نمناک ورزشفوتبال تغییراتی در قوانین حضور بازیکنان خارجی در لیگ برتر
بازیکنان خارجی ، بازیکنان خارجی لیگ برتر
مهم ترین تغییری که در جذب بازیکنان خارجی شده این است که عرصه برای جذب بازیکن خارجی بی کیفیت تنگ تر از گذشته شده است.
تاریخ انتشار : 27 خرداد 1396

قوانین جذب بازیکنان خارجی در لیگ برتر

قوانین حضور خارجی ها در لیگ برتر دستخوش تغییر شد. در فصول گذشته بازیکنان آسیایی و اقیانوسیه به شرطی می توانستند در لیگ برتر ایران حضور پیدا کنند که در سه فصل قبل در تیم های امید یا ملی آن کشورها بازی کرده بودند.
قانون جذب بازیکنان اروپایی و آمریکای جنوبی هم به این صورت بود که باشگاه ها بازیکنانی می توانند جذب کنند که در سه فصل گذشته در دو رده از بالاترین لیگ های آن کشورها بازی کرده باشند با این حال با توجه به مصوبه هیات رئیسه فدراسیون فوتبال، شرایط برای حضور بازیکنان خارجی بی کیفیت در فصل آینده در فوتبال ایران سخت تر شده است.
فریبرز محمودزاده، مسئول نقل و انتقالات سازمان لیگ در مورد این مساله گفت:در فصل آینده مهم ترین تغییری که در جذب بازیکن خارجی شده این است که عرصه برای جذب بازیکن خارجی بی کیفیت تنگ تر از گذشته شده است.

 

 بازیکنان خارجی

قوانین جذب بازیکنان خارجی

 

به این ترتیب که بازیکنان آسیایی و اقیانوسیه باید در دو فصل گذشته در تیم های امید و ملی بازی کرده باشند و بازیکنان اروپایی و آمریکای جنوبی هم در دو فصل گذشته( به جای سه فصل گذشته) در دو رده از بالاترین لیگ های آن کشورها حضور پیدا کنند.
وی افزود:در فصول گذشته فقط عضویت بازیکنان خارجی در تیم های لیگ های اروپایی مدنظر بود که در این فصل این قانون تغییر مهم دیگری هم داشته است. اینکه بازیکنان خارجی در دو فصل گذشته باید در 10 بازی هم برای تیم سابق شان بازی کرده باشند و فقط عضویت در آن تیم ها ملاک نیست. با این قوانین جدید در واقع سازمان لیگ تلاش کرده که جذب بازیکنان خارجی در فوتبال ایران را به سمت کیفی سازی سوق بدهد و شاهد بازیکنان با کیفیت بهتر در لیگ برتر باشیم.

تغییراتی در قوانین حضور بازیکنان خارجی در لیگ برتر

تغییراتی در قوانین حضور بازیکنان خارجی در لیگ برتر
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 4
برگرفته از خبر ورزشی/ی
این مطلب مفید بود ؟ 3 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف