگین هر 120 دقیقه یک گل را برای خود به جاگذاشته است. وی در یک بازی توانسته دروازه خود را بسته نگه دارد و علاوه بر آن عملکرد قابل توجهی نیز در بازی های این فصل از خود نشان داده است.


مدافعان
از میان 8 مدافع دعوت شده به تیم ملی فوتبال، نام دو مدافع لژیونر دیده می شود. تیم های سپاهان، پرسپولیس، ملوان، نفت، راه آهن، ذوب آهن، تیانجینتدا و الاهلی قطر تیم هایی هستند که مدافعان حال حاضر تیم ملی در آنها عضویت دارند.

سید جلال حسینی
مدافع تازه به لیگ برتر پیوسته، بازی های خود را برای حضور در لیگ برتر با تیم نفت تهران به انجام رساند. وی در هر چهار بازی نفتی ها حضور داشت و یکبار نیز توانست دروازه حریف این تیم را باز کند. وی مانند همیشه بازی محکم خود را در دستور کار دارد و تاکنون توانسته یکی از معدود اخطارهای خود در دوران بازیگری را دریافت کند.

محمدحسین کنعانی
مدافع میانی ملوانان که در بازی هاینیمفصلدوم لیگ چهاردهم توانست برای این تیم بدرخشد در این فصل نیز تاکنون توانسته به همان روش بازی خود ادامه دهد و یکی از عوامل موفقیت تیمش نام بگیرد، وی که تاکنون در تمام بازی های تیمش به میدان رفته است در اردوی قبلی تیم ملی نیز حضور داشت و در بازی های تیم ملی در مقابل تیم های ازبکستان و ترکمنستان نیز بهطور ثابت به میدان رفت، وی البته مدافع ثابت تیم ملی امید نیز محسوب می شود

وریا غفوری
مدافع راست سپاهانی ها که در هر چهار بازی این تیم در لیگ پانزدهم به میدان رفته است بعد از تثبیت خود در ترکیب ثابت تیم ملی از بازی های جام ملت های آسیا به بعد در تمام اردوهای تیم ملی حضور یافته است. وی در بازی های این فصل سپاهان نیز به مانند فصل پیش یک بازی مؤثر و بدون حرکات اضافی به نمایش گذاشت و به نظر می رسد کماکان نظر مثبت کی روش را با خود به همراه دارد. 

رامین رضائیان
مدافع – هافبک راست سرخ پوشان در این فصل به این تیم پیوسته است در سیستم بازی های تیم پرسپولیس در کار هجومی موفق ترظاهرشده است و همین موضوع باعث شد تا عده ای از کارشناسان به وی توصیه کنند تا او به جای بازی در پست دفاع راست، در پست بال راست به میدان برود اما کارلوس کی روش با گماردن نام این بازیکن در بین مدافعان نشان داده که وی را بهعنوان مدافع مدنظر دارد. رضاییان در تمام بازی های این فصل سرخ پوشان بهطور کامل حضور داشت.

میلاد محمدی
یکی از دوقلوهای درخشان راه آهنی هابه مانند اردوی قبلی تیم ملی، در این اردو نیز توسط کی روش به تیم ملی دعوت شد، وی که در 351 دقیقه از چهار بازی این فصل راه آهنی ها در میدان حضور داشت، به عنوان مدافع و هافبک چپ در بازی های این تیم می درخشد و به مانند برادر خود یکی از عوامل موفقیت این تیم محسوب می شود

مهرداد قنبری
مدافع چپ ذوب آهنی که در تمام بازی های این فصل تیم به میدان رفته است از فصل پیش و بعد از تحمیل خود به یحیی گل محمدی و حضور در ترکیب ثابت ذوبی ها دیگر به نیمکت این تیم بازنگشت و باثبات در نوع بازی های خود کی روش را نیز متقاعد کرد تا وی را به تیم ملی دعوت کند. 

پژمان منتظری
این بازیکن که به همراه سید جلالبازمانده های خط دفاعی تیم در جام جهانی هستند هم اکنون در تیم الاهلی قطر به سر می برد البته با توجه به شروع نشدن بازی های این لیگ، منتظری نیز به مانند سایر بازیکنان این تیم مشغول آماده سازی است. باید دید با توجه به مدافعانی که کی روش به تیم ملی دعوت کرده است بازهم منتظری را برای دفاع کناری دعوت کرده است و یا برای پست اصلی خود در دفاع میانی.

مرتضی پورعلی گنجی
مدافع سابقاً نفتی که این روزها در تیم تیانجینتدا در لیگ چین توپ می زند بعد از نقل مکان از هافبک دفاعی به دفاع میانی در جام ملت های آسیا دیگر در همین پست باقی ماند و این روزها تمام تلاش خود را بهکار بسته تا بتواند مانع از پایین تر رفتن تیمش شود. پورعلی گنجی از مدافعان موردعلاقه کی روش است که در بازی تیم ملی در جام ملت های آسیا یکی از بازیکنان اصلی این تیم محسوب می شد


هافبک ها

آندرانیک تیموریان
کاپیتان فعلی تیم ملی فوتبال ایران که آخرین بازی های خود را در لیگ برتر با تیم تراکتورسازی گذراند این روزها در اردوهای تدارکاتی تیم ام صلال قطر حضور دارد تا خود را برای آغاز لیگ آن کشور حاضر کنند. تیموریان پس از خداحافظی نکونام، اکنون تبدیل به سرگروه اصلی تیم ملی فوتبال ایران شده است تا پس از مارکار آقاجانیان دومین کاپیتان تاریخ تیم ملی فوتبال ایران محسوب شود. 

اشکان دژاگه
مدافع تیم ملی که این روزها نیز به مانند سال گذشته در العربی قطر توپ می زند یکی از بازیکنانی ست که نامش در بین دعوت شدگانهیچ وقت نظر منفی کسی را در پی نداشته است. اشکان از بازیکنان باکلاس و باثباتسال های اخیر تیم ملی بوده است که در خدمت تیم، بازی هایش را انجام داده است و طبیعی بود که در صورت عدم مصدومیت نامش در لیست جدید تیم ملی نیز باشد. 

احسان حاج صفی
مدافع – هافبک چپ سپاهانی ها که اخیراًبه عنوان هافبک و بال چپ برای تیمش به میدان می رود در تمام بازی هایسپاهانی ها در این فصل حضور کامل داشته و با یک گل و یک پاس گلی که از خود به جا گذاشت عملکرد فوق العاده خود را تکمیل کرد. به نوعیمی توان عملکرد این بازیکن را در این لیگ به مانند لیگ چهاردهم اوج پختگی این بازیکن در دوران بازی اش دانست، بطوریکه وی اکنون از یک باشگاهی آلمانی پیشنهاد دارد و احتمال اینکه از جمع سپاهانی ها جدا شود زیاد است. 

خسرو حیدری
مدافع راست استقلالی ها که وی نیز این روزها در پست هافبک راست به میدان می رود در راستای برنامه تاکتیکی کی روش بازهم در این پست میانی به تیم ملی دعوت شد، وی که در بازی لیگ چهاردهم246 دقیقه برای آبی ها به میدان رفته است تاکنون توانسته یک پاس گل برای همبازیانش ارسال کند. 

امید ابراهیمی
ابراهیمی یکی از باثبات ترینهافبک های دفاعی در لیگ ایران است و تاکنون در هر چهار بازی آبی هابه طور کامل به میدان رفته است. ابراهیمی که در اردوهای مختلفی در تیم ملی دعوت شده است تاکنون نتوانسته آن طور که باید خود را به کی روش تحمیل کند و پیراهن اصلی تیم ملی را به تن کند. ابراهیمی در بازی مقابل ملوان در هفته دوم لیگ، توانست دو گل زیبا برای استقلالی ها به ثمر برساند. 

سعید عزت اللهی
هافبک جوان انزلیچی فوتبال ایران سال گذشته در تیم جوانان آتلتیکو مادرید حضور داشت آرام آرام خود را به تیم ملی نزدیک کرد و در بازی تیم های ملی ایران و ازبکستان بالاخره توانست اولین بازی ملی خود را در ترکیب تیم ملی بزرگ سالان انجام دهد، عزت اللهی این روزها در تیم روستوف روسیه حضور دارد.


مهاجمان

علیرضا جهانبخش
بهترین بازیکن لیگ دسته دوم هلند که از جام جهانی و با بازی هایفوق العاده اش در تیم نایمخن توانست خود را به عنوان یکی از اعضای ثابت اردوهای تیم ملی معرفی کند. این روزها یکی از بهترین تصاویر ورزشی فوتبال ایران به خداحافظی باشکوه این بازیکن با هواداران نایمخن و حضورش در آلکمار مربوط می شود. جهانبخش که به تازگی به این تیم پیوسته است تاکنون بالباسآلکمار به میدان نرفته است.

سردار آزمون
سردار نیز به مانند جهانبخش این روزها در آستانه رسیدن به دوران پختگی فوتبالی خود قرار دارد، سردار در روزهای گذشته توانست اولین گل این فصل خود را برای روستوف به ثمر برساند. البته به دلیل مصدومیت گوچی، دعوت از آزمون کاملاً محتمل به نظر می رسید.

مهدی طارمی
پدیده فصل قبل پرسپولیسی ها که در لیگ فعلی نیز برای این تیم به خوبی ظاهرشده است در اردوی قبلی تیم ملی حضور داشت و توانست در بازی مقابل ازبک ها اولین بازی ملی خود را انجام دهد. وی در سه بازی این فصل سرخ پوشان حاضرشده و دوبار نیز برای این تیم گلزنی کرده است. 

امید عالیشاه
دیگر مهاجم تیم پرسپولیس که در چهار بازی ابتدایی لیگ پانزدهم265 دقیقه برای این تیم به میدان رفته است و تاکنون توانسته دو بار دروازه حریفان این تیم را باز کند اما عوامل هجومی این تیم و می توان گفت یکی از اصلی ترینمهره های برانکو به حسابمی آید. وی که در سیستم بازی هجومی پرسپولیسی ها به خوبی خود را نشان داد بالاخره کی روش را راضی کرد تا وی را به تیم ملی دعوت کند. 

وحید امیری
مهاجم نفتی ها که برای اولین بار توسط کی روش به تیم ملی دعوت شد و در رقابت های جام ملت های آسیا خود را به تیم ملی معرفی کرد و ازآن پس نیز همیشه یکی از بازیکنان دعوت شده به اردو و حاضر در ترکیب تیم ملی بود در بازی های این فصل در همه 360 دقیقه بازی تیمش حضور داشت و یک بار نیز توانست در بازی با ملوانان دروازه این تیم را باز کند.

مهدی ترابی
بازیکن جوان سایپایی ها که انتهای فصل پیش برای اولین بار به تیم ملی دعوت شده بود در بازی های این فصل سایپا هنوز نتوانسته فرم ایده آل خود را به نمایش بگذارد، وی تاکنون در 181 دقیقه از بازی های این فصل تیمش به میدان رفت و یک پاس گل نیز برای همبازیانش ارسال کند. ترابی از بازیکنان آینده دار فوتبال ایران است که خود را تبدیل به یکی از امیدهای فوتبال ایران کرده است.

بررسی دقیق بازیکنان دعوت شده به تیم ملی فوتبال

بررسی دقیق بازیکنان دعوت شده به تیم ملی فوتبال
:
امتیاز : 4 تعداد رای : 21
برگرفته از ورزش 3 - /م
این مطلب مفید بود ؟ 17 4
برچسب ها :
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف